Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pár napja felröppent ez az...

Pár napja felröppent ez az aggasztó hír: A Pfizer átprogramozhatja az immunválaszokat a holland és német kutatók szerint. Akkor most mi van?????

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]



2021. máj. 24. 07:54
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
66%
Hát, BÁRMI derül is ki a jövőben, az oltást kivenni már nem lehet. Reménykedjünk benne, hogy a tudósok nem tévednek és tényleg úgy reagál a szervezetünk, ahogy azt ők eltervezték, lemodellezték. Csak pl a DDT-ről is később derült csak ki, hogy súlyos születési rendellenességet okoz, addig teljesen biztonságosnak hitték. Reménykedjünk benne, hogy itt ilyesmi nem lesz, mert kiszedni már nem lehet.
2021. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Egyébként elolvastam az összes cikket amit belinkeltem, sőt, még az eredeti külföldi oldalt is a google fordítónak köszönhetően magyarul, aki még nem tette meg azoknak ajánlom.

Szóval a kérdést inkább figyelem felkeltésnek és nem kétségbeesett vergődésnek szántam.

Pontosan azért linkeltem be a harmadik és negyedik oldalt, hogy mások is eltudják olvasni a szakértőink "megnyugtató" reagálását. És, hogy én sem akartam pánikot okozni.

De azért a most napvilágra került hír miatt ma már nem adatnám be a pfizert.

Az is érdekes, hogy ezt a cikket a telex levette még az archívumából is.

Szóval értem én, hogy senki nem akar pánikot kelteni, nekem sem volt szándékom. De a közeljövőben érdeklődve várom a többi illetékes reagálását erre a cikkre...

2021. máj. 24. 18:23
 23/35 A kérdező kommentje:

A másik dolog, hogy most ész nélkül oltják a fiatalokat a pfizerrel.

Ezek után azért én azt mondanám, hogy Hé, ácsi már!

2021. máj. 24. 18:32
 24/35 A kérdező kommentje:
Álljon ki a Pfizer képviselője és mondja el ő, hogy nincs itt semmi ok az aggodalomra , mindenki nyugodjon le!
2021. máj. 24. 18:34
 25/35 anonim ***** válasza:
71%

Fél ismeretségi köröm beoltatta már magát, mindenki jól van, mindenki nyugodt.

Én szombaton kaptam a második Pfizert, jól vagyok, nem bántam meg, ha újra dönteni kéne újra beadatnám.

Oltástól még egy ismerősömnek sem lett baja, a normális mellékhatásokon kívül, amik pár nap után elmúltak.

Covidról viszont már a közvetlen környezetemben is annyi elrettentő dolgot láttam hogy nagyon nem akarnám elkapni.

2021. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

#25


Itt nem a rövid távú mellékhatás az ami érdekes, hanem a későbbiekben az immunrendszer nem úgy fog reagálni más vírusos , gombás fertőzésekre mint az oltás előtt. A cikkből az derül ki, hogy a Pfizer megváltoztatja a velünk született immunreakciónkat.

Csökkenti a citokin reakciót más vírusos fertőzések esetén is, ami nem feltétlenül jelent jó irányú változást az immunreakciót illetően.

2021. máj. 25. 18:15
 27/35 anonim ***** válasza:
67%

“ A cikkből az derül ki, hogy a Pfizer megváltoztatja a velünk született immunreakciónkat.”

Ahogy a Covid is. És a vírusnak bizonyítottan rosszabb mellékhatásai vannak rövid és hosszútávon is.

2021. máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit ferdíted a cikkben leírtakat.


Állításaid:

“ későbbiekben az immunrendszer nem úgy FOG reagálni más vírusos , gombás fertőzésekre mint az oltás előtt.


Cikk:

“ immunválaszok komplex átprogramozódását OKOZHATJA”

“ egyelőre KEVESET TUDNI ”

“ független szakmai lektorok még nem véleményezték. Ezért jelenleg inkább HIPOTÉZIS, semmint ténynek tekinthető ”

Te:

A cikkből az DERÜL KI, hogy a Pfizer MEGVÁLTOZTATJA a velünk született immunreakciónkat.”


Cikk:

“ MINDEN kórokozó és minden oltóanyag megváltoztatja a citokintermelést”

“ nem egyedülálló dolog, a tanulmány is kitér arra hogy némelyik kötelező védőoltás, mint a BCG, vagy a himlő, a mumpsz és rubeola elleni oltás IS „átprogramozza” a veleszületett immunválaszt.”

“ az immunválaszt nem a vakcina „programozza át”, hanem a koronavírus tüskefehérjéje”

“Nem a vakcina negatívuma, hanem inkább a tüskefehérje természetes sajátossága.


Te:

“ nem a rövid távú mellékhatás az ami érdekes, ”

“ kutatók ennek a rövid távú hatásait vizsgálták kis számú páciensen. Ebből azonban semmilyen következtetést nem lehet levonni sem a vakcinára nézve, sem arra nézve, hogy hosszú távon vannak-e káros vagy akár hasznos következményei annak, hogy rövid távon megváltozik az örökölt és szerzett immunválasz-készség ”


Te:

“Aggasztó hír”


Cikk:

“ Jelenleg nincs ok aggodalomra”!

2021. máj. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

#28


Leírtad a lényeget:


“ egyelőre KEVESET TUDNI ”


“ Jelenleg nincs ok aggodalomra”!


Tehát, mivel keveset tudunk az oltás későbbi hatásáról ezért nincs ok az aggodalomra.


Hurrá, egy megnyugtató következtetés. Megnyugodtam.

2021. máj. 25. 19:48
 30/35 anonim ***** válasza:
73%

Kiragadtad a lényeget. Megint kiforgatod a dolgokat, mint ahogy a cikk tartalmát is teljesen elferdítetted, úgy ahogy te hallani akartad, de mindegy.

A lényeg hogy szerintem ezerszer inkább oltás mint egy esetleges Covid.

2021. máj. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!