Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nemrég regisztráltam,...

Ha nemrég regisztráltam, mennyi idő múlva kaphatom meg a Pfizer Vakcinát?

Figyelt kérdés
Április 27-én kaptam visszajelzést a háziorvostól, hogy adjam meg az oltási preferenciát, ami nekem a Pfizer. 20 éves vagyok és egészséges. Valószínűleg mikorra kaphatom meg az oltást? Nem sürgős, csak érdekelődöm hogy kinek milyen a tapasztalata, mennyit kellett várni rá.

2021. máj. 2. 02:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyrészt attól függ, az orvosod hol tart az oltásokkal, hányan várnak nála Pfizerre. Na meg, hogy mennyit kap, vagy hány embert küldhet oltópontra.

Nálunk a doki nem kap, oltópontra is ritkán küldhet rá embereket, amikor igen, akkor tuti van egy kismama, aki prioritást élvez.

Januárban regisztráltam, én is Pfizert (vagy Modernát) szerettem volna, de eddig még orosszal sem hívtak fel (mondjuk azt, meg kínait nem is kaphatok). Középkorú daganatos beteg vagyok.

Gyanítom, a kormány visszatartja a Pfizer készleteket, mivel nem igazán fogy a Sinopharm, és nem jött be a táblázatos manipuláció. Nem fogok senkinek Pfizerért könyörögni, ahogy lehetett Astrára időpontot foglalni, megtettem.

2021. máj. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokat. Én január környékén regisztráltam és két hete hívtak be először kínaira. Majd két sms-t is kaptam, aztán jeleztem a háziorvosomnak, hogy ezzel nem kívánok élni, majd szóljon ha az általam preferált kettő valamelyike lesz. Azóta nagy a csend. Illetve pénteken lehetett Pfizerezni, de tudjuk mi történt... Aki nem ment oda fél napot sorban állni, az felejtse el.
2021. máj. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ, mekkora a dokid körzete, és milyen arányban vannak benne azok, akik csak a Pfizert fogadják el.

Az én orvosom pl múlt héten jutott el a korosztályomig (32 vagyok), és akkor hívtak Sinopharmra, viszont ugyanakkor oltotta a hatvanas éveikben járó, "válogatós" rokonaimat Pfizerrel. Ami azt jelenti, hogy jó sok, nálam idősebb "válogatós" maradt még előttem (és biztos olyanok is, akik a betegségük miatt csak Pfizert kaphatnak).

Az esélytelenek nyugalmával bementem a közeli kisváros kórházába péntek délután a Pfizer-őrületben. Meglepetésemre nem is volt nagy sor, és egy órán belül kaptam egyet.

Orbán ugye azt mondta, a pénteki akció után "hetekig nem lesz". Nem tudom, miért ne lenne, mikor heti 300 ezer jön (a 16-18 évesekre max 200 ezer kell), de tényleg úgy néz ki, direkt visszatartják.

Én csak azért ragaszkodtam a Pfizerhez, mert rögtön utána gyereket akarok (csak a covid miatt várunk már hónapok óta, és hát én sem leszek már fiatalabb), és ha terhesen megbetegednék és belázasodnék, még paracetamolos gyógyszert sem vehetek be, mert allergiás vagyok rá. A láz pedig veszélyes terhesen. Ezért a leghatékonyabb védelmet akartam, és a teherbeeséssel kapcsolatos biztonságérzetem is nagyobb egy olyan vakcinával, amit várandósokkal is teszteltek, és nekik is beadható. Valószínűleg így is túlaggódom, és túl akarom biztosítani magam.

De ha nem terveznék rögtön utána gyereket, simán beértem volna másik vakcinával, húszévesen talán még a kínaival is. Legfeljebb lesz némi lázam. De mivel fiatalabbaknál jobb a kínai hatékonysága mint időseknél, minimum a súlyos betegségtől (aminek húszéveseknél egyébként sem nagy a valószínűsége) biztosan megvédene. Szerintem gondold meg mégegyszer, hogy nem fogadnál-e el másik vakcinát is.

2021. máj. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Ezt nem lehet előre tudni. Ha abból indulunk ki, hogy a Pfizer közleménye szerint májusban 1.3 millió adagot hoznak Magyarországra, és 5-600ezer regisztrált van, aki még nem kapott egy oltást sem, akkor elég hamar meg kéne kapnod. 1-2 héten belül. Még akkor is, ha mondjuk a felét félrerakják 2. adagnak.


