Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az oltásellenesek tudják,...

Az oltásellenesek tudják, hogy az oltottak miatt van nyitás?

Figyelt kérdés

Az oltásellenesek mit szólnának ahhoz, ha mindenki oltásellenes lenne?

Milyen következményei lennének ennek az országra nézve?



2021. jún. 2. 12:52
 31/92 anonim ***** válasza:
92%

"Meglepő, hogy mennyi oltásellenes gyökér van itt is"


A legnagyobb gyökér mindig az aki elkezdi legyökerezni embertársait.


"De azt ugye vágjátok, hogy semmivel nem vagytok különbek a fanatikus szekta hívőktől, bizony a lapos Föld hívőktől sem. "


Attól hogy te a beragadt együgyű gondolkodásoddal nem vagy képes különbséget tenni, az a te hibád. Itt nem arról szól a dolog hogy lapos-e a Föld vagy nem, hanem arról hogy mivel nem lapos, hogyan jussunk el a sokezer lehetőségből A-ból B-be. Te egyetlen utat kijelöltél és legyökerezel mindenkit aki másmilyen utat választ, mert szerinted te a legrövidebbet választottad. Mások meg esetleg a legbiztonságosabbat, a legszebbet, a legfenntarthatóbbat, stb választanák akkor is ha te a szerinted leglogikusabbat erőltetnéd mindenkire. Sőt lelaposföldesezel mindenkit aki nem a te utadat választja.


"Mert ugyanúgy a tudományt támadjátok, vagyis tudományellenesek vagytok!"


Megint egy eszement feltételezés. A legtöbb "oltásellenes" (amúgy én csak az mRNS és a vektor vakcina ellen vagyok) tanult ember. Most ne az 5G csipszes Marinénire gondolj, ők szerintem nagyon is kisebbségben vannak. A környezetemben pont a szó nélkül bármit magukbaoltók azok akik a legiskolázatlanabbak ill. gondolkodni képtelenek. Azért oltanak "mert azt mondták a nagyok", mert "az orvos azt mondta", mert "a Viktor azt mondta". Ha azt mondanák hogy reggelente egyék meg a szarukat vízzel és két cukorral akkor azt tennék.


Akik "értelmesnek tűnően" kérdőjeleznek meg dolgokat, azok valószínűleg értelmesek is.


Én pl Műegyetemen szereztem mesterfokozatot, mindig is érdekelt a tudomány már gyerekkorom óta, még országos kémiaversenyen is értem el szép eredményeket, majd később villamosmérnök majd informatikus lettem és volt szerencsém több állami szervnek is dolgozni (egy minisztériumnak es több felügyelőségnek), majd multiknak. Volt hogy egy bank legfelső vezetésével kellett rendszeresen konzultálnom mert én egyedül auditáltam az informatikai rendszerüket.


Ezek a tapasztalatok épp elég betekintést nyújtottak abba hogy megtudjam mi is folyik a színfalak mögött, hogyan is történnek mérések, kutatások, adatkezelés, döntéshozás stb.


Röviden összefoglalva: nem sok köze van a valósághoz annak ami a nagyközönség elé kerül. Lehet hogy az alacsonyabb szinteken becsületesen gyűjtik az adatokat, kutatnak, stb. de a sok adat végül egyetlen kézbe fut be, egyetlen emberébe akit nem ellenőriz senki, de van egy főnöke aki bármikor beszólhat neki hogy ez vagy az a végösszeg most inkább legyen dupla vagy feleannyi. Senki nem tud/fog utánajárni, ellenőrizni.


Valós adatot te akkor kapsz csak bármilyen hivatalos szervtől, ha az semmilyen nagy érdeket nem sért, kb ha az senkit nem érdekel.


Mióta meg megacégek léteznek, úgy hogy egyesek annyi pénzzel rendelkeznek mint sok állam teljes költségvetése, és amiket ráadásul csak egy maréknyi ember irányít és teljes a titoktartás a belső ügyeivel kapcsolatban, a kormányok összehangolt befolyásolása sem nehéz feladat manapság.

Nem azt mondom hogy ez történik feltétlenül, de a lehetőség nagyon is megvan hozzá, ami minimum egy jó adag szkepticizmust kellene hogy szüljön a legtöbb emberben. Minden "fentről jött" utasítást ezer oldalról kéne megvizsgálni, ellenőrizni, megkérdőjelezni. Amikor ezt nem teszik/tehetik az emberek, azt hívják diktatúrának, mivel az van amit diktálnak, neked meg kuss legyen, csak csináld.


Maga a tudomány is pont arról szól hogy MINDENT folyamatosan kérdőjelezz meg és SEMMIT ne fogadj el tényként. Csak nézzünk Semmelweiss irányába, hiába volt igaza, az akkori "tudományos konszenzusnak" ellentmondott és úgy lejáratták hogy diliházba került. Miből gondolod hogy ilyeneknek ma nem lehetünk épp szemtanúi? Ott is érdekeket sértett az eredménye, ezért szépen elhallgattatták. Ma annál sokkal nagyobb érdekek vannak.


Csak pár éve is hányszor láttuk pl az élelmiszerekkel kapcsolatos kutatások susmusát? Hányszor volt már hogy kiderült a tojás egészségre káros, aztán meg mégse, aztán meg hogy egészséges, aztán megint nem?

És persze derült ki később hogy az egészségest mutató, neves szaklapba is bekerült kutatást valami amerikai tojásszövetség szponzorált.


Manapság még a peer-review-kat is könnyű befolyásolni, hiszen a megacégek könnyedén "támogathatnak" kutatásokat a világ több pontján egyszerre azért hogy a nekik kedvező eredményekből "tudományos konszenzus" lehessen. Pármillió dollár "támogatásért" cserébe sokmillárd dollár profit üti a markukat. Ez csak üzlet, tudományba burkolva.


Na ennyit ér a tudományod. :)



Itt már be is fejezhetném mert Q.E.D., de már csak a megbízhatatlan számaidra támaszkodva is csak értelmezés kérdése hogy hogyan dönt az ember:


"Viszont a covidba meg százezer emberből 3-4 ezer belehal átlagosan!"


