Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Astrazeneca vérrög?

Astrazeneca vérrög?

Figyelt kérdés
25-35 év közöttieknek volt valami bajotok tőle? Főleg vérrög?

2021. máj. 3. 13:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Én ugyan már 37 vagyok, de nem képződött tőle vérrögöm :)

Pici láz meg némi fájdalom volt utána egy napig, ennyi.

2021. máj. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Remélem nekem se lesz bajom így 28 évesen... Pénteken fogom kapni
2021. máj. 3. 13:47
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Én is ezen gondolkodom, én fogamzásgátlót szedek és volt régebben nőgyógyászati problémám, de az életmódom meg eléggé aktív, úgyhogy hajlok rá, hogy elfogadjam.

Anyukám ezt kapta 2-es típusú cukorbetegséggel 61 évesen, stresszes a munkája miatt, így a vérnyomása is inkább magasabb, van rá gyógyszere, és ő jól van, ha számít, tudom, nem az a korosztály érdekel, de hátha segít a döntésben ez az infó is.

2021. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%
40 éves ismerősnél képződött, bele is halt. Azt nem tudom, hogy volt-e mellette valamilyen betegsége.
2021. máj. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

35 éves nőként kaptam. Egy napig lázas voltam, 2-3 hétig fájt a fejem, csak enyhén, de aggasztó volt. Szerencsére már elmúlt. Nem lett tőle komolyabb bajom.

Nagyon ritkán fordul elő a vérrög képződés az oltás miatt, és a többi után is előfordult, csak az Astrazenecát le akarják járatni. Igyál sok folyadékot az oltás utáni napokban!

A covid fertőzés kifejezetten gyakran okoz vérrög képződést, úgyhogy sokkal nagyobb biztonságban leszel a vakcinával, mint anélkül.

2021. máj. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
43%

Itt a gyakorin meg a facebook-on mindenkinek van legalább 3-4 ismerőse, aki belehalt, ezekkel nem kell foglalkozni.

Magyarországon a kb fél millió Astrazenecával oltott közül tízes nagyságrendben fordult elő vérrög képződés, egy kis részük halt bele, ezek a tények.

2021. máj. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
Becsületemet szeretném megvédeni. Barátnőm rokona volt az említett személy, szóval viszonylag távoli ismerős. De hatosnak igaza van, a beoltottak töredékénél alakul ki bármi egészségügyi probléma. Sokakat ismerek, akik AstraZeneca-t kaptak és azon a férfin kívül egyiküknek sem lett semmi baja. Sokkal nagyobb eséllyel lesz maradandó károsodás a vírus elkapása esetén.
2021. máj. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
A fogamzásgátlók mellékhatásaként kb 100x többször képződik vérrög.
2021. máj. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Én is szedem a fog. gátlót.


Mindenképp azért beszélek majd az oltóorvossal ezekről.


Amúgy nincs semmi betegségem

2021. máj. 3. 14:23
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
5-ös vagyok, tőlem megkérdezte a háziorvos, amikor aggódtam a vérrög miatt, hogy nem szedek-e fogamzásgátlót. Nem alapból kérdezte. De azért jobb, ha rákérdezel, hogy biztonságosan megkaphatod-e az Astrazenecát, ha fogamzásgátlót szedsz. Elvileg más fajta vérrög képződést okoz, mint a fogamzásgátló, mert az oltás esetén egy ritka, kóros immunreakció okozza. Nem hiszem, hogy össze tudna adódni a vérrög okozó hatás, mert más mechanizmusról van szó. Dohányosoknak simán adják.
2021. máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!