Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha január óta nem engedtétek...

Ha január óta nem engedtétek óvodába a gyermeketeket, most elnegednétek? Szeretném, hogy járjon, ő is szeretné, de nem tudom megítélni mennyire lenne biztonságos most.

Figyelt kérdés

Családunkban több veszélyeztetett beteg is van, illetve volt, mert az elmúlt hetekben megkapták az oltást. Én, az édesanyja még nem kerültem sorra, mert szeretném a Pfizer lehetőségét kivárni. Többiben nem bízom.

Eljutottam odáig, hogy nem tudom, hogy most mi van. Sokan átestek már rajta, sokan belehaltak, 4.2 millió ember meg már be van oltva. Még mindig van, aki megfertőződhet? Elkaphatom még én is, ha gyermekemet újra óvodába engedem?

Mit tegyek? Ti mit tennétek? Megvárnátok, amíg sorra kerültök és mikor biztonságos, akkor menjen újra óvodába?


Megtehetem, hogy otthon vagyok. Otthonról dolgozom. Nem kell emberek közé mennem sem, tehát el vagyunk izolálva rendesen egyébként.



2021. máj. 9. 10:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem nem túl biztonságos. A kisgyerekek ugye maszk nélkül vannak az óvodában. Valószínűbb, hogy tünetmentesen hordozzák vagy olyan enyhe tünetekkel (pl. orrfolyás), amikkel anyuciék simán elengedik oviba. És ugye a kisgyerekek kiabálnak, kezükkel törlik orrukat, szájukat, összefogdosnak mindent, egymást is, ha fertőzött gyerek megy a csoportba, nagy eséllyel továbbadja a többinek, és esetleg a te gyereked is úgy viszi haza, hogy nem is tűnik fertőzöttnek. Ha teheted, tartsd még otthon egy kicsit, legalább, amíg be nem leszel oltva mindkét adaggal. Amúgy szerintem még a moderna és a szputnyik is nagyon jó oltások.
2021. máj. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Tegnap estére a férjemmel mi is erre jutottunk. Inkább ne menjen. Ráadásul már csak egy hónap van hátra, utána itt összevont csoport van.

Az orvosom egyébként nem ajánlotta a Szputnyikot. Van egy alapbetegségem. Nem nagy dolog, de csak azoknak ajánl a Modernán és a Pfizeren kívül mást, akiknek egyensúlyban van az egészségük.

2021. máj. 10. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!