Igen. És nézd meg mennyi ebből 70 feletti. Kb 80%. Mennyi 60 feletti? Kb 98%. Tehát bőven elég lenne őket oltogatni, ill. 60 felett már nem igazán akar az ember gyereket, meg már az élet nagyján túl van, elég lenne rajtuk "kísérletezni" ezekkel az új vakcinákkal, ha akarják, de azt is jól mutatja hogy ez a vírus nem annyira gáz mint aminek beállítják, legalábbis ekkora nagy világátformáló hatás egyáltalán nem indokolt.



Egyébként már nagyon sok covid vakcina létezik ami a hagyományos, jól bevált technológiára támaszkodik (kínai, indiai, stb). Elég lenne nyomatni azt is. Nyugati országokban nem is elérhető egyik sem! Pl Svájcban az emberek kb 40%-a nem akarja oltani magát, de a megkérdezettek kb fele hajlandó lenne HA elérhető lenne hagyományos oltás. Ez fel sem merül a vezetésben hogy akkor szerezzenek be mást. Moderna és Pfizer van és kész. Tehát nem az oltottság a fő cél, hanem csak a Modernával és Pfizerrel oltottság! Már ennyi is elég ahhoz hogy lássuk mi a lényeg.


"Amúgy én ezt az internet káros hatásának tudom be, ezt a covid elleni oltás-hisztit."


Az internet annyiban "hibás", hogy az emberek már képesek maguk is utánajárni dolgoknak, visszakeresni régi kijelentéseket, több forrásból tájékozódni, stb. Ez azelőtt szinte lehetetlen volt. Persze sokan nem képesek megfelelően kezelni az internetet és mindenegyben.com meg mittoménmiről tájékozódnak, de azért sokan egy kicsit magasabb szinten vannak ettől és képesek észrevenni a következetlenségeket, ellentmondásokat, és néha az egyértelmű hazugságokat is.

2021. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
28%

"Azért oltanak "mert azt mondták a nagyok", mert "az orvos azt mondta", mert "a Viktor azt mondta". Ha azt mondanák hogy reggelente egyék meg a szarukat vízzel és két cukorral akkor azt tennék"


Mindig is a tanulatlan, műveletlen réteg volt fogékonyabb a tudományellenességre, összeesküvés-hívésre, amit állítasz, az baromság! A környezetemben is a legostobább emberek kardoskodnak legjobban az oltások ellen, de ha felnézek akármilyen közösségi oldalra, akkor ott is. Megeshet, hogy némely magát okosnak képzelő ember is az oltásellenesek táborát erősíti, mint amilyen te is vagy, igazából lehet hogy a saját szakterületeden az is vagy, ezt nem vitatom, de a villamosmérnők meg az Informatikus nem egyenlő az orvossal, úgyhogy okos döntés lenne meghagynod ezt a kérdést nekik. És ebbe a kérdésbe egyáltalán nem kéne belevonni a politikát sem. El kéne vonatkoztatni a magyar kormánytól, jó messzire! Látni kéne, hogy ez egy világszintű dolog, és tökmindegy, melyik országban melyik politikai oldal van hatalmon, az itézkedések kb. ugyanazok. Mindenhol oltanak, mert sajnos nincs más megoldás, csak így lehet hatékonyan felvenni a vírus ellen a harcot. Ez nem politikai kérdés, hanem orvostudományi, amire pedig nem sok rálátása van az átlagembernek. Éppen ezért meg kéne hagyni a döntést az orvosoknak, elvégre ők e tudomány szakemberei, nem pedig az ellene lázongók. Minden tudománynak meg vannak a szakemberei. Egy kőművest, vagy egy építészmérnököt ne akarjon már kioktatni az, aki nem ezt a szakmát tanulta, nem ennek szentelte az életét. Ahogy egy ügyvédet, vagy egy pénzügyen dolgozót se akarjon már senki kioktatni a saját szakterületén, mert nyilván ő ért jobban a témához. Nincs ez az orvoslással se másképp. Ebben a kérdésben nincs helye a laikusok, fotelszakemberek véleményének. Csak hát az a baj, hogy mindenki szeret nagyon okos lenni, és mindig mindent jobban tudni a másiktól!


Nem vagy túl tájékozott, hiába hiszed annak magadat. A valóság, hogy pont a kínai vakcináról derül ki, hogy jóval gyengébb a hatásfoka: [link]


És milyen érdekes, hogy kiderült. Kiderült a statisztikákból, ami az oltásellenesek szerint használhatatlan.. Hát nem furcsa? Azért derült ki, mert ahogy mondtam, a tudomány így működik: mindent tesztel, mér, kipróbál, és ami nem jó azt elhagyja.


"Igen. És nézd meg mennyi ebből 70 feletti. Kb 80%. Mennyi 60 feletti? Kb 98%."


Honnan ez az adat? Ez a 98 százalék tuti, hogy nem Igaz, de várom hogy alátámaszd valamivel. Egyébként neked komolyan nem nagy szám, hogy a 4 millió halottat is átléptük? Vagy azért nem nagy szám, mert nagyrészt idősek vannak közöttük?! Gratulálok az érzéketlenségedhez is! És azért nem jó csak az időseket oltani, mert amíg a járvány szabadon terjedhet, addig ott van az esély rá, hogy kialakuljon egy olyan mutáció, ami sokkal veszélyesebb, és ami ellen már tényleg hatástalan lesz az oltás! Másrészt pedig még ha nem is halnék bele, hát köszönöm szépen én nem kérek abból, hogy hetekig lázam, hasmenésem legyen, köhögjek, ne érezzem az ízeket stb.. én még soha nem voltam ennyire beteg, pedig rendszerint minden járványt elkaptam idáig is.

2021. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim ***** válasza:
90%

"Mindig is a tanulatlan, műveletlen réteg volt fogékonyabb a tudományellenességre, összeesküvés-hívésre, amit állítasz, az baromság!"


