Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A Covid-oltás mennyire véd...

A Covid-oltás mennyire véd attól, hogy ne is hordozzam a vírust, tehát mást ne fertőzzek meg?

Figyelt kérdés
Főleg a Moderna (mRNS) érdekelne, mivel azzal vagyok beoltva. Jó lenne a link is, hogy honnan van az információ, a legjobb az eredeti publikáció linkje lenne.

#vírus #fertőzés #COVID #vírushordozó
2021. máj. 18. 00:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó cikk szerintem, tele van forrással is:

[link]


De a lényeg: egyelőre nem tudjuk.

2021. máj. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Semennyire. Ettől még hordozod, és átadhatod amíg a testedben az ellenanyag ki nem írtja.
2021. máj. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Nagyobb eséllyel leszel tünetmentes hordozó.

Meg amúgy oltas nélkül a masodik-harmadik stb.. covid fertőzésre is igaz ez.

2021. máj. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Ezért meredek összejönni oltottal kb. Megcsókolod és meghalsz.
2021. máj. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az izraeli adatok alapján arra következtettek, hogy elég jól védenek az mRNS vakcinák a megfertőződés és a vírus továbbadása ellen is, de persze nem 100%-ban. Cikket nem tudok. Ritka egyébként az, hogy egy vakcina csak a tüneteket szüntesse meg és ne hátráltassa a terjedést, tehát amíg semmilyen kísérleti eredményünk nem volt, addig se ez a verzió volt a valószínűbb.
2021. máj. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy tudom, a lényeg, hogy az oltás révén, ha kialakult az immunválasz, a szervezeten belül a véráramban elfogódik a vírus, ezért bár az illető lehet PRR pozitív, mivel az a hámsejtből van kimutatva, de más sejteket már jelentősen kisebb mértékben tud megfertőzni. Ez pedig azt jelenti, hogy az illető kevesebb vírust termel, ami így csökkenti annak az esélyét, hogy másokat megfertőzzön, vagy ha meg is fertőz, akkor nagy vírusdózissal tegye..
2021. máj. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
korrigálás PCR pozitív.. (#6-os voltam)
2021. máj. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70-80%-ban
2021. máj. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2021. máj. 19. 03:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!