Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik Sinopharmmal oltakoztatok...

Akik Sinopharmmal oltakoztatok, miert nem vartstok egy jobb vakcinara, pl Modernara vagy Pfizerre?

Figyelt kérdés
Mi miatt dontottetek emellett az EU-ban el nem ismert vakcina mellett? A hagyományos volta miatt valasztottatok? Vagy csak gyorsan kellett a plasztikkartya?

2021. máj. 11. 01:25
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
76%

Nehéz időszak volt (illetve van, alig egy hete volt pont a Pfizeres black friday előtti napon), nem volt sok energiám foglalkozni a dologgal és túl akartam esni rajta. A családom oltás ellenes, épp elég stressz ez is. Azt gondoltam hogy még hónapokat kell várni mire Pfizert kaphatok, a korona is aggasztott és jól jön a kártya is. Vannak egészségügyi problémáim, rá is kérdeztem de nem mondtak semmit.

Valószínű várnom kellett volna, most már ez van. Bajom nem lett tőle csak pár napig nagyon fáradt voltam, remélem azért ért is vmit. A másodikat még nem kaptam meg.

Jobb lenne ha bízhatnék a kormányban és nem kéne ilyeneneken rágódnom, van épp elég nehézség az életemben.

2021. máj. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
58%
2-es vok: Jah és az Eun belüli utazás nem izgat, elboldogulok itthon. Naralni meg menjen akinek 2 anyja van. Azért a Pfizer kíméletesebb lett volna, de már meghoztam ezt a döntést szóval próbálok nem idegeskedni rajta. 27 éves vok, legalább nem tartozom a veszélyeztetett korosztályba.
2021. máj. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
81%
Mert én jobban bízom a régi, bevált módszerben mint az új modern technikában, aminek tényleg nem tudjuk mik a hosszútávú hatásai. Kicsit álmos voltam utána, ennyi volt az egész.
2021. máj. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
18%

2-es vok: Még vmi hogy telerakjam vele a kommentszekciót ha már rágja a táma az idegeimet. Az Astrora lett volna lehetőségem, de az parábbnak tűnt mint a Sinopharm. A 12 hét is rosszul hangzott, de főleg a vérrög képződés és az egyéb olvasott mellékhatások nem tetszettek.

A fő probléma persze hogy tényleg annyi magánéleti problémám van hogy fosom ki magamból a rossz dötéseket. A nyuggerek sem alkalmasak arra hogy eldöntsenek ilyesmit. Max akkor kellett volna az egyénre bízni a döntést ha már Pfizert is lehet választani. Nem bölcs dolog Aliexpresszes cuccot magunka lövetni. A pendriveom is használhatatlan volt mikor megérkezett, ezek a kínaiak mindent el tudnak toszni.

2021. máj. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim válasza:
88%

Mert hagyományos, faék egyszerű, és hatékony.


Sportlövész körökben is nem véletlen, hogy sok az orosz AK félautomata variáns. Igaz, nem olyan modern, mint egy német vagy amerikai puska, de egy gyerek is megszereli, erős, hatékony, és örök élet+1nap.

2021. máj. 11. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
82%

Hagyományos volta miatt választottam,mert a másikaknak tényleg nem tudjuk a közép vagy hosszú távú hatásait.

Külföld abszolút nem érdekel,ha mégis úgy alakulna,egy csomó klassz helyre el lehet menni ezzel is.

Itthonra sem tervezek nyaralást,de itthon pláne elfogadják mindenhol.

Ennek van a legkevesebb mellékhatása,nálam az elsőnél semmi sem volt.

2021. máj. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
64%
7-es: Szerintem egyiknek sem tudjuk a közép és hosszútávú hatásait. Szlávik is elmondta, hogy ez jelenleg egy gyógyszerkísérlet, bár én inkább emberkísérletnek nevezném. Nem is kívánok részt venni benne.
2021. máj. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
75%

Kolléganőm Moderna-t kapott, több mint egy hónapja szenvedi a mellékhatásokat, a második adagot fel sem veszi. Jó eséllyel bukja a védettségi igazolványt, de inkább fizet az antitestes verzióért (bár nem nagyon jár semerre), de nem kocnáztat.

Ismerős család minden tagja az Astra-t kapta, semmi bajuk.

Egyéne válogatja, de azért a "jobb vakcinák" sem jók mindenkinek.

2021. máj. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
81%

Mert nem érdekel mit kapok. Túl akartam lenni rajta.

Egy kis izomlázon kívül semmi bajom nem volt.

2021. máj. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
83%

Én ugyan nem kínait kaptam, mert előbb ajánlottak Astrát április elején, de a párom azt kapott a tömeges oltási kampány alatt. Ha nem lettem volna oltva, akkor én is mentem volna. Ezek miatt döntött az elfogadás mellett, és én is emiatt döntöttem volna így:


1. Ha mindenki Pfizerre vár, sokkal több idő, míg kijutunk a slamasztikából.

2. Mindketten itthon vagyunk hómofiszban, alig van kontaktunk, azok is mind oltottak. Ha a kínai vakcina valóban kevésbé védne a fertőzéstől, nekünk az így is bőven elég. Ezért is inkább meghagynánk azoknak, akik csak ezt kaphatják vagy szinte csak ezt van értelme megkapniuk (pl. szervátültetettek) vagy nagyon sok kontaktjuk van.

3. Az a legjobb oltás, amit beadnak. Nincs betegségünk, ami kizárná, a kórházba kerüléstől, súlyos szövődményektől meg mindegyik véd. Ez nemcsak nekünk jó, hanem mi már jó eséllyel nem terhelnénk az amúgy is borzasztóan leterhelt egészségügyet.

4. Csak belföldön tervezünk nyaralni. Ebben a helyzetben nem tartjuk jó ötletnek külföldre menni, ha nem muszáj (pl. munkaügy vagy külföldön lévő családtagok). Így igazából nem érdekel, hogy ki fogadja el, ki nem.

5. Benne volt már a levegőben, hogy WHO el fogja fogadni, jöttek ki eredmények Szerbiából és más országokból. Huszonévesek vagyunk, nem tartozunk a problémás korosztályba.

2021. máj. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!