Ez csak részben igaz. A tanulatlan, műveletlen réteg csak szajkózza azt amit a számára megbízhatónak ítélt ember mond nekik. Mondjuk az is elmond valamit hogy mennyire megbízhatatlannak tartják manapság az átlagemberek mind a kormányokat, mind a tudósokat. Tudniillik túl sokszor b..ták már át őket.


Orvosokról annyit, hogy bármi bajom volt valaha amit egy fájdalomcsillapítóval vagy antibiotikummal nem lehetett elintézni, arra kétféle orvosi reakció szokott lenni attól függően hogy hol nézetem meg magam: Magyarországon az orvos, mint valami istenkomplexusos megmondóember rávág valami diagnózist hogy ezer % hogy ez a bajod, és hülye vagy ha nem hiszel nekem. Itt Svájcban meg mint valami beszari nyúl vonogatja mindenki a vállát, mond valamit hogy talán ez vagy az lehet, de hát nem lehet tudni biztosan és hát minden az én felelősségem, ő csak tanácsot ad.

Ami mindkét helyen ugyanaz, hogy ha több orvoshoz megyek el, mindegyik teljesen mást mond. De még a fogorvosok is egymás munkáját és helyzetfelmérését is ócsárolják! Volt hogy a SOTE fogorvosi rendelőjében ki akarták műteni egyszerre mind a 4 bölcsességfogamat(!!!), mondván hogy hát ezt muszáj mert nincs helyük, (közben mutogatta valami német gyakornoknak a fogaimat, gondolom jó kis demonstrációs eszköz lettem volna neki). Gyorsan el is húztam onnan, majd egy magánfogorvos jókat nevetett a sztorimon és simán átvágta az ínyt valami szikével amit nem tudott magától a bölcsességfog áttörni, ti. ezért fájt. Ennyi! Azután még 20 évig megvolt minden bölcsességfogam! :D


Orvosokkal is (sajnos) van sok ilyen rossz tapasztalatom, nekem is, feleségemnek is és a gyerekeimnek is. A legtöbb orvos sajnos csak átvergődi magát az egyetemen, beeszi magát valami helyre ahol kiépíti a kis rutinjait, aztán ott öregszik meg, osztja az észt a 30-40 éve elavult tudásával. Sok magyar orvos még mindig kalciumot ajánl allergiára, pedig már kb az 1800-as évek óta tudják hogy ez hülyeség és nyugaton mindenki kiröhögné őket ezért.


Az hogy villamosmérnök/informatikus szakmám van, az épp elég hogy lássam hogyan működik általában a tudomány, mivel egy közös van minden szakterületen: EMBEREK művelik és az emberi gyengeségekre mindegyik kivétel nélkül fogékony: befolyásolhatók, irigyek, kivagyiak, megvesztegethetők, tévednek (amit később nem ismernek be, sőt rejtegetik nehogy kiderüljön), védik a berögzült meggyőződéseiket, nyalnak egymásnak vagy védik egymás hülyeségeit haverságból, féltik a karrierjüket, hagyják hogy ellentmondjon nekik a főnökük akkor is ha egyértelműen nem igaz amit mondanak, saját érdekek vezérlik őket, bizonyítani akarnak (nem az igazságot, hanem a saját felsőbbrendűségüket), makacsak, stb. remélem érted a lényeget.


Igen, a tudományos módszer idővel kiszűri ezeket az emberi tényezőket és a végén a tények SZOKTAK győzni, de ami a fontos hogy HOSSZÚ TÁVON! Simán lehet a tudományos konszenzus évtizedeken át tévúton! És főleg akkor tér csak a helyes útra amikor már a személyes és gazdasági érdekek megváltoznak annyira hogy az igazságot a felszínre engedhetik. Jelen esetben talán 20-30 év múlva vallanák csak be hogy az egész járványkezelés jelenlegi módja totál hülyeség volt, a lezárásokkal, oltásokkal együtt. Csak akkor ha már kihalt vagy nyugdíjba vonult a többsége azoknak akikre ez rossz fényt vetne.


Mit ad isten, pont a nagy mumus, a kínai vakcináról derült ki hogy nem jó. Jéé, és csak antitestes immunitást vizsgálnak, amikor köztudottan van T-sejtes is, tehát még simán védhet így is. Nem azt nézik hányan halnak meg oltás ellenére, hanem csak egy indikátor alapján döntenek ami nem is bizonyít semmit. Persze erről szó nem esik.


Amúgy orvosokban bízni szerinted okos dolog? Amikor egy orvos csak annyit mondott hogy a központi rendeletnek ellentmondva nem oltat mert a saját rendelőjében nem tudja a biztonságos távolságot tartani, azonnal milliós bírsággal sújtották. Igen, biztosan szakmai döntések születnek és az orvosok nem csak azt mondják amit a vezetők a szájukba adnak... Ühüm.

A vakcinákról is csak pont annyit tudnak amennyit a gyártók a dokumentációban leírtak nekik. Az orvosok nem tudnak ellenőrizni semmit, nem kutatnak, nem tudnak utánajárni, a vakcinagyárakba be se tehetik a lábukat. Az orvos csak azt csinálja amit mondanak neki. Vakon. És a praxisát féltve.

Kutatók sem mondhatnak ellent semminek, hiszen nem csak hogy azonnal kirúgnák őket, hanem közröhej miatt sehol máshol sem alkalmaznák őket. Nem tudom miből gondolod hogy a kutatók azok valami anyagi függetlenségben élő, totál szabadkézzel rendelkező, a puszta tudományért dolgozó szent emberek. Azt kutatnak amire kapnak pénzt, és addig kapnak pénzt amíg azt az eredményt produkálják amit a pénzosztó látni akar. Ha egy picit is az érdekek ellen megy valaki, lesheti hogy mikor tud bármit is valaha publikálni, pláne peer-reviewra rávenni valakit, hiszen sose kapnának támogatást rá.


