Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jól látom, hogy amint a vírus...

Jól látom, hogy amint a vírus is leszálló ágban van, az oltási kedv is?

Figyelt kérdés

Amíg elértük a 4 milliót első oltottat, addig naponta rengetegen lettek beoltva, ez mára már igencsak kezd alábbhagyni.


Azt mondták, van mindenkinek oltás. Van. Kínai. Gondolom kutyának nem kell, illetve az általános oltási kedv is csökkent.


Vagy minden happy, és kva jó továbbra is a hangulat, és oltatni akar mindenki, és rosszak a számok, nem jön ki a matek...?


2021. máj. 6. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Eddig azt a 4 millió embert oltották aki akart oltást. Most a további 6 milliót próbálják meggyőzni
2021. máj. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Az idősek nagy része már oltott.

A mobilis korosztály pedig nem igazán akarja az orosz és a kínai oltást, mert idáig úgy kommunikálták, hogy sok ország nem fogja elfogadni.

Lenne kedv. Erre példa a Pfizer péntek.

2021. máj. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Hellmano ***** válasza:
100%
Az 5 millió már a fiatalok bevonásával fog elérkezni, mert a regisztráció megragadt, aki akarta már kérte és innen már nem igen lehet meggyőzni mást, hogy kelljen neki az oltás. Bár egy-egy Black Friday Pfizer még hozhat a konyhára pár ezer embert, ha nagyon kell ezt fogják alkalmazni.
2021. máj. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Én beoltattam magam, mert kellett az igazolvány, de őszintén nem értem, hogy a többi fiatal minek oltakozzon. Ránk a koronavírus nem kimondottan veszélyes, persze van néhány szomorú eset, de autóbalesetben is van, aki meghal, mégis beülünk minden nap az autóba. A veszélyeztetettek már be vannak oltva, védettek. Ez elég kéne legyen. Ha jön ez az új mutáns, úgyis mindegy lesz, mert az ellen meg nem véd az oltás sem, és már rebesgetik, hogy félévente kéne új oltás. Fog a franc félévente oltakozni.
2021. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Nem látod jól. Igen, a fitalok nem kérik a kínait, és soskan az AstraZenecával is bizalmatlanok. Ezért van leszállóág. Nem azért, mert ne akarnánk beoltatni magunkat.
2021. máj. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg jól állunk.


5 millió ember akarja valamelyik oltást, tehát csak idő kérdése, mikor lesznek beoltva. Van még 750 ezer ember, aki átesett a betegségen, elkezdik oltani a 16-18 éveseket is. Reális esély van, hogy valamikor elérjük az 5,5 millió beoltottat, ami a felnőtt lakosság (16+) 67%-a. Ez után már nagyon nehéz lesz bárkit is beoltatni.

2021. máj. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

#4: Csak azért, mert csak megfelelő átoltottsággal érhető el a nyájimmunitás, és állítható meg ez a szar!

Ráadásul vannak, akik a betegségük, vagy az életkoruk miatt nem olthatók, illetve nem is 100% hatékonyságú egyik oltás sem. Akik nem védettek, azokat az védi, hogy ha a környezetük oltva van, akkor nincs kitől elkapja. Ez egy alapelv, ami minden oltásra igaz!

Lásd a kanyarót! 15 hónapos korban adják az oltást, a kisebbek nem olthatók. Őket is az védi, hogy nincs kitől elkapják.

És bizony azokban a közösségekben, ahol felüti a fejét az általános oltás ellenesség, bizony újra felbukkan mindig egy-egy kisebb, lokális járvány is.

2021. máj. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Mi a Pfizer Friday miatt regisztráltunk. Csak azt szeretnénk beadatni, de eddig nem láttunk rá esélyt, hogy meg is kapnánk.
2021. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Közvetlen környezetemben egy kezemen meg tudom számolni hogy ki akar oltani... többiek nem igazán akarnak, de legalábbis kivárnak.


Hallottam olyat is, hogy van aki az első után megkapta az igazolványt, onnantól tojt rá az egészre, a másodikra már nem ment el.


Szóval igen, szerintem aki AKART, az már szaladt oltatni magát. Most a - nem túl erős - meggyőzés jön, ami véleményem szerint át fog csapni kemény zsarolásba, megfélemlítésbe. Nem közvetlenül, közvetve, szépen csendben.

2021. máj. 6. 11:49
 10/13 anonim ***** válasza:

1. A vírus most leszálló ágban van, de csak várj: jön a nyár, mindenki szaladgál majd eszetlenül és pont úgy járunk, mint tavaly ősszel, a kérdés csak az, hogy az oltás mennyire tudja tompítani az újabb hullámot, illetve milyen új variánsok terjednek el.

2. Elég sokan várnak még Pfizerre / Modernára, és ahogy látom, egyre többen elfogadják az Astrát is, és szerintem ha lenne még Szputnyik, arra is lenne még pár százezer jelentkező.

2021. máj. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!