Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » ÚJ KORONAVÍRUS NEUTRALIZÁCIÓS...

ÚJ KORONAVÍRUS NEUTRALIZÁCIÓS ÉS ELLENANYAG SZINT VIZSGÁLATOK A hazai koronavírus variánsokkal szemben kifejtett funkcionális gátló hatások ÉS késői ellenanyag meghatározás?

Figyelt kérdés

A termelődő ellenanyagok mennyiségének a pontos meghatározása mellett kiemelt fontosságú a megtermelt ellenanyagok koronavírust gátló, vírust semlegesítő hatásainak a vizsgálata.

Ezzel a specifikus koronavírus neutralizációs vizsgálattal pontosan meghatározható az a gátló hatás, amellyel a vérben lévő ellenanyagok képesek semlegesíteni az új koronavírus eredeti2 („wuhani”) illetve a brit mutáns3 változatát.



Azt írják, hogy sok-sok hónap, akár évre is ki tudják mutatni visszamenőleg. Ez valóban így van? Van értelme megcsináltatni? Aki ért hozzá tudna tanácsot adni.

Úgy gondolom már átestem rajta (tavaly tavasszal iszonyatosan köhögtem és furán voltam beteg, utána nem volt szaglásom normálisan hetekig, vagy csak a rossz szagokat éreztem), viszont nem mostanában, oltatni nem tudom szeretnék-e. Jó lenne tudni, hogy van-e védettségem, de nem tudom mivel nézessem meg magam, minek van értelme, a pénz nem érdekel, ez is 40 ezer forint. Ha ezzel tuti kimutatják, kifizetem.


2021. máj. 26. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Hozzáértő vagyok, fizesd ki.
2021. máj. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia, valóban hozzáértő vagy? :)
2021. máj. 26. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:
De mi a kérdés?
2021. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogy van-e értelme a vizsgálatnak, ha tavaly voltál beteg például? A honlap szerint évekre visszamenőleg is megmutatja ez a vizsgálat, de volt már valaki ilyenen? Akár privátban is válaszolhat. Nagyon köszi.
2021. máj. 26. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ha kimutatja és ettől megkapom a birkaigazolványt, akkor megéri. De ha csak simán egészséges vagyok, akkor kidobott pénz.
2021. máj. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, én úgy gondolom átestem rajta, így nekem jól jönne, ha kiderülne.
2021. máj. 26. 15:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha egy éve átestél a betegségen, akkor szervezeted termelt antitesteket. Egy év után minden antitest elhalt a szervezetedben, kivéve ha azóta újrafertőződtél és újra beindult az ellenanyag termelés (immunrendszer memória). Ha mégse kaptad el azóta, akkor most 0-t fognak mérni, márpedig ez alapján állítják ki a védettséget. Azt, hogy elkaptad-e azóta a vírust, elég nehéz megmondani. Az immun memória miatt sokkal gyorsabban zajlik le a vírus kiirtása, és emiatt a tünetek is egyenlőek lehetnek a nullával.


Késői ellenanyag meghatározás alatt az IgG-t értik, ami sokkal tovább meg marad a véredben mint a korai (IgM). Kimutathatják sok hónap akár év után is, de ez az immunrendszeredtől függ, valakinél hamarabb, valakinél később hal el. Illetve az is számít, hogy megfelelő mennyiségben maradt-e.



Ez a 40 ezres vizsgálat csak antitesteidet vizsgálja, hogy azok mennyire hatékonyak a különböző mutációkkal szemben, ami kártya szempontjából haszontalan.

2021. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es nagyon köszönöm és akkor te mit tanácsolnál mit nézessek, ha azért megnézném, hogy van-e ellenanyag, de az nem érdekel, hogy mennyire hatékony (ha még azt se tudom, hogy van-e ellenanyag), Centaur vizsgálat? Köszönöm.
2021. máj. 27. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!