Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hétvégén mehetnék oltásra de...

Hétvégén mehetnék oltásra de nem tudok dönteni Szputnyik vagy Sinopharm? Gyerekként allergiás voltam állatszőrökre, magas prolaktin esetleg befolyásol ezek közül valamit?

Figyelt kérdés
2021. máj. 7. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Nem.

Foleg ugy nem, hogy korhazi oltopontokon oltanak, tehat felvannak keszulve mindnenre.

Az anafilaxias sokk nem jatek, de egy korhazban ez nem akadaly.


Jelold be h allergias vagy, es majd mond el h mire.

Az OLTOORVOS fog donteni, de ezekre nagyon sok ember is allergias.


Nekem is van gyogyszerallergiam,oltottak is es hopp itt vagyok :)

2021. máj. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Ja a valasz lemaradt.


Ha fiatal vagy, 40 alatti, nem akarsz oltasi reakciot, esetleg van kronikus betegseged, es nem tervezel kulfolsi utat (egyelrore biztos nem fogadjak el a kinait kulfoldon) akkor mehet a kinai.


Egyeb esetben mehet az orosz.


Kronikis betegsegnel oroszt nem ajanljak egyelore.


Ott viszont keszulj oltasi reakciora.


Nem vagyok orvos, csak sokat olvastam a temaban.

Tehat ne vedd keszpenzbek amit mondtam,csak az oltoorvosnak higgy.


Mindket vakcina jo, megbizhato.

2021. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A Szputnyik erősebb, de hatékonyabb. Engem kiütött, pedig csak 18 éves vagyok. Amúgy a Sinopharmot nem ajánlják nem jól kezelt krónikus betegségnél, a Szputnyik mehet, de csak akkor, ha a krónikus betegségnek nincs éppen fellángoló szakasza. De az orvosok egyre kevésbé mondják azt, hogy ezt ne azt ne, nekem nem megfelelően kezelt asztmára azt mondták, hogy mehet minden... Szóval nézz utána a betegségednek, ha van, illetve a két oltásnak, hogy melyikre mit írnak. Sokszor voltam már a saját orvosom, hadd ne soroljam :D
2021. máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szuleim szputnyikot kaptak,vigan elvannak azota.


En(21) es a tesom(24) szombaton delben kaptuk a szputnyikot. Sikerult belazasodni,szornyu fejfajas,gyengeseg,faradtsag..stb. Vasarnapot vegig fekudtem,aludtam. Fajt a kezem baromira. Hetfon mar kutya bajom nem volt. Noverem mar vasarnap helyrejott. En a szputnyikrol tobb jot olvastam,igy ezert esett ra a valasztasom. De ha nem jutottam volna az oroszhoz,akkor par het mulva beadattam volna a kinait is. De Pfizer utan nekem a szputnyik volt a prioritas.

2021. máj. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!