Ami tény, hogy a vakcinákat manapság tudományos körökben meg sem lehet kérdőjelezni! Kb tömegesen kell embereknek eltussolhatatlan módon hullania ahhoz hogy valamit érdemben megvizsgáljanak (csak nézz utána a rotavírus vakcina történetének és hogy hány csecsemőnek kellett meghalnia mire visszahívták, és hogy egy éven keresztül titkolták a haláleseteket, mindez a 90es években ha jól emlékszem)


Nem véletlen hogy csak olyan orvosok, virológusok, epidemiológusok, stb szólalnak fel az új típusú vakcinák ellen (meg egyáltalán a covid oltással való megelőzése ellen) akik már nyugdíjasok és nincs semmi vesztenivalójuk, de még akkor is nehéz a sok lejáratást bevállalni ami azzal jár.


"Honnan ez az adat? Ez a 98 százalék tuti, hogy nem Igaz, de várom hogy alátámaszd valamivel."


Amúgy visszatérve a halálozási statisztikára, én a svájcit ismerem mert itt élek. Innen az adat:


[link]


Ha osztasz, szorzol, kiderül hogy a hivatalosan covid halottak 70%-a 80 év feletti, 90%-a 70 feletti és 97.5%-a 60 feletti.

Szerinted értelmes dolog MINDENKIT beoltani emellett? 60 alattiakat is? Eddig 260 60 év alatti ember halt meg covidban egy 8.4 milliós országban!!! Az 0.003%!!! Ezért minek ilyen szigorúan oltani?


Ráadásul a statisztika amiből kiindulunk is elég labilis lábakon áll, emlékezzünk csak a "coviddal vagy covidtól" kérdésre, meg a kórházak extra költségtérítésére sok országban ha covid halottról volt szó.


"Egyébként neked komolyan nem nagy szám, hogy a 4 millió halottat is átléptük? Vagy azért nem nagy szám, mert nagyrészt idősek vannak közöttük?! Gratulálok az érzéketlenségedhez is!"


Minden évben 9 millió ember hal ÉHEN a világon. Ebből 3.1 millió GYEREK! Szerintem az hogy a 4 millió, 90%ban teljes életet élt öreg ember halálával jössz ilyen számok mellett, na az az érzéketlenség!


Ráadásul az öregek nyugodtan beolthatják magukat és le van tudva a dolog. Az éhezést nem lehet egy szurival megoldani, de annyi pénzzel amit erre a kísérleti oltásra költöttek (a hagyományos helyett), azzal szerinted hány éhező gyerek életét lehetett volna megmenteni? Szerintem mindet.


"És azért nem jó csak az időseket oltani, mert amíg a járvány szabadon terjedhet, addig ott van az esély rá, hogy kialakuljon egy olyan mutáció, ami sokkal veszélyesebb, és ami ellen már tényleg hatástalan lesz az oltás!"


Ez megint baromság. A spanyol náthára nem volt semmilyen oltás, szabadon terjedhetett, 2-3 év után sima megfázássá szelídült és azóta is itt van velünk.

Már lassan 2 évnél tartunk a coviddal is, majd szépen bejelentik hogy "legyőztük a vírust a vakcinának köszönhetően" pont akkor amikor magától is eltűnt volna. :D


"Másrészt pedig még ha nem is halnék bele, hát köszönöm szépen én nem kérek abból, hogy hetekig lázam, hasmenésem legyen, köhögjek, ne érezzem az ízeket stb"


Akkor oltsad be magad, a te bajod. De semmi jogod legyökerezni azt aki nem akarja! Mindenki a maga egészségéért felel. És még simán kiderülhet idővel hogy marha rosszul döntöttél.

2021. júl. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
33%

Én egyszer régebben beléptem egy oltásellenes facebook csoportba is, mert kíváncsi voltam találok-e ott valami normális ellenérvet. Kb. vitaképtelenek voltak, az egész csoport tele volt bűn ostoba emberrel, akik anyázáson, szidalmazáson, meg tiltogatáson kívül semmi mást nem tudtak. És 50-60-70 éves emberekről beszélek! Akik oltás pártiak, tőlük még egyszer sem láttam ilyen viselkedést. Régóta használom ezt a gyakorikérdések nevű oldalt, már legalább 15 éve, és ismerek itt nagyon értelmes, természettudományokban igen járatos személyeket, akikkel nagyon sokat vitáztam/beszélgettem régebben. Természetesen egy sem oltásellenes. Ennyit arról, melyik tábor az értelmesebb.


Úgy látom te az összes tudományággal szemben tele vagy előítélettel, elfogultsággal. Persze, csupa rossz tapasztalatok, nyilván egy jó sincs, nagyon életszerű.. De ha fel is tesszük hogy igaz, attól még hogy neked rossz tapasztalataid vannak, nem lehet az alapján általánosítani. Én nem mondtam azt, hogy minden kutató teljesen elfogulatlan, tévedhetetlen, és semmilyen annyagi érdek nem fűzi őket semmihez. Viszont ahogy írtad is, ha hibáznak, az előbb-utóbb kiderül, pontosan azért mert amit már harmadszor is mondok: a tudomány úgy működik, hogy mindent tesztel, mér, kipróbál, és csak az marad meg, ami minden tekintetben megállja a helyét a tudomány mérlegén. Így van ez az orvostudománnyal is. Azért fejlődött idáig, mert folyamatosan kutatják, fejlesztik. A sok ezer szakember, akik mind ezt tanulták. Erre jössz te, aki semmit nem ért hozzá, mivel nem ezt tanultad, nem vagy orvos, és azt mondod hülyeség az oltás. Nem érzed, mennyire nevetséges vagy? És most nem azt mondom, hogy egy szakember tévedhetetlen a szakmáját illetően, nekem is volt már rossz tapasztalatom pl. fogorvossal. Természetesen egy orvos is tévedhet, de mennyivel inkább tévedhet egy olyan, akinek semmi köze a szakmához! És ezeket a vakcinákat mondjuk nem egy darab kutató feljleszti senkifalván, hanem több ezer darab a világ legjobb orvosaiból. Mégis mi alapján állítod, hogy neked van igazad, és nem nekik?! Mondom, ez a tipikus ostoba magyar mentalitás, hogy mindenhez jobban akarunk érteni, mert mi mindent jobban tudunk.. hányingerem van ettől!


