Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pozitív Biosynex teszt jelenth...

Pozitív Biosynex teszt jelenthet valamit?

Figyelt kérdés
2 hete kaptam meg az első oltást. Ma csináltam Biosynex gyorstesztet és az IgG résznél halvány csík jelent meg. Tünetmentes fertőzött lehetek vagy ez már az oltás következménye?
2021. máj. 6. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha tünetmentes fertőzött lennél, azt antigén teszttel lehetne kimutatni.

Ez a teszt antitestet,vagyis a védettséget mutatja ki.

2021. máj. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg védett vagy. Ha IgM-et is mér a teszt, de ott nincs csík, az azt jelenti, hogy biztosan nem egy közelmúltbeli fertőzésből származik a védettséged. Tehát vagy az oltástól lett az ellenanyag, vagy az is lehet persze hogy már eleve védett voltál, mikor oltottak.


Én hasonló (de más márkájú) tesztet csináltam Pfitzer oltás (1. adag) előtt és utána kb. 3 héttel, előtte negatív, utána pozitív lett, ezért én is arra következtettem, hogy ez az oltás hatása. Elvileg a gyorstesztnek nem lenne muszáj kimutatni az oltás által adott antitesteket, de nekem (meg úgy látszik neked is) szerencsém volt vele.

2021. máj. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!