Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményetek a Synopharm...

Mi a véleményetek a Synopharm egész előlt vírus tartalmazó koronavírus vakcináról?

Figyelt kérdés
2021. máj. 8. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Mi a véleményed a tetanusz, hepatitis elleni, elölt kórokozót tartalmazó ltástól?
2021. máj. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Hellmano ***** válasza:
35%
Most tudok ismerős körömben egy olyan esetről, ahol kínaival oltották az egyik dolgozót , aki lebetegedett oltás után és a munkahelyen még ketten kapták el tőle. Eddig azon a melóhelyen oltás előtt nem volt koronás megbetegedés és most az oltás után az oltott megfertőzött még két embert. Lehet csak egyedi esetről van szó, de lehet ez nem véletlen egy óvodáról is hallottam, ahol a beoltott óvónők lebetegedtek oltás után és be kellett zárni az óvodát.
2021. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Nekem ez a legszimpibb az összes oltás közül. Oké a többi új technológia, de nem én akarok lenni a kísérleti alany, imádom, amikor azzal jönnek az emberek, hogy hát telefonból se vonalast használsz, hát igen bszod te a telefont nem is adatom be magamnak.


Szerintem ez a legtermészetesebb vakcina fajta, beadják neked az elölt vírust, gyakorlatilag ha elkapod is ugyan ez történik, csak nem elölt vírussal, szóval örülök neki, hogy ekkora az utálat ezzel a vakcinával kapcsolatban, legalább fixen jut nekem.

2021. máj. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Az, hogy nem ér semmit. Keress rá a 444-en a többszázas adatbázisra: tömegesen számolnak be az olvasók eredménytelenségről, szemben az összes többi oltással. Nekem pl 61 lett az ellenanyagszámom, a minimum 50, fölső határ a csillagos ég - más vakcinánál. Konkrétan járványügyi veszélyt jelent, mert hivatalosan nem vizsgálják a hatékonyságát, és az azzal oltottak nagyobb része nem védett.
2021. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

A tudomány ami a vakcinát létrehozta nem új, több tíz éve létezik, pl. a Hepa A, polio, veszettség, influenza elleni vakcina is mind elölt vírust tartalmaz, kár tehát azon vitatkozni, hogy "működhet-e egyáltalán" a vakcina. Igen.


Ugyanakkor, sem a Sinopharm klinikai kísérleteiről, sem az eddigi oltási tapasztalatokról nincsen elég adat, úgyhogy egész egyszerűen nincsen elég információ ahhoz, hogy megalapozott döntést lehessen hozni a hatékonyságáról és a potenciális engedélyezéséről. Nem vélemény kérdése. Ha bizonyos dolgokat tudunk, akkor lehet objektív döntést hozni, ha nem tudunk, akkor nem lehet. További tény, hogy sem az USA-ban, sem Kanadában, sem az EU-ban, sem Izraelben, sem semmilyen normális helyen nem oltanak a Sinopharm-al, pont a fentiek miatt. Úgyhogy aki utazási céllal oltakozna, annak nagy öngól ezt - a dolgok jelenlegi állása szerint - beadatni.


Még egyszer, ez nem azt jelenti hogy ne lenne jó a vakcina, sőt. Ez annyit jelent hogy ez a kérdés a rendelkezésre álló adatok alapján objektíven nem megítélhető, és a magyarok voltak az egyetlenek a modern világban akiket ez úgy tűnik hogy nem zavart.

2021. máj. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Átlagos vakcina. Nem a leghatékonyabb de talán a legmegbízhatóbb mert régi technológiával készült. Drága előállítani és idehaza rengeteg áll rendelkezésre.

Felmérések szerint 73% körüli védettséget nyújt ami megfelelő, azonban elég hosszú időt igényel amíg ez kialakul. 2 hét a 2. oltás után, szóval elméletileg addig elkaphatja az aki a Synopharhm-t kapta.

Megfelelő védelmet csak a 18-60 év közötti korosztálynak nyújt, felette beszámoltak többek is hogy nem alakult ki megfelelő immunitás.

Én magam azt vettem fel mert azt volt, meg mert kimondottan elölt vírusost akartam a mutációk miatt. Nem volt mellékhatása.

Ha valaki utazni szeretne akkor viszont inkább Astrá-t mondanám mindenképpen, meg elvileg hatékonyabb is. Szóval így utólag inkább azt venném fel de ezzel sem feltétlen nyúl mellé az ember.

2021. máj. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

ma 15:00


"Felmérések szerint 73% körüli védettséget nyújt ami megfelelő, azonban elég hosszú időt igényel amíg ez kialakul. 2 hét a 2. oltás után, szóval elméletileg addig elkaphatja az aki a Synopharhm-t kapta.


Megfelelő védelmet csak a 18-60 év közötti korosztálynak nyújt, felette beszámoltak többek is hogy nem alakult ki megfelelő immunitás."


Pont erről beszélek, amikor azt mondom, hogy nincs adat. Ezek nemlétező számok. Egy vakcina engedélyeztetését 3 klinikai kísérleti fázis előzi meg, az első a legkisebb, az utolsó a legnagyobb lélekszámú (az már általában több tízezres nagyságrend). A Sinopharm klinikai kísérleteinek 3. fázisáról nem publikálták egyelőre a számokat. Ami alapján ezt leírod az egy párezer kínain, az ottani, vuhani variánson több mint 1 éve elvégzett klinikai kísérlet eredménye, ami a mi szempontunkból egyáltalán nem reprezentatív.

2021. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

1. A technológia régóta használt, jól bevált, papíron működik (és ez a leghatékonyabb a mutációk ellen)

2. A hatékonyságáról az adatok nagyon megoszlanak.

3. A dokumentációja finoman szólva elnagyolt a többi vakcina dokumentációjához képest. (Ezért is sok a találgatás.)

4. Arab tapasztalatok szerint (és a WHO) szerint 60 év felett alig több, mint a semmi, de olykor a fiatalabbaknál sem alakul ki kellő védettség, ezért próbálkoznak 3. adaggal, kérdés, hogy ha 2 adag nem volt megfelelő hatású, mit segít azon egy 3.

5. Kínai... ez van, akinek kizáró ok, mások szerint még előny is (ha elfogadjuk azt a feltételezést, hogy kínai laborból szökött a vírus)


Az én véleményem az, hogy jobb, mint a semmi, de ha lehet választani, akkor minden más Magyarországon elérhető vakcina beelőzi nálam. Nekem felajánlották, én nem fogadtam el, 10 nappal később volt Pfizeres versenyfutás, annak keretében én is kaptam.

2021. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
4 esnek: Amit a 444 ír, azt osztani kell kb 100-zal.
2021. máj. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
16%
Az lehet, hogy maga nem hiszi el, oltassa magát akkor kínaival, balufiam, én elhiszem. Remélem, elment 11.000-ért ellenanyagot méretni a kínai oltása után? Vagy csak a levegőbe beszél? [link]
2021. máj. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!