Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pfizert vagy Modernát érdemes...

Pfizert vagy Modernát érdemes választani?

Figyelt kérdés
Védelem, mellékhatások tekintetében?

2021. máj. 29. 12:34
A kérdező szavazást indított:
Pfizer
Moderna
39 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem mindkettő jó, hasonló mechanizmuson alapszik ez a kettő. Azonban a Pfizerről sokkal több adat van, így én azt választanám (és választottam is).
2021. máj. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Egyikkel sem lősz nagyon mellé.
2021. máj. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

A Modernára kevesebben panaszkodnak az oltási reakciókra. Viszont az is tény, hogy sokkal kevesebben kapták meg.

A működési elv ugyanaz, csak a Moderna mögött nincs az a promó. Szerintem teljesen mindegy.

2021. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Egyik ismerősöm Modernát kapott, semmi reakciója nem volt (szívós alkat). Elvileg még karfájdalom sem.


De igen, elviekben a 2. legjobb vakcina, és a technológája is szinte teljesen hasonló Pfizeréhez.


Viszont az tény, hogy itthon kevés van belőle (javítsatok ki, ha több adag érkezett azóta), meg nincs mögötte akkora promó.

2021. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én Modernat kaptam és még itt vagyok :D úgyhogy nyugodtan választhatod azt is. Sokat vártam Pfizerre, aztán meguntam, úgy ítéltem meg, hogy ez kb ugyanaz, így belementem.
2021. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Most van az eeszt-n Moderna es Pfizer is. En a Moderna-nal durvabb reakciokrol olvastam, igy en inkabb a Pfizerre jelentkeztem.
2021. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

A Modernát is Karikóék fejlesztették, csak lenyúlták tőlük a szabadalmat. Kb ugyanaz a kettő emiatt, úgyhogy mindegy. Mindkettő csúcstech. Pfizert kaptam még az év elején, az első után 1 nap enyhe láz, karfájdalom, utána semmi. A másodikat meg sem éreztem.

Igg ellenanyag szintem még mindig 35 000 AU/ml felett van, kutya bajom, pedig sok fertőzöttel találkozom. (Tehát nagyon magas az ellenagyagszintem még mindig, mert sokszor találkozom a vírussal, de semmilyen tünetem nincs, úgyhogy működik az oltás, adja, amit kell :-) )

2021. máj. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sokszor találkozol a vírussal? Kórházi ápoló vagy?
2021. jún. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 scamdemic ***** válasza:
45%

A Modernának már a neve is beszédes: mode RNA, nem érdekes? Egyébként Luigi Warren, a Moderna mRNS-vakcinájának a feltalálója Twitter-üzenetben elismerte, hogy szórják az oltottak a tüskefehérjéket. Aztán cenzúrázták... :) Itt van egy cikk róla:

[link]

2021. jún. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%
Legjobb vakcina a Kinai , ha az nem véd meg akkor semmi
2021. jún. 2. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!