Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha XY átesett a Covid 19...

Ha XY átesett a Covid 19 megbetegedésen és van elegendő antiteste, akkor ha csináltatni akar védettségi igazolványt, neki kell azt kifizetni és ha YZ kapott oltást, akkor nem kell fizetnie a védettségi igazolványért?

Figyelt kérdés
Jól értem? Így van?

2021. máj. 15. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Igen, neked kell bizonyítani, hogy átestél rajta, fizetsz a vizsgálatért, múlt héten néztem 10-15 körül van, ami hivatalos, tehát ha azt megkapod után kérvényezed a védettségi igazolványt, amiért szintén fizetsz, üdvözöllek Magyarországon. Pl. én az oltásért fizetnék, csak ne kelljen 5 órát sorbaállni érte és azt kapjam, amit akarok, ez se megengedett.
2021. máj. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Pontosan így van.

Én és a férjem levetettük a vért, mert az oltást nem akarjuk, a kártya meg kötelező, hiába tagadják.

11.000 ft/fő a vérvétel, plusz 3000 ft/fő a kártya ára.

Szerencsére magas volt az antitestünk, a kártya megjött a 8. napon.

Így csak 4 hónapra kaptuk meg, de reméljük utána befejezik ezt a cirkuszt, bár már azzal fenyegetnek, hogy 6 millió beoltott kell, hogy megszűnjön a kártyás genyózás.

De erre nincs remény, mert őszre itt lesz az indiai szupermutáns...

2021. máj. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2-es, nektek volt koronás tünetetek amiből arra következtettetek, hogy érdemes a vérvétel? Sajnos én úgy gondolom tavaly február közepén elkaphattam az eredeti verziót (nagyon érdekes betegség volt, kezdődött torokfájás, utána 37,5 délutánra, de rázott a hideg, nagyon rosszul néztem ki, utána erős tüsszögés, erős köhögés, amikor hazaértem pénteken, azt hittem elájulok, azt hittem 39 fokos lázam van, közben meg "csak" hőemelkedés, másnap jött a többi tünet. Következő héten pénteken mentem dolgozni, szerencsére egyedül ültem az irodában, nagyon sápadt voltam még nem voltam jól, de muszáj volt bemennem, a pénteket kibírtam, de hazafelé elkapott a köhögőroham a villamoson, le kellett szállnom és hazagyalogoltam, köhögőroham még egy hétig kínzott. Következő héten hétfő-kedden ezen kívül már nagyon jól voltam, erre szerdán megint hőemelkedés, hidegrázás, 1-2 napig, aztán elmúlt. Páromnak nem adtam tovább, mert már hallottunk akkor a vírusról és maszkban voltam otthon végig. Azóta egyébként utána április körül volt 2 napig, amikor nem éreztem szagokat, macskának halas kajája volt a szekrényben és előző nap borzalmasnak éreztem ki akartam dobni, másnap nyitom ki a szekrényt, semmi szagot nem éreztem, tartott 2 napig, aztán újra éreztem. De gondolom ezeknek az antitestjei már nem mutathatóak ki.
2021. máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja és lakásfelújításban voltunk, tavaly január-februárban rengeteget mozogtunk emberek között, Ikea tele volt pl. külföldiekkel, rengeteg ázsiai volt. Betegség előtt 4 nappal a tömött Ikeában voltunk.

Influenzára azért nem gondolok, mert voltam párszor az és az úgy van nálam, hogy nagyon magas láz 1-2 napig és utána már jobban vagyok, nincs tüsszögés, köhögés.

2021. máj. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ami még érdekes, hogy amikor a tavalyi februári betegség után beszélgettem, kérdezte egy kolléganő, hogy mik voltak a tüneteim, elmondtam és mondta, hogy több ismerőse van, akinek ugyaneze a tünetei, hogy alig "lázas" és mégis nagyon rosszul van, köhögőroham és érdekes ez az egész, hogy ennyire hasonló betegség.
2021. máj. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

2!


