Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Furunkulus. Műteni fognak?

Furunkulus. Műteni fognak?

Figyelt kérdés

Pénteken gyakorlatilag leülni sem tudtam már annyira fájt a popsimnál összeérő bőr felület. Tehát, hogy a legteteje. Enyhe puklit éreztem, de tényleg nagyon kellemtlen volt, ezért megmutattam anyának, aki konkrétan semmit nem látott rajta, ezért azt mondta kenyjem be sudocreemmel.

Az éjszaka folyamán sokszor fel is keltem amikor éppen megfordultam és a területet megnyomtam.

Másnap reggel már felülni se bírtam annyira fájt, és határozottan nagyobb és keményebb lett, mint volt.

Aztán végül sorsom elfogadva nyugodtam bele a ténybe, hogy ez biztosan csak egy megnagyobodott ciszta vagy bármi, mert a hónaljamban is gyakran vannak ilyen csomók.

Délután 3-tól Forma1-et néztem és tök jól voltam utána tanultam, de olyan hidegnek mégis melegnek éreztem magam, hogy végül megmértem a hőmet. 38.3 volt.

Aztán anya végül arra gyanakodott, hogy a dudor miatt van lázam.

Megnézte és nem akart hinni a szemének, azt mondta gennyel teli duzzanat van az összezáró nyílásban (nem tudom mi a neve :(.) Elkezdte nyomni és brutá sok genny jött ki. A fél kuka véres és gennyes zsepivel volt tele és vinni akart a kórházba.

Szerdán érettségizem szakmaiból, tehát ez a legrosszabb ami most történhetett. Viszont holnap reggel 8.20-ra időpontom van a háziorvoshoz.


A kérdésem pedig az lenne.

Szerintetek, műtét útján leszívják és ki kell hagynom az érettségit?

Vagy a doktornő felírja az antibiotikumot és végre elmúlik?!



2021. máj. 10. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a térdemen volt egyszer ilyen, láz is volt, és nagyon nem jól éreztem magam. Egyenesen mentem sebészetre, s még jó, mert elindult a "piros csík" is, mint kiderült ott. Ellátták a sebet, és injekciót kaptam, helyrejött.
2021. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is volt ilyen. Nem műtöttek, csak a kis lyukat amin kijött a genny jobban bevágták, hogy teljesen ki tudjon ürülni. Nem volt kellemes, de kibírhatató.
2021. máj. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez egy coccyx tályog. Ezzel sebészet ambulanciára/szakrendelésre kéne menni, ott érzéstelenítés után megnyitják, de nem visznek műtőbe. Utána mehetsz is haza.


De jó, hogy előbb háziorvoshoz mentek, ő majd megmondja pontosan mint, s hogy lesz!

2021. máj. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Fognak egy szikét és belevágnak, hogy kijöjjön a cucc. Utána vissza kell menni kötözésre párszor és kész vagy.


(Ettől kiújulhat később, ha teljes gyógyulást akarsz akkor nyitva kell hagyni vagy kivágni a tokot)

2021. máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!