Csakhogy Orbán ugye pénteken bedobta az atombombát a rádióban: csak aznap lesz Pfizer, utána hetekig nem! Ez abból a szempontból megdöbbentő, hogy eddig is, és ezután is a Pfizer fogja hozzánk a legtöbbet hozni és Orbán nem indokolta meg, hogy miért nem fogják a Pfizert hetekig használni. Hiszen heti rendszerességgel ugyanúgy jönni fog mint eddig, sőt még 200ezerrel több is mint áprilisban! Én legalábbis sehol nem olvastam arról, hogy a kormány hivatalosan megindokolta volna, hogy miért állítják le a Pfizer-oltást hetekre. Azt én is olvastam, hogy a 16-18 éveseknek tartogatják, de ők összesen 2-300ezren vannak, tehát ez nem indokolja, hogy miért kell több mint 1milliót visszatartani.


Tehát 2 opció van:

1) Orbán olyasmit tud, amit senki más

2) Orbán egyszerűen blöffölt, amikor ezt kijelentette. És azért ez a valószínűbb, mert komoly politikai haszna származik belőle. Egyrészt így tömegek mentek pénteken pfizerrel oltatni, aminek köszönhetően az előre beharangozott 4 milliós számot tudták tartani. Másrészt azzal, hogy bizonytalanságban tart mindenkit, aki pfizerre vár és pénteken nem kapott oltást, őket nagyobb hatásfokkal tudja majd rászorítani a következő napokban, hogy jobb híján vegyék fel a kínait vagy az Astrát. De nyilván a korai nyitásnak is ez a célja, kedvezményekkel becsaligatni az embereket oltásra, de csak olyan oltást felkínálni, a amiből a kormány nagy haszonnal sokat rendel.


Én úgy gondolom, a Pfizert 1 hétnél tovább nem valószínű, hogy hosszabb ideig vissza fogják tartani, mert akkor az 5 milliós terv menne a levesbe. Szinte kizártnak tartom, hogy még egy millió embert találnának, aki hajlandó bármit beadatni magának. Emiatt pedig szükség lesz előbb-utóbb ismét a csodafegyverre.


Ne dőlj be a propagandának!

2021. máj. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%
Háziorvosi körzettől függ. Nagy körzetben valószínűleg sokat kell várni, kis körzetben keveset. Én 40-es vagyok, Budapest agglomerációjában lévő kisvárosban (nagy háziorvosi körzet), decemberben első nap regisztráltam, csak a múlt héten ajánlottak először bármit is, ami a kínai volt, amit nem fogadtam el. Én elfogadtam volna az Astrát, de nekem nem derogált pénteken sorba állni. És mivel reggel odamentem, csak 1 órát kellett várnom. (De 4 órát is "szívesen" vártam volna.)
2021. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
Nekem két hónap volt.
2021. máj. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
40%

Május 10től 16-18 közöttiek kapnak pfizert, az kb 200k (ha mindenki kéri) diák, ha jól tudom.


Akik kaptak most pénteken (én is), 100k ember, juni 4 mehetünk 2. adagra, szóval én tippre azt mondanám pfizer júni közepétől lesz első adag bárkinek.

2021. máj. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%

Azóta már kiderült, hogy azért volt a 100.000 db-os Pfizer akció, mert anélkül nem lett volna meg a 4 millió beoltott péntekre. Muszáj volt belepiszkálni és tudták, mire harap a nép.

A 16-18 évesek mellett azért ott van a sok pedagógus is, akiknek mostanában lesz a 2. adag oltásuk és persze rajtuk kívül még sokan másoknak is, úgyhogy én sem gondolom, hogy június előtt megjelenne újra az eeszt rendszerben ez a vakcina.

2021. máj. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
98%

Egyértelmű volt, hogy az a 100k Pfizer a 4 millió miatt lett, mondta is a rádióban Viktor, hogy 3,918 millió (ha jól emlékszem) az oltottak száma, ez volt ugye péntek reggel.


Nem nehéz kiszámolni, hogy 3,9M+0,1M=4M

2021. máj. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm mindenkinek a választ!
2021. máj. 2. 12:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!