Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pfizer vagy Szputnyik?

Pfizer vagy Szputnyik?

Figyelt kérdés
Melyiket választanád, melyikben bízol jobban?
2021. máj. 25. 10:29
A kérdező szavazást indított:
Szputnyik
Pfizer
egyéb, leírom
37 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

Modernát kaptam, 1 napig fájt a karom az oltás helyén, 2 hét múlva megyek a 2.-ra.


Ha a fenti 2 közül lehet csak választani akkor meg egyértelműen Pfizer, hatékonyabb és kíméletesebb mint egy vektor vakcina (Sputnik), és nem utolsó sorban EMA által engedélyezve van.


28F

2021. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ma hívtam a kórházat, hogy mentőtiszt hallgató vagyok és a qrva iskola csak úgy enged kövi héten vizsgázni ha be vagyok oltva (#nemkötelező) és mára adtak is egyből időpontot, pfizerre, de a szputnyikban valamiért jobban megbízok, de kíváncsi vagyok mit mond a többség, mik a tapasztalatok
2021. máj. 25. 10:36
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Én Pfizert kaptam,anyukám Szputnyikot.

Ha most lehetne választani én is az oroszt választanám.

2021. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Szabad megkérdeznem, hogy miért?
2021. máj. 25. 10:51
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A 2. oltásnál nagyon erős mellékhatásaim lettek és akkor elgondolkoztam hogy talán nem jó választás volt.

Ez azért érdekes mert amióta megjelentek az oltások kizárólag csak Pfizert akartam.

2021. máj. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A mellékhatás mindenkinél más lesz, de amúgy teljesen megértem amit mondasz.
2021. máj. 25. 10:56
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen nem számítottam erre hogy ennyire ledönt és kicsit megijedtem tőle. Meg ugye az eddigi (gyerekkori)oltásaink nem ezen a technológián alapulnak.
2021. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, meg azok tesztelve vannak soksok évre visszamenőleg.. De a szputnyik azzal a technológiával készült igaz?
2021. máj. 25. 10:58
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A Sputnyik hasonló az AstraZ. oltáshoz, de a Sputnyik két adagja két eltérő emberi vírust használ, az Astra állati vírust használ a szükséges kód bejuttatására. Ezt azért teszik, mert az első alkalommal, ha a szervezet immunválaszt alakítani az első bejuttató vírus ellen, akkor 2. alkalommal, már lehet nem jutna el elég a sejtekig.


Még két ide vonatkozó cikk:


A pfilzerhez egy anyag:

[link]



[link]

2021. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szputnyik, mert nagyon rosszat nem hallani róla, illetve a gyakorlatban is nagyon hatásosnak bizonyult, és nem annyira új technológia mint a Pfizer. Viszont ha Szputnyik nem lett volna, Pfizert választok.
2021. máj. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!