Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV fertőzést el lehet így...

HIV fertőzést el lehet így kapni? Félek.

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy a HIV fertőzést el lehet-e kapni abban az esetben ha egy pláza nyilvános WC-jében fröccsen vissza egy csepp WC-víz a nemi szervre. Ez ma történt. Előzményként annyit leírnék,hogy tegnap vagy tegnapelőtt megvakartam magam odalent, mert viszketett, lehet kicsit erősebben, mint kellett volna, és észrevettem, hogy egy tűhegynyi vérfolt maradt ez után a Wc papíron, amit használtam. Tehát ez alapján lehet, hogy volt egy apró kis seb a nemi szervemen, és akár körülötte is ki volt vakarva a bőr. Nem tudom azóta elmúlt-e, meg se merem nézni, illetve abba se vagyok biztos, hogy tegnap vagy tegnapelőtt történt-e. Vegyük úgy, hogy tegnap.Ez esetben, ha a seb még megvan, és ma a WC víz pont oda fröccsent, el lehet kapni a HIV-et? Azt olvastam, terjedhet hüvelyváladékkal, vérrel. A női Wc-ben ugyebár menzeszkor, vagy hüvelyi fertőzéskor vér, váladék rákerül a wc papírra. Ha ezt beledobják a lyukba,akkor ott meddig marad életképes a vírus? Nem tudhatom, hogy mielőtt visszafröccsent rám a wc víz, előtte dobtak-e véres, hüvelyváladékos papírt a lyukba. Annyira megijedtem, mikor visszafröccsent a víz, hogy gyorsan megtöröltem magam intim törlőkendővel, de lehet ezzel csak bajt csináltam, és csak belekentem a sebbe a wc vizet. Kérlek nyugtassatok meg, mert nagyon félek. N

2021. máj. 30. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Ne aggódj, így biztosan nem terjed!

Nem vagy egy kicsit hipohonder?

2021. máj. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Lol...

Myilvan azert volt veres egy cseppet, mert a kelletenel erosebben vakartad meg!

Kerdes kiirasa elott olvass utana, hogy jogyan terjed a HIV...

Lehet, hogy a kerdesed atkerul majd a humor kategoriaba..

2021. máj. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok, második: elég érzékeny ott nekem a bőr, ha erősebben megvakarom, néha bevérzik picit, volt már rá példa :/
2021. máj. 30. 18:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

Kérlek nyugodj meg, semmi esély arra, hogy elkaptad a HIV virust a tevékenységed alatt.

Ahhoz, hogy legalább esélyed legyen elkapni, direkt kontaktba kell lépned a fertőzött személy ondójával, hüvelyváladékával, vérével. Az úgy nem működik, hogy valamikor bedobott a wc-be egy nő egy HIV-vel fertőzött véres tampont, és akkor a legkevésbé optimális körülmények között ott a vírus eléldegélt a vizeletben :D Szóval ott nem létezik, hogy élő vírus volt.

Az, hogy neked tegnapelőtt volt egy elvakart sebed, az rég elzáródott annyira, hogy ne jusson be ott semmi. Nem kell egy sebnek teljesen meggyógyulnia, hogy lezárt legyen a véráram irányába.

Mellesleg, 4000 regisztrált fertőzött volt 2019-ben, ennek valászínűleg a 3-4-szerese a valódi szám. Kb 0 az esélye annak is, hogy ilyen emberrel érintkezni fogsz valaha :)


Szóval nyugodj meg, nincs semmi baj.

2021. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm a megnyugtató válaszod. Egy kérdésem van, mi van ha pont 3 perccel előtte dobta be valaki a véres, váladékos papírját, mint hogy ém használtam a WC-t?
2021. máj. 30. 18:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az akkor sem direkt érintkezés, a vírus kb csak vér-->vér úton tud terjedni, nem vér-->víz/vizelet-->vér útján.

Egyébként amiket leírtam az előbb még, azok ugyanúgy érvényesek, amik kizárják, hogy baj legyen.


És ha megengedsz egy jó tanácsot, ne vedd ennyire komolyan a dolgokat. Bármikor lehet valahol egy sebed, ami hozzáér a wc-ben valami felülethez, de nem lesz semmi bajod. De ezernyi más dolog miatt is lehet aggódni az ember egészségével kapcsolatban, kérdés hogy érdemes-e. :)

2021. máj. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező. NEM NEM és NEM vagy HIV-es, ne aggódj :D
2021. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sajnos elég erős egészségszorongásom van, mióta elkezdődött a korona, mindentől parázok. Köszi, hogy ilyen normálisan válaszoltatok, nem teljesen erre számítottam. Megnyugtattatok!
2021. máj. 30. 22:07
 9/10 anonim ***** válasza:

KIZÁRT, LEHETETLEN, SOSEM TÖRTÉNT MÉG ILYEN SENKIVEL, NE LEHET ÍGY ELKAPNI.


hhaha. tényleg nyugi, semmi bajod sincs. Ha ez így működne, akkor a Földön már mindenki HIV-es lenne.

2021. jún. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hreja1 válasza:
Ne aggódj, a HIV vírus pár percig életképes szabad levegőn. Kell egy vírusmennyiség, h el lehessen kapni. 100%, h nincsen semmi bajod.
2021. jún. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!