"A vakcinákról is csak pont annyit tudnak amennyit a gyártók a dokumentációban leírtak nekik. Az orvosok nem tudnak ellenőrizni semmit, nem kutatnak, nem tudnak utánajárni, a vakcinagyárakba be se tehetik a lábukat. (.....)Ami tény, hogy a vakcinákat manapság tudományos körökben meg sem lehet kérdőjelezni!"


Ez nem úgy működik, ahogy te elképzeled! A vakcinagyártó cégekben a leghozzáértőbb személyek fejlesztenek, nem olyanok vannak ott, akiknek lövésük sincs a témáról. Aztán a kifejlesztett vakcina sem rögtön kap engedélyt, hanem át kell esnie egy nagyobb szerv felülvizsgálatán (WHO), amit szintén hozzáértők végeznek. A vakcina készítmény fejlesztése négy klinikai fázisból áll, és mindegyik vakcina fejlesztése és kutatása során a harmadik fázisú vizsgálatoknál kb. 20-40.000 önkéntes bevonása történik. Még azt is megnézik, hogy nem találnak-e hatásbeli különbségeket a különböző etnikumok vagy korosztályok között. Ha pedig valami nem stimmelne vele, akkor visszadobják, nem lesz csak úgy rögtön engedélyezve. Történt is ilyen nem egyszer, hogy nem kapta meg az engedélyt egy vakcina. Ezek a vizsgálatok amúgy már 2020 nyarán elkezdődtek. Na szóval ez teljesen ellenőrzött keretek között megy, de nem kell ebbe beleszólni a világ összes orvosának. Ha valamit engedélyeznek fentről, akkor az okkal van, most nem kell azt egy itthoni "mezei" orvosnak megkérdőjelezni, és nem is ez a dolga, hanem hogy a munkáját végezze. Ha nem azt csinálja, akkor jó hogy nem fognak rá jó szemmel nézni, és ez bármelyik szakmánál, tudományágnál így van. Ha pl. tegyük fel, egy rendőr nem a munkájáz végezné, hanem elkezdene okoskodni, hogy azok a törvények, jogszabályok amiket neki be kell tartatnia, nem is jók, máshogy kéne, szerinted hogy néznének rá? Meddig lenne rendőr? Na ez pont ugyanolyan.


"Nem véletlen hogy csak olyan orvosok, virológusok, epidemiológusok, stb szólalnak fel az új típusú vakcinák ellen (meg egyáltalán a covid oltással való megelőzése ellen) akik már nyugdíjasok és nincs semmi vesztenivalójuk, de még akkor is nehéz a sok lejáratást bevállalni ami azzal jár."


Egészen pontosan nulla darab olyan orvos szólalt fel, akinek a szakterülete is virológia és-vagy vakcinafejlesztés. Persze olyanból lehet találni, akiknek nem az, és mégis beleszól. Bejöhetnek ám itt is az emberi gyarlóságok a képbe, amiket te is említettél, csak éppen a saját érvelésednek kedvező helyzetben.. Az orvosi tudomány egy igencsak széles terület, és ott is előfordulhat, hogy nem értenek egymás dolgához, de azért mégis beleszólnak, ex cathedra nyilatkoznak róla. Na meg ott van a feltűnési viszketegség, meg a mindenkitől jobban tudás "betegsége", amik szintén nagyon gyakoriak. Vagy a hírnév utáni sóvárgás, mert mi tagadás, meg is kapják ezek az emberek rendesen a figyelmet rendesen. Az oltásellenesek tárt karokkal fogadják, körberajongják, isszák a szavaikat az ilyen Gödény György féle kóklerekmek, de biztos vagyok benne, hogy ezek egyike sem komoly szakember. Ha megnézed, minden tudományágnak vannak modernkori sarlatánjai, pl. ott vannak az értelmes tervezettség mozgalom élén Michael Behe és társai, vagy ne menjünk messzire, ott van a magyar fitness guru, Schober Norbika..


Rendben, a statisztikát elismerem, hogy Svájcban ez így van, de azért van pár száz 60 év alatti halott is a kb. 10 ezer halottból. Bár nyilván azok szerinted nem számítanak, mert kis szám (a 10 ezerhez képest). Az csak járulékos veszteség, ennyi miatt még nem kell oltani..


Nem azt mondtam, hogy a kínai vakcina teljesen hatástalan, de az adatok alapján nincs olyan jó, mint a pl. a Pfizer. A Sinopharm 79 százalékos hatásfokú, ami az összes engedélyezett vakcina közül a legalacsonyabb. A Pfizzer-nek pl. 95 százalék. Ettől függetlenül a WHO engedélyezte a kínai-t is, ugyanis az 50 százalékos kritériumnak megfelelt. Ennyit kell elérni ahhoz, hogy hatásosnak mondjanak egy oltást. Bővebben itt olvashatsz ezekről:

[link]


"Minden évben 9 millió ember hal ÉHEN a világon. Ebből 3.1 millió GYEREK! Szerintem az hogy a 4 millió, 90%ban teljes életet élt öreg ember halálával jössz ilyen számok mellett, na az az érzéketlenség!"


Miért is lenne az? Az éhező gyerekek ellen nem sokat lehet tenni, mert arról elsősorban a szülők tehetnek, akik nyomorba szülik őket. De ebbe ne menjünk bele, mert egyrészt nem ide tartozik, másrészt alapvetően hibás az egész érvelésed! Lehet sajnálni az éhezésben elhunytakat is, szoktam is amikor látok ilyet, de ez miért jelenti azt hogy, Covidban elhunytakról nem kell beszélnünk? Vagy mért teszi jóvá azt, hogy úgy beszéljünk róluk (ahogyan te), mintha ők semmik volnának??? Jah, azért mert ők átlagban idősek? Értem. Ennyi erővel akkor ne sajnáljuk szüleink, nagyszüleink halálát se, mert már éltek 60-70 évet, és különben is máshol meg éheznek.. Nem érzed, mennyire szánalmas amiket írsz?!


"Ez megint baromság. A spanyol náthára nem volt semmilyen oltás, szabadon terjedhetett, 2-3 év után sima megfázássá szelídült és azóta is itt van velünk."


