Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 30 évesnél fiatalabbak!...

30 évesnél fiatalabbak! Pfizer oltás után hogy éreztétek magatokat?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a fiatal, 30 év alatti korosztályban milyen oltási reakciók voltak, vagy nem voltak.

2021. jún. 1. 22:27
A kérdező szavazást indított:
30 évesnél fiatalabb vagyok, és semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam oltás után.
30 évesnél fiatalabb vagyok, és csak a karom fájt az oltás helyén pár napig.
30 évesnél fiatalabb vagyok, és kissé rosszul voltam oltás után egy-két napig.
30 évesnél fiatalabb vagyok, és nagyon rosszul voltam oltás után egy-két napig.
30 évesnél fiatalabb vagyok és több napon keresztül nagyon rosszul voltam az oltás után.
55 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Egyről tudok, aki azt mondta, hogy ma nem ér rá mert nagyon rosszul érzi magát a pfizet miatt, de kiderült, hogy valamiért kamuzott.
2021. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

1 napig a karom fájt, mintha belevertek volna, ezen kívül hőemelkedés, izomfájdalom, fáradtság. De másnapra elmúlt. Velem egyidős ismerőseim szintén ezeket tapasztalták.

22 vagyok

2021. jún. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Az első után nagyln fájt napokig a karom, de az a beadás miatt volt, vérzett is akkor.

A második után másnap magas lázam volt és egész nap iszonyatosan rázott a hideg, még nem is éreztem ilyet. De estére már jól voltam.

2021. jún. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
24 vagyok, a karfájáson kívül lázas voltam egy napig, minimális izomfájdalom is volt, de nem mondanám, hogy nagyon rosszul voltam, csak ami a lázzal jár.
2021. jún. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Az első után fájt a karom kb 2 napig (csak ha hozzáértem vagy azon az oldalom feküdtem), a második után szintén fájt a karom és fáradt voltam aznap délután meg másnap.
2021. jún. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Az első után a karomban két napig fájdalom, mint egy nagyon durva izomláz kb.

Másfél napig folyamatos hőemelkedés és nagyon durva fejfájás - illetve az ezekből adódó szédelgés, rossz közérzet.


A másodikat még a napokban kapom majd. :)

2021. jún. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
41%
Csak várjátok ki, hogy milyen mellékhatások lesznek évek múltán, vagy amikor majd másodszor is átmegy rajtatok a vírus. Persze addigra már senki sem fog emlékezni arra, hogy azok a problémák az oltás miatt lesznek.
2021. jún. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Az oltástól nem megy át a vírus az emberen és pont azért van, hogy ha véletlenül elkapod ne viseljen meg annyira (vagy egyáltalán) és ne kerülj kritikus állapotba. Ettől még persze benne van a pakliban, hogy évek múlva lesznek egyeseknél mellékhatások, amiket az oltásra lehetne visszavezetni, de sokkal kisebb eséllyel, mint amilyen eséllyel ugyanez megtörténhet a covidtól. Nekem egy komoly vírusfertőzés több, mint 10 évvel ezelőtt olyan károkat okozott, amiket azóta sem sikerült teljesen helyrehozni, szóval inkább vállalom az oltás esetleges hosszútávú mellékhatásait, mint ezt még egyszer...
2021. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél semmi, még csak karfájdalom sem. Most a másodiknál pedig remegés, influenza szerű tünetek 2 napig, és azóta is iszonyatosan fáradt vagyok.
2021. jún. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Igen, a karfájdalom általános, de nem csak ettől az oltástól, az influenza elleni oltástól ugyanígy fáj. Pusztán amiatt, hogy benyomnak az izomba adott térfogatú folyadékot.

Tágabb ismeretségi körömben az idős korosztályban alig okozott tüneteket, sőt, szinte semmit. Én középkorú vagyok, az én korosztályomban sokakat szintén nem viselt meg, de többen elég rosszul voltunk max. pár napig. És azt tapasztaltam, hogy akik amúgy betegesebbek, pont azoknak nem volt bajuk az oltás után.

Vagyis, úgy tűnik, az erős immunreakció okozza a rosszullétet. Ebből következőleg a fiatal korosztályban többen kellene legyenek, akiket megvisel.

Viszont bárki, akiről hallottam, hogy rosszul volt, mind azt mondta, hogy max 2-3 napig tartott, de legjellemzőbb az volt, hogy az oltás utáni napon rosszul éreztük magunkat, ami a rákövetkező napra hirtelen elmúlt, mintha elvágták volna.

2021. jún. 2. 18:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!