Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek, mikorra várhátó,...

Szerintetek, mikorra várhátó, hogy a Sputnikkal oltottak is ugyanúgy utazhatnak Nyugat Európában, mint a többi vakcinával oltottak?

Figyelt kérdés
Akiket keleti vakcinával oltottak, azok fizethetik a drága PCR teszteket, ha utazni akarnak, nem kellene nekik egy ingyenes harmadik oltást biztosítani valamelyik vakcinával, amit nyugaton is elfogadnak?

2021. máj. 30. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Azt nem tudom, de vicces, hogy a 70%-os kínait elfogadták már, de a 91%-os Szputnyikot nem :D
2021. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1-es!

Te saját magadat!


#2-es!

Én sem tudom, hogy a WHO miért nem fogadta el a Szputnyikot lehet az oroszok nem adtak oda még minden dokumentumot, vagy csak megint a politikai helyzet miatt van ez.

2021. máj. 30. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem a politika biztos benne van, a másikról nem magyon tudok semmit.
2021. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlöre nem fogadjak el Nyugaton sem a Sputnikot, sem a kinait. Bar a WHO elfogadta öket, de az EMA nem, es nem politikai okok miatt, hanem az oroszok nem tudtak dokumentumokkal bebizonyitani az oltas hatasossagat. Oroszorszagban pl. a többseg nem akarja magat Sputnikkal oltatni, ezert felhalmozodott nekik az oltoanyag, es elajandekoztak azokat pl. Orbannak. Indiaban is Sputnikkal oltanak. Orban megint külön utat valasztott az EU ban, es elkezdett az orosz meg a kinai vakcinakkal oltatni. Most meg meg van lepödve, hogy a honfitarsai nem utazhatnak Nyugatra. A bekesseg kedveert szerintem az EU el fogja fogadni a keleti oltoanyagokat, de nem fog vasarolni tölük, mivel itt senki nem oltatna be valoszinü magat ezekkel.
2021. jún. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vajon a WHO miért nem fogadja el a Sputnik-féle dokumentumokat, mi hiányozhat.
2021. jún. 15. 12:24
 6/7 attilav válasza:

Ebbe a témába illő kérdést tettem fel itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellata..


Fejtsétek ki a véleményeteket a szputnyik után nyugati oltás felvétele témában.

2021. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztán politikai-gazdasági okai vannak, ebben biztos vagyok, hogy az EU még mindig nem volt hajlandó elfogadni a Szputnyikot. Konkurrencia az AstraZenecának. Ráadásul, úgy tűnik, annál sokkal jobb! Mind hatásosságban, mind mellékhatás profilban.

Nem mondják, hogy nem fogadják el, mert nem tudnák megindokolni, miért, de úgy lassítják az elfogadási folyamatot, ahogy csak lehet.

Tisztességtelen, amit művelnek, de hát mikor volt tisztességes a politika meg az üzlet?

2021. jún. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!