Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha elkaptam a koronavírust...

Ha elkaptam a koronavírust akkor immunis leszek rá és nem kell nekem oltás vagy azért mégis oltassam be magam?

Figyelt kérdés

2021. máj. 1. 22:56
A kérdező szavazást indított:
Oltassam be magam
Ne oltassam be magam
66 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
állítólag hamarabb eltűnik az ellenanyag, mint annak, aki kap oltást, szóval oltasd. mert másodszor is el lehet kapni
2021. máj. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem ne oltasd be magad, ha élni akarsz még sokáig.
2021. máj. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Oltasd be magad. Az oltás erősebb védettséget ad.
2021. máj. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

Ha egyszer átestél rajta akkor tudod mennyire viseli meg a szervezetedet.


Ha majdnem belehaltál akkor oltass, ha influenzaszerű tünetekkel átvészelted akkor hülyeség oltatnod mert nagyobb kárt tehet benned mint a vírus. (Nem egy ismerősöm pont az oltásba halt bele sajnos)

2021. máj. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
4-es, arra nem gondoltál, hogy nem az oltásba, hanem esetleg abba, hogy épp beteg volt, és ráoltottak? az oltás magában nem okoz ennyi halált a többi országban, csak pont nálunk?
2021. máj. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
82%

Ugyanúgy elkaphatod újra. Egyik ismerősöm fél éven belül 4× volt beteg és csak utána kezdett el rendesen antitestet termelni a szervezete. Az immunitás egyébként az oltástól sem alakul ki, csak van rá esély, hogy enyhébb lefolyású lesz a betegeskedés. Mindemellett sokszor hallok olyat mostanában, hogy ha másodjára, harmadjára kapja el az illető, akkor rosszabbul van, mint először mivel ugye mutálódik a kedves vírus.

Az oltást én ajánlanám,de ezt te döntésed el. Az a baj, hogy már ahhoz is be kell oltatnod magad, hogy étterembe, focimeccsre, színházba stb menj.

2021. máj. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
5-ös, hagyjad hazudik...a normális élet csoportban folyamatosan egymástól veszik át ezeket a kamusztorikat.
2021. máj. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
A betegség után 1-2 hónap a védettség. A 2 oltás után minimum fél év, de lehet, hogy 1 év, ez ősszel fog kiderülni. Érdemes oltani.
2021. máj. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a védettség hossza kevésbé fontos mint az esetleges mellékhatások.


És nem, nem volt semmilyen betegsége egy ismerősömnek se aki sajnos belehalt az oltásba. Anyám kórházi dolgozó (most az intenzíven van, korábban mentőzött illetve főnővér volt szóval látott már mindenfélét) és őket elég hamar beoltották. Sajnos kényszerítették őket. (Ha nem oltatnak akkor kirúgják őket) Egyik nővér oltás után 5 perccel már vígan kint cigizgetett, majd egy pillanat alatt leverte a víz és ott halt meg. Persze ráfogták hogy magas volt a vérnyomása és biztos amiatt.


A vírust a 98,5% átvészeli megfázásos tünetekkel, a maradék 1,5% nagyon nagy része is a kórházban felépül.


Bár sajnos Magyarország borzalmasan áll. Hiába sok beoltott, átlagosan 200 ember hal meg naponta, más országokban meg 2-3. Az egész EU-ban nincs összesen annyi halott mint csak nálunk. Akkor sokat ér az oltás.


Én speciel kis torokkaparással átvészeltem, apámat berakták a fertőző osztályra mert hiába nem volt semmi baja, a hatalmas súlyfeleslege miatt veszélyeztetettnek számított. Ott is a 8 napja alatt 2 ember halt meg, az egyik férfi ráadásul már be volt oltva egy hónapja mikor elkapta a vírust. Szóval érdekes...


Ahogy az is hogy bizonyos vakcinák más országban be vannak tiltva. Egyik trombózist okoz, másik vetélést, harmadikról most derült ki hogy képes megfertőzni, a negyedik impotenssé tesz stb.


Én még mindig azt mondom hogy az aki tele van nyomva antibiotikumokkal (pl szervátültetés után) vagy tüdőbeteg (mivel azt támadja a vírus) az oltassa be magát, mert az esetleges mellékhatások is jobbak mint a halál.

Viszont aki egy influenzát is túlél, az felesleges kockázatot vállal a vakcinával.


A Contergannál is sajnos utólag derültek csak ki a mellékhatások. Pedig az hosszabb ideig lett tesztelve, nem egy hirtelen összekutyult valami volt mint ezek.


Bár minket eleve nehezebb birkaként vezetni mivel anyám minden egyes nap szembesül azzal hogy mivel jár ez az egész, illetve a nyugdíjas vegyészmérnök nagynéném (aki olyan cégeknél volt vezető pozícióban mint az Egis és Teva) se a nemiszerve vakargatására kapta a diplomáit.

Szóval picit árnyaltabban látom a kérdést, hála nekik.

De ha ők beoltatják magukat, akkor én is!

2021. máj. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Többször is el lehet kapni ha gondolkodsz az oltáson,oltasd be magad.
2021. máj. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!