Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha az első Szputnyik oltásra...

Ha az első Szputnyik oltásra nem jelentkezett vészesebb tünet akkor a másodiknál sem fog?

Figyelt kérdés
Pár napja oltottam be magam Szputnyikra és aznap csak a karomat fájlaltam ahol beoltottak, mintha elaludtam volna és ez is csak hazaérve rá 1-2 órára, másnap meg volt kis falánkság mert egész nap annyit ettem mint soha, másnap meg kis hasmenés érzetem volt, villamoson is alig bírtam szinte pedig sosem szokott ilyen lenni nálam de akkor volt valami bár lehet ezek véletlen egybeesések. Családban senkinek semmi reakciója nem volt, igaz mindenki mással van beoltva de semmi komoly nem volt eddig. Pár hét múlva lesz a következő és ha előzőnél semmi komoly nem volt akkor annál se lesz? Még csak szédülés se hőmérséklet ingadozás se volt.

2021. máj. 23. 03:06
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Attól, hogy most nem volt semmi komolyabb a következőnél lehet
2021. máj. 23. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A férjem is ezt kapott. Elsőnél csak karfájdalom, illetve a hónaljában a nyirokcsomók fájdogáltak, a második után 1 napig szemmel láthatóan rosszul volt, fájtak az izületei, lázas volt, fáradt.
2021. máj. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Az elsőnek meg a másodiknak nincs köze egymáshoz, mivel különböző inaktivált vírus van bennük. Épp azért kapsz kétfajtát, hogy jobb legyen az immunreakció. Ha az elsőnél nem is volt mellékhatás, a másodiknál attól még jelentkezhet. De persze lehet, hogy másodjára sem lesz semmi.
2021. máj. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Különböző inaktivált vírus? Hogy? 🤨
2021. máj. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A tüskefehérje dns-ét hordozó adenovírus szterotípusa a különböző
2021. máj. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Ezt előre nem lehet tudni. Akiket ismerek mindnél az első Szputnyik után voltak komolyabb tünetek, de a te szervezeted reagalhat mashogy
2021. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első után semmi nem volt, a második után pedig magas láz 1 napig, de nem volt vészes, különösebben nem viselt meg.
2021. máj. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akikről én tudok, egyik-másik eléggé megszenvedte a 2.-at.
2021. máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a másodiktól volt hőemelkedésem, vegtagfajdalmam.
2021. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!