Ja, és kellett hozzá kb. 100 millió halott, amivel a történelem legtöbb halálos áldozatát szedő járványává vált! Igen, mert még nem volt oltás, mert az orvostudomány akkor még nem volt annyira fejlett, mint most. És tegyük hozzá, hogy az akkori népességhez képest volt a 100 millió, ami töredéke volt a mostaninak! Ami akkor 100 millió volt, az most lehetne 1 milliárd is, vagy még több!


"Már lassan 2 évnél tartunk a coviddal is, majd szépen bejelentik hogy "legyőztük a vírust a vakcinának köszönhetően" pont akkor amikor magától is eltűnt volna :D"


Vagy nem tűnt volna el, és kialakult volna egy sokkal veszélyesebb mutáció, amitől még többen halnak meg. Simán lehetséges ez is. Attól, hogy a spanyolnátha megszelídült 3 év után, honnan tudod hogy ezzel is ugyanaz lesz? Már jó pár agresszívabban fertőző covid vírus jöt létre, az indiai mutáns már a vakcinákra is jóval gyengébben reagál a legfrissebb adatok szerint, szóval egyáltalán nem megalapozatlan ilyet feltételezni. Megalapozottabb, mint a félelmeid a mellékhatásokról x év múlva, amiknek viszont tényleg semmi alapja nincs!


"Mindenki a maga egészségéért felel. És még simán kiderülhet idővel hogy marha rosszul döntöttél."


Annyira bírom ezt.. félsz, az oltástól, hogy később esetleg lesz valami káros mellékhatása, de attól nem félsz, hogy a covidnak milyen hatása lesz évek múlva az emberre nézve. Mint mondtam, simán lehet az is, hogy az oltatlanokon kimutálódik egy veszélyesebb változat, amire már a nagy nehezen kifejlesztett oltóanyagok sem lesznek hatással.


Egyébként erről az ismeretlentől való paranoiás félelemről is megint csak a nem túl értelmes emberi természet jut eszembe.. Az oltáselleneseknél pontosan ezt látjuk, hogy ezerrel megy a pánikkeltés FELTÉTELEZETT veszélyekre hivatkozva, miközben itt a valós veszély, hogy népet írt egy vírus tényszerűen. Fel kéne fogni végre a két dolog kockázatának óriási különbségét. Az egyikről tudjuk hogy igaz, mert bekövetkezett, a másiknak meg semmi alapja nincs. Akkor talán nem lenne megalapozatlan, ha a múltban tömegével lettek volna olyan oltások, melyek tényleg annyira félresikerültek, hogy többet ártottak volna, mint használtak, de nincs ilyen. Erről a rotavírus oltás dologról amit írtál, arról sem találtam az égvilágon semmi ilyet, pedig sokáig kerestem. De azt pl. megtudtam, hogy 2006-ban jelent meg, nem a 90-es években. Ha annyira nagy botrány lett volna, akkor biztosan lenne róla valami adat. A covid oltásokkal kapcsolatban még arról az egyetlen halottról is sok cikk van fent, amit ténylegesen tudni lehet, hogy megtörtént, mert ez egy olyan adat, amit az európai gyógyszerügynökség és a WHO is elismer. A Johnson&Johnson vakcinájával kapcsolatban volt az, hogy az Egyesült Államokban beoltott 7 millió felnőtt közül egy életét vesztette az oltást követően kialakuló trombózisban. Fel is függesztettek egy időre 2 fajta vakcinát is, amíg folytak a vizsgálatok. Érdekes, a konteós logika szerint pedig ennek nem szabadott volna nyilvánosságra kerülni, el kellett volna tusolni a dolgot..


Amúgy még azt se értem, hogy te is, meg az összes többi oltásellenes, akik az új típusú vakcinák mellékhatásaitól félnek: miért nem oltatjátok be magatokat a kínai Sinopharm-al? Hiszen az egy az egyben csak elölt covid vírusokat tartalmaz, vagyis ugyanazon az elven működik, mint az összes többi régi, jól bevált oltás, amiktől ti sem féltek.

2021. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
54%
* Schobert
2021. júl. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
96%

"Amúgy még azt se értem, hogy te is, meg az összes többi oltásellenes, akik az új típusú vakcinák mellékhatásaitól félnek: miért nem oltatjátok be magatokat a kínai Sinopharm-al? Hiszen az egy az egyben csak elölt covid vírusokat tartalmaz, vagyis ugyanazon az elven működik, mint az összes többi régi, jól bevált oltás, amiktől ti sem féltek."

Ami engem illet, én legfőképpen azért nem, mert nincs rá szükségem. Nem tartozom veszélyeztetett csoportba, se a korom, se az egészségi állapotom alapján. A víruson nagy valószínűséggel már átestem.

Másrészről a kínai oltással kapcsolatban is felmerültek kételyek, számomra se a biztonságossága, se a hatásossága nem meggyőző. A benne lévő alumínium-hidroxid adjuváns miatt sem kívánom beadatni. Plusz egy családtagom 10 nappal a kínai oltás után halt meg, teljesen váratlanul, az esetet pedig nem vizsgálták ki.

2021. júl. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
96%

"ha hibáznak, az előbb-utóbb kiderül, pontosan azért mert amit már harmadszor is mondok: a tudomány úgy működik, hogy mindent tesztel, mér, kipróbál, és csak az marad meg, ami minden tekintetben megállja a helyét a tudomány mérlegén."


Nem mondtam én se másképp, szerintem is előbb-utóbb kiderülnek a dolgok. Csak az sajnos 20-30 év is szokott lenni simán. Szóval mire kiderülnek a mostani torzítások, addigra már esetleg rosszul döntöttél.


"Erre jössz te, aki semmit nem ért hozzá, mivel nem ezt tanultad, nem vagy orvos, és azt mondod hülyeség az oltás."


Nem azt mondom hogy hülyeség az oltás. A covidon meg influenzán kívül kb mindenre be vagyok oltva amire csak lehet, mivel a fél világot bejártam. De hülyeségnek tartom tömegesen kísérletezni az embereken en vadi új technológiával amikor van jól bevált, biztonságos régi is.