3 nap láz. Semmi egyéb. Se náthás, se szagelvesztéses tünetek. Semmi köhögés, izomfájdalom meg mittudom én még mik. :D

Nekem 2. nap éjjel volt egy 39.8 °C kiugrás, de 2 nap múlva semmi.

És most jön amiért le leszek pontozva: homeopátiás cuccokat toltuk, már amikor kezdtük érezni, hogy ebből láz lesz.

A másik, hogy biologika szerint tekintünk a "betegségekre".

Az egész folyamat úgy zajlott, ahogy a biologika leírja a folyamatot.

Csütörtökön edzettem egy hatalmas lábnapot. Este lettem 38.5 lázas.

Péntek éjjel lett a közel 40-es és akkor már izzadtam is. Ekkor már tudtam, hogy ez a krízis a folyamat középpontja. Na, mondom itt 2 nap múlva okés leszek.

Szombatra már csak 39-es lázam lett.

Vasárnapra már hőemelkedés sem.

Hétfőn már lábaztam, mintha mi sem történt volna.

Azóta sincs semmilyen tünet. Ez kb 5-6 hete volt.

A kisebbik 13 éves gyerekem 1x volt lázas és ennyi. Tőle nem vetettünk vért.

A 18 éves gyerekem 0 tünet, levetettük a vért, 0 ellenanyag. :D

Na, mondjuk ez szívás, mert így oltatni kell, ha kártyát akar.

2021. máj. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Aki konyít a biologikához, annak leírom, hogy a konfliktust - ez a számomra, mérhetetlenül felháborító, igazságtalan cirkusz okozta. A szabadságom elvesztése, a korlátok, a szájkosár, az időkorlát, a hazugságok.

Kedden meghallgattam egy biologikus gyógyszerész előadását, sok-sok felszólalóval és ez úgy tűnik segített feloldani azt a mérhetetlen felháborodást, ami addig csak gyűlt bennem.

2 nap múlva jött a megoldási szakasz.

Persze még mindig fel vagyok háborodva :D, de tudom uralni és erre a legjobb példa, hogy bár az ellenanyag az egekben, mégis 3 nap lázzal megoldódott a konfliktusom.

2021. máj. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszi. Érdekes, hogy kinél-mit okoz és ez mostanában történt?

Nekem ugye tavalyi, lehetséges, hogy ki se mutatná az ellenanyagot, mégha koronás is voltam :(.

Nekem csak azért furcsa, mert voltam már párszor influenzás és teljesen más volt a betegség 1-2 nap magas láz aztán gyengeség pár napig és kész, esetleg torokfájás, de az is első nap csak. Párom, akivel 6 éve együtt vagyunk, azt mondta, hogy soha nem látott nagyon még betegnek se, de ilyen rosszul még sose néztem ki és közben 37,5, ami egy vicc kategória, nekem az meg se szokott kottyanni, simán elvagyok otthon ilyen hővel. Gyerekkoromban 38.3-as lázzal simán hazamentem a suliból pl. influenzánál, amikor beteg lettem napközben, de voltam felnőttként is ilyen lázas.

2021. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2.

Még annyit a vért azért vetettük le, mert reméltük a magas láz miatt, hogy vírus jelenlét van (biologika) és lesz ellenanyag. Na, meg

ugye nyomorult kártya miatt. És bejött.

2021. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8.

Nem tudom hozzám intézted-e a kérdést, de válaszolok.

Nekem és a férjemnek utoljára valamikor a 90-es években volt "influenzás" tünete "betegsége".

Akkor 2 hétre estünk ágynak, a WC-ig alig bírtunk kimenni, enni alig tudtunk valamit.

Az, hogy most oly sok ember szenved hasonló tünetektől a tömegesen elszenvedett, hasonló konfliktusoknak köszönhető.

Másfél éve tolják mindenhonnan orrba-szájba a megfélemlítést, az egyre szigorodó intézkedéseket. Hát itt az eredménye.

Olyan, mintha a felelősök pontosan ismernék a biologikát és eszerint építenek fel ezt az egészet. Ez gyakorló orvosok es gyógyszerészek véleménye is, nem julcsáé, marcsáé a kispadról.

2021. máj. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!