Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha egy noben benne van a...

Ha egy noben benne van a herpesz virus (ami az ajkakon jon ki), automatikusan "atoroklodik" a gyerekeire?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogyha vki egyszer megkapja a herpesz virust, az csak lappang, el sosem mulik, tehat terhesseg alatt a gyerek is automatikusan megfertozodik? Azert kerdezem, mert neha az ajkamon kijon a herpesz es szerintem nagyon kellemetlen. Jo lenne, ha nem "oroklodne".
2010. aug. 23. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy szinte minden ember megfertőződik ezzel a vírussal.
2010. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem öröklődik.


Viszont ha aktív nemi herpesze van és hüvelyi úton szül, akkor a születő baba elkapja tőle. Ezért aktív nemi herpesszel csakis császármetszéssel szabad szülni.

2010. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A nemi herpesz az nem mas fajta, mint ami a szajon jon ki? Mert nekem csak a szamon szokott kijonni szerencsere. Csaszaros a babam, ha lesz masik, az is az lesz valoszinuleg (mas okbol, nem ezert persze). Szoval ez a virus ugyis benne van majdnem mindenkiben, csak nem mindenkin jon ki?
2010. aug. 23. 20:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb a legtöbb ember elkapja ezt a vírust, ami az idegsejtekben lappang, és csak néha jön ki. A vírus neve herpes simplex, keress rá a neten, az idegsejtekben bújik meg, és ha egyszer elkaptad, többé nem szabadulsz tőle. Ugyanez a vírus okozza a nemi szervek szemölcsét is, de ahhoz a nemi szerveknek is fertőződni kell, az ajakherpesz ott magától nem jön ki, ne aggódj. Aktív ajakherpesszel ne végezzetek orális szexet, erre figyeljetek oda.
2010. aug. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy minden emberben benne van, és bár különböző a nemi és a "sima" herpesz, ugyanúgy át lehet adni körbe-körbe.
2010. aug. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem még sose volt, biztos, h bennem van? 22L
2010. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt igy nem lehet megmondani. Van, akiben allitolag benne van, de sosem jon ki, ha nagyon legyengul az immunrendszere akkor sem. Nekem kiskorom ota (5-6 eves) kijon minden evben vagy 1-2, max. 3 alkalommal, de en is ismerek olyat, akinek sosem volt meg, pedig nem el egeszsegesen, nem eros az immunrendszere, allandoan betegeskedik. Nem tudom, hogy mitol van ekkora kulonbseg.
2010. aug. 23. 20:40
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Nekem is gyakran volt fiatalabb koromban herpeszem,nagyon gyenge volt az immunrendszerem,de főleg idegi alapon jött ki.

Ha aggódtam valamiért,vagy féltem.

24 éves voltam,amikor megszületett a kisfiam,szülés után először akkor jött ki a herpeszem,amikor a kisfiam elkapta a rota vírust,és napokig nem aludtunk miatta,csak ment a hasa és hányt.Így akkor neki is legyengült az immunrendszere,és elkapta tőlem a herpeszt,ekkor volt szegénykém 7 hónapos.

Most 6 éves,amikor elkezdtünk bölcsibe járni,gyakran kijött neki,az oviba járáskor már lecsökkent évi 3-4 alkalomra.

Tavaly elvittem homeopátiás orvoshoz,kaptunk bigyót,amit heti 2x kell adnom neki,így tünetmentes.

Ő is olyan,mint én,"érzelmi alapon" jön ki nála is(pl.ha mondom,hogy megyünk a nagyszülőkhöz,annyira boldog,hogy kijön a herpesze,de kijött akkor is,amikor valami miatt nem akart oviba menni)

Csak azért írom le ilyen hosszan,hogy fel tudj készülni.

Ha esetleg kijönne a herpeszed,vegyél arcmaszkot,ha a baba közelében vagy.

A második babám 2 hetes volt,amikor gyermekágyi lázam volt,akkor kijött a magas láztól,de a pici nem kapta el,mert volt itthon maszk

2010. aug. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!