Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdemes-e beadatni a vakcinát...

Kertész Körte kérdése:

Érdemes-e beadatni a vakcinát 18 éven aluliaknak is?

Figyelt kérdés

Még nem töltöttem be a 18-at, szüleim viszont megkérdezték, hogy szeretném-e az oltást.


Lány vagyok,viszont félek, hogy lesz-e ennek bármilyen következménye, meddőség, vagy bármi ehhez hasonló.

A védőoltás előnyös lenne, hiszen mennénk nyaralni, testvéreimmel, szüleimmel, és nehogy az legyen, hogy mivel én is regisztrálhattam a vakcinára, így engem nem engednek be.

Egy picit talán félek is a vakcinától. Elbizonytalanodtam. Tanácstalan vagyok.


Tanácsokat kérek, érdemes, nem érdemes, miért, ti beadattatnátok a gyermekeiteknek? Miért? Miért nem?



2021. máj. 10. 15:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

Meddőséget a kemoterápiás szerek és a nagyon erős vírusellenes készítmények okoznak. A vakcinában gyakorlatilag csak az elölt vírus van vagy annak egy kis része hordozóba csomagolva. Eleve a koronavírus nem okoz meddőséget, hát akkor annak egy elölt vagy kis darabja még annyira sem. Ráadásul már több millió adag vakcinát beadtak, ha ilyen súlyos mellékhatása lenne, akkor az már rég kiderült volna.


Nem fogom megmondani, hogy beadasd-e vagy sem, ez a te döntésed.

2021. máj. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha meddőséget okozna, akkor a fertőzöttek is meddővé válnanak..
2021. máj. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Alex Fly ***** válasza:
Nem okoz meddőséget. De ha beadatod, arra számíts, hogy sokan tapasztaltak a Pfizerrel való oltás után (18 év alatt azzal olthatnak) rendellenes vérzést akár a ciklus kellős közepén is - ez nem mellékhatás, hanem oltási reakció. Persze nem mindenki reagál rá egyformán, legalább ugyanennyien semmi ilyesmit nem tapasztaltak. Amúgy ez a világon legszélesebb körben alkalmazott vakcina, a legteljesebb dokumentációval - és semmi jele nincs annak, hogy ne lenne teljesen biztonságos.
2021. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Miért oltatod be magad, ha egészséges vagy, semmi alapbetegséged, jó az immunrendszered? Nem kötelező.
2021. máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Alex Fly ***** válasza:
10%
@4: azért, hogy ez így is maradjon.
2021. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
5 miért ne maradna így?
2021. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Alex Fly ***** válasza:
43%

@6: mert a vírus nem kérdezi, akar-e azonnali súlyos tüneteket vagy maradandó károsodást szerezni...

Az oltás választható, a fertőzés nem.

2021. máj. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

7 a fertőzés nem választható, a vírus elkapható, a fertőzés súlyossága választható megfelelő D vitamin szint, cink, jó immunrendszer esetén ez enyhe lefolyás lesz.

Aki beteges, annak szükségesebb az oltás.

2021. máj. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Alex Fly ***** válasza:
58%

@8: na pont a jó immunrendszer miatt kell az az oltás...

Ha háborűra készülsz, akkor nem elég, ha van fegyvered. Legalább ilyen lényeges feltétel, hogy tudd, ki az ellenség.

2021. máj. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

9

Valamit félreértettél, nem az immunreakció okoz veszélyes gyulladást, hanem az ELTÚLZOTT immunreakció.

A citokin vihart az alacsony D vitamin szint okozza, ez szükséges az immunrendszer reakciójának összehangolásához.

Lásd,

Hazai konszenzus a D-vitamin szerepéről a betegségek megelőzésében és kezelésében

[link]

"D-vitamin-hiány hatása az immunrendszerre dr. Bodolay Edit, dr. Kiss Emese"


A Covid-19 gyógyulási aránya 97-99%

[link]

Szóval 1-3%-on parázni úgy, hogy más betegséged sincs, egészséges vagy, az a hiszti.

2021. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!