A másik ami miatt hülyeségnek tartom a covid oltást, az ahogy kezelik: csak a rizikócsoportokat kéne oltani, meg a pánikolókat és kész.


"Természetesen egy orvos is tévedhet, de mennyivel inkább tévedhet egy olyan, akinek semmi köze a szakmához! "


Most komolyan??? Voltam szemproblémával nem kevesebb mint 10 orvosnál, kezdve Indiában (mivel ott kezdődött), aztán Svájcban, majd Magyarországon is. Volt aki még MRI-re is elküldött. Olyan szem és agyvizsgálatokon voltam amikről nem is gondoltam hogy léteznek. Még trópusi betegségek szakértőjénél is voltam, hátha valami olyasmit szedtem össze. A kb tíz orvostól vagy 12 különböző diagnózist kaptam. Mit érek a nagy szakértelmükkel? Melyikre hallgassak? Végül teljesen magamra maradtam, ilyen összevisszaságra én egyedül is képes vagyok. Ráadásul vagy 3000 frankba került ez a hercehurca. Végül szerencsére másfél év után nagyjából elmúlt magától, de sose teljesen. Máig nem tudom mi ez, de ugyanott vagyok mintha el se mentem volna orvoshoz vele. Különböző tisztogatási mód meg borogatás volt a max amit képesek voltak végül ajánlani, persze csak miután különféle próba-szerencse antibiotikumok nem használtak semmit.


Nagyon sok fogorvosnál jártam már, szinte nem volt olyan aki ne úristenezett volna valami előző fogorvos munkáján amikor belenézett a számba. Lehet ez valami elterjedt marketingfogás hogy csak hozzá menj, de a bizalmat biztos nem építi.


Egyik gyerekem néhány foga még csecsemőkorában elkezdett nagyon szuvasodni. Több fogorvosnak és gyerekorvosnak megmutattuk. Totál ellentmondó dolgokat mondtak. Az egyik hogy a szoptatástól van TUTI és azonnal álljunk le vele. Egy másik erre azt mondta hogy az hülyeség, az anyatejtől nem szuvasodhat, biztos genetikai okai vannak. Egy másik szerint sem lehet szoptatástól, max valami fertőzést kaphatott az anyja terhesség alatt. Aztán egyik mondta hogy nem olyan gáz, várjunk még vele. Megint másik meg hogy úristen, ebbe bele is halhat, azonnal altatásban ki kell húzni őket!


Ez nem tudomány! Ez vicc! Marha rossz vicc!


Lehet te azért nem veszed ezt észre mert nem mész el soha több orvoshoz ugyanazzal a bajjal. Nekem egyszer kellett ezt 20 évesen megtapasztalnom a bölcsességfogaimmal hogy onnantól soha egyetlen egyedüli orvosnak se higgyek és mindig minimum kettőhöz menjek el. Más aki mindig ugyanahhoz jár és minden hülyeséget elhisz neki annak ez soha nem derül ki, soha nem ismeri fel hogy a mai orvostudomány nagyjából az informált tippeléssel egyenlő.


Anyósom mindig ugyanahhoz jár valami bőrproblémájával, de már legalább 5 éve. Azalatt már vagy 20 féle gyógyszert meg kenőcsöt kapott rá, semmi nem használt neki, de a következőre mindig úgy tekint mintha majd az hozná a megváltást, az lesz a csodagyógyszer, a nyugdíjhoz közeli orvosában meg 100% megbízik és esze ágában nincs máshova menni.



"Aztán a kifejlesztett vakcina sem rögtön kap engedélyt, hanem át kell esnie egy nagyobb szerv felülvizsgálatán (WHO), amit szintén hozzáértők végeznek."


Viccelsz? Az mRNS vakcinák a covid előtt totál csődök voltak, már az állatkísérleten megbuktak a durva mellékhatásoktól és emberi tesztelésre soha nem engedélyezték őket. Csak a covid miatti "vészhelyzet" miatt lettek végül a kísérletek engedélyezve, és jópár durva mellékhatás volt anno a tesztalanyokon (volt aki meghalt, volt aki csak lebénult, gerincvelőgyulladást kapott, stb)


"In 2012, mRNA was proposed for immunization purposes.[24][25] mRNA drugs for cardiovascular, metabolic and renal diseases, and selected targets for cancer were initially linked to serious side effects"


"Before 2020, no mRNA technology platform (drug or vaccine) had been authorized for use in humans, so there was a risk of unknown effects."


[link]


Ráadásul a WHOval jössz itt nekem amit egy maréknyi ország pénzel? Az kb egy bábszervezet! Itt van Svájcban és legtöbbször pont Svájc sz.rja le hogy mit ajánlanak és inkább csinálják amit jónak látnak.


" de azért van pár száz 60 év alatti halott is a kb. 10 ezer halottból. Bár nyilván azok szerinted nem számítanak, mert kis szám (a 10 ezerhez képest)."



OK, hasonlítsuk csak össze. Svájcban egy évben az alábbi dolgokba halnak bele az emberek:


Szív és érrendszeri megbetegedések: kb 20.000 fő

Rák: kb 17.000 fő

Demencia: kb 6.000 fő

Egyéb légzőrendszeri betegség: kb 5.000 fő

Balesetek és erőszakos bűncselekmények: kb. 4.000 fő

Cukorbetegség: kb 1.000 fő

Öngyilkosság: kb 1.000 fő

Fertőző betegségek: kb 800 fő

Alkoholizmus: kb 400 fő


Igen, a 200 fő eltörpül. Semelyik másik, nagyságrendekkel több halállal járó ok miatt nem hoztak ennyi intézkedést, nem költöttek rá ennyi pénzt, és nem erőszakoltak "társadalmi felelősségvállalást" a népre, nem akarták kettéosztani a társadalmat miatta, stb. Pedig lehetett volna: pl mekibe csak bizonyos BMI alatt tehetné be ember a lábát :D


És amúgy igen, egy gyerek halála tragédia. Egy teljes életet élt nagypapáé/nagymamáé nem annyira. Pláne hogy a többségnek volt már egyéb baja amitől amúgy is nagy eséllyel meghalt volna, a covid sokszor csak egy kicsit gyorsított a folyamaton.


