Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire tartotok a covid 19...

Mennyire tartotok a covid 19 vakcináktól? A Pfizert 15 éve fejlesztik? mennyire biztonságos hosszútávon?

Figyelt kérdés

Igazából eléggé tanácstalan vagyok. Elkapni nem nagyon akarom énsem a vírust, persze kicseszett jó lenne védettnek lenni, de cefetül szkeptikus vagyok az egész dologgal kapcsolatban. Nem bele magyarázni akarok, de mégis csak egy alig 1 év alatt kifejlesztett kotyvalékról van szó, a hosszú távú mellékhatásokra egyszerűen nem volt idő kísérleteket végezni. Derülnek is ki szép dolgok, például hogy valamelyik vérrögöt okozhat, ha jól tudom az astra meg agyér görcsöt. (ha rosszul tudom javítsatok ki)


És ha már itt tartunk, valahol hallotam, hogy a Pfizert már több éve fejlesztik (ha jól emlékszem 15), mert mivel koronavírus már ezelőtt is volt, csak nem pont a covid 19. Ennek van valóság alapja?


Ugy érzem engem is kezdenek megtörni, egyre jobban gondolkodom azon hogy beadatom. Erős, sportoló, egészséges életmód folytató 17 éves srác vagyok, ezért sem gondoltam hogy szükséges lenne beadatni. Csak is a hosszú távú bizonytalanság miatt nem adattam be eddig. Mit gondoltok?



2021. máj. 20. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Azok riogatnak a "nem ismertek a hosszútávú hatások rákosleszelmeddőleszelgénmódosítás" szöveggel, akik félnek egy szuritól. :)

Persze egyikük sem ért semmiféle védőoltáshoz, és szerintük az orvosok akik lehetővé tették, hogy ma Magyarországon 80 év legyen a születéskor várható élettartam teljesen hülyék.

Annyira nem bonyolult dolog egy oltás, hogy előre nem látható mellékhatásai legyenek. Akik nem adatják be maguknak, azok vagy félnek a szuritól, vagy figyelmet akarnak.

2021. máj. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Azt, hogy nagyon sok fiatal szenved a hosszú COVID-tól és az semmit nem jelent, hogy sportolsz.


Persze hogy volt koronavírus előtte is, a náthát is az okozza.


Ezeknek az oltásoknak (sajnos) nemigen van igazán hosszú távú hatásuk, az immunrendszer hamar "elfelejti" őket. Amúgy ha nem bízol az újfajta technológiában, még mindig ott a kínai, ami hagyományos technológiával készült, amivel már téged is oltottak gyerekként. Lett belőle bajod? Ennyi.

2021. máj. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Crisopher ***** válasza:
34%
Én sputnikot kaptam, semmi bajom. Szerintem oltasd be magad, elkapni a vírust nem kellemes.
2021. máj. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%

Rengeteg "különvélemény" kering az oltásról.

Például a Pfizer gyengített vírust tartalmaz.

És akkor sokan azt mondják, nem oltatom magam, mert nem ismertek a hosszú távú, mellékhatásai.

Honnan a fenéből lenne ismert mondjuk az egy éves mellékhatás.

Ahhoz legalább 1 évig kéne vizsgálni, na de 1 éve még a vakcina nem létezett, akkor nem lehet hosszútávú (1 éves se) vizsgálati eredmény.

Na menjünk tovább: ha nem oltatod magad, akkor elkaphatod nagyobb eséllyel a fertőzést, aminek a mellékhatása lehet akár a légzőkészülékre kerülés, és van rosszabb opció is.

Ha megkapod az oltást (az egy gyenge fertőzés tulajdonképpen), akkor jó eséllyel vagy tünetmentesen legyőződ, rosszabb esetben jóval gyengébb tünetek, betegség mellett "megbirkózol" vele.

Én így gondolom, és azt mondom: válassz!

2021. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Crisopher ***** válasza:
68%

"Például a Pfizer gyengített vírust tartalmaz." - A Pfizer nem tartalmaz gyengített vírust. A Sinopharm tartalmaz inaktivált vírust, a Pfizer hírvivő RNS-t tartalmaz, ezt nevezik "idegen" kifejezéssel mRNS-nek, azaz messenger RNS-nek (azért zárójeleztem az idegen szót, mivel angolul az nem RNS, hanem RNA). A Moderna is ugyanezen az elven működik. Az mRNS egyébként a szervezetben tulajdonképpen egy másolt DNS-szakasz, ami bekerül a riboszómába, majd a riboszóma ez alapján tudja legyártani az új fehérjéket. A jelen vakcináknál a koronavírus tüskefehérjéjért gyártatják le a riboszómákkal.

Az Astra Zeneca és a Sputnik pedig vektorvakcinák, ahol a vírus örökítőanyagának egy darabkáját juttatják a szervezetünkbe (itt is a tüskefehérje előállítása a cél), és ezt becsomagolják egy olyan vírusba, ami nem képes fertőzést előidézni.

Egyébként nem igaz, hogy kísérleti vakcinák ezek. A 2002-es SARS járvány után elkezdtek kísérletezni koronavírus elleni vakcinák fejlesztésével, tehát az alapok bőven meg voltak már. Ha nem lett volna SARS és MERS járvány, akkor a mostani járvány ellen nem tudtak volna ennyi idő alatt vakcinákat előállítani. És az mRNS terápiás alkalmazások szabadalmát és már 2005-ben kidolgozta Karikó Katalin, tehát a technológiával már elég régóta elkezdtek kísérletezgetni.


Ezért is mondom, nem kell félni ezektől a védőoltásoktól.

2021. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

Huu, anyam.

Nem kotyvalékok. Az alalok megvannak mindnél, csak igazutani kellett a virushoz. Ezerszer elmondták, nem ez kett kesz hamar, hanem a tobbi későn

2021. máj. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Nálam több ok is van ami miatt nem szeretném egyiket sem.
2021. máj. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
50%
Én beadattam. Eleinte szkeptikus voltam, de az egyik ismerősöm covidos lett 30 évesen. Nem volt semmi krónikus betegsége. Két hétig volt lázas. Véroxigénszintje meg olyan alacsony volt, hogy majdnem kórházba került. Előtte én is abban a hitben voltam, hogy egészséges immunrendszer biztos legyőzi könnyen. Így is kénytelen az ember beadatni, ha nyáron nem a panel falát akarja bámulni.
2021. máj. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%

6/-os ez a nő,még bészélni sem tud,ha ez igy lenne,akkor nem engedélyezték volna a Pfizer vakcinát 84 országban,az Egészségügyi szervezet,és a WHO is jóváhagyta

Ha már a Magyar kutatóknak nem hisznek az emberek...akkor legalább a többi kutatónak lehetne hinni

Azért rengeteg országban használják,picit gondolkodjunk már el ezen,csak nem hülyék

2021. máj. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 scamdemic ***** válasza:
42%
10-es, te pedig írni nem tudsz...
2021. máj. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!