És amúgy nem sz.rom le őket sem, itt a sok vakcina, egészségükre! Oltsák magukat kedvükre! No de másokra ne erőltessük már rá emiatt!!! Pláne már 12 éves kortól is! Agyrém!


"Ha valamit engedélyeznek fentről, akkor az okkal van"


LOL! Ebben nagyon egyetértünk, csak magában az okban nem :D


A legtöbb politikus nagy ívben lesz.rja az embereket, csak éppen annyira nem hogy hatalmon maradjon. De mentségükre mondom az ő kezük is meg van kötve, és ha ők nem vállalják ezt a gáz szerepet, akkor egy pillanat alatt lecserélik őket olyanokra akik igen.


Több neves tudós ember írt már arról hogyan működnek különböző féle hatalmi struktúrák, nem ártana párat elolvasnod. Ha nincs időd rá akkor ajánlom ezt a rövid oktatóvideót:


https://www.youtube.com/watch?v=rStL7niR7gs


Ne tévesszen meg a pálcikarajz, aki készítette nagyon elismert személy, neves újságok is hivatkoznak a kutatásaira.


"Nem azt mondtam, hogy a kínai vakcina teljesen hatástalan, de az adatok alapján nincs olyan jó, mint a pl. a Pfizer. A Sinopharm 79 százalékos hatásfokú, ami az összes engedélyezett vakcina közül a legalacsonyabb. A Pfizzer-nek pl. 95 százalék"


A BCG oltás meg kb 50%os, ez mégsem zavar senkit.

De komolyra fordítva: eddig 6 engedélyezett gyengített covid vírus vakcina létezik, van amelyik 93%-os hatásfokú (covaxin). Nagyjából egálban van a Pfizerrel. Minek nyomatni a kísérletit ha van legalább ugyanolyan jó, évtizedek alatt bevált technológiájú?


De bármit is mondasz, 60 alatt egyszerűen nem indokolt egyiket se beadni mert még az influenza is gázabb! (igen, 60 alatt az influenza durvább, 60 felett viszont a covid sokkal inkább az)


"Ja, és kellett hozzá kb. 100 millió halott, amivel a történelem legtöbb halálos áldozatát szedő járványává vált! Igen, mert még nem volt oltás, mert az orvostudomány akkor még nem volt annyira fejlett, mint most."


A spanyolnátha mortalitását 26-71% közé teszik! Ráadásul ott a halálesetek 99%-a 65 év ALATTI betegeknél volt, tehát pont a covid inverze.

A covid rossz esetben is csak 3% mortalitású, de mint tudjuk, a sok teszteletlen tünetmentes eset miatt ez is csak egy tipp és simán lehet hogy csak a tizede.

Ráadásul 100 éve még nyugaton is az emberek többsége ma putrinak nevezett körülmények között élt, sokszor akár 10 ember lakott egyetlen szobában! Sokan orvost életükben nem láttak, nem hogy kórházat, mivel nem volt pénzük rá. Sőt mindez a világháború után volt, sok volt a stressz, éhezés, gyenge immunrendszerű ember stb. Jó hogy sokkal több volt a halott!


A spanyol nátha a mai helyzetben nem igazán tarolhatna akkor se ha ugyanúgy nem lenne vakcina rá mint ahogy akkor sem volt.


És még olyan durva helyzetben is enyhült. A vírusnak sosem érdeke hogy megölje a gazdatestet, hiszen a saját fennmaradását/szaporodását korlátozná azzal. Az evolúció pont hogy az enyhülés felé irányítja (persze rövid távon attól még lehetnek durvuló fluktuációk is)


"Vagy nem tűnt volna el, és kialakult volna egy sokkal veszélyesebb mutáció, amitől még többen halnak meg. Simán lehetséges ez is."


Az előbbiek miatt pont nem. Az ebola is azért nem terjedt el nagyon, mert hamarabb megölte a gazdatesteket minthogy azok terjeszteni tudták volna a betegséget. Ugyanez volt a baj a SARS-1-el is.

A rettegett új variánsok is úgy tűnik hogy egyre jobban tudnak fertőzni, de egyre enyhébb tüneteket okoznak. Pont ez a természetes. Ebbe a vakcinák igazából még inkább bele is tudnak rondítani.


"Annyira bírom ezt.. félsz, az oltástól, hogy később esetleg lesz valami káros mellékhatása, de attól nem félsz, hogy a covidnak milyen hatása lesz évek múlva az emberre nézve. Mint mondtam, simán lehet az is, hogy az oltatlanokon kimutálódik egy veszélyesebb változat, amire már a nagy nehezen kifejlesztett oltóanyagok sem lesznek hatással."


A covidról már elég sokat tudunk. Ezekről az új vakcinákról szinte semmit. Csak egy példa: kb lehülyéztek mindenkit aki azt mondta hogy az mRNS vakcina át tudja írni a DNSt, mondván hogy a legalapvetőbb biológiai tényekkel sincsenek tisztában, tudniillik a DNS írhat RNSt de soha fordítva. Erre jön ez a cikk a semmiből:


[link]


Úgy látszik inkább a tudósok nem voltak tisztában a legalapvetőbb biológiai tényekkel kapcsolatban sem :D


"Egyébként erről az ismeretlentől való paranoiás félelemről is megint csak a nem túl értelmes emberi természet jut eszembe"


Érdekes, nekem pont ez jut eszembe a pánikszerű oltogatásról. A 60 alattiak 0.003%-a halt meg egy vírustól és ezért pánikszerűen mennek beoltani magukat a 60 alattiak, majd vígan dohányoznak tovább amitől akár 30% is lehet valamilyen rák esélye, zabálják a vörös húsokat, mekis kaját, cukrot, sőt még a gyereküket is tömik velük, lövik magukat szteroidokkal hogy f.sza izmaik legyenek kb max 50 éves várható élettartammal tőle, stb.

Vicces.


"Amúgy még azt se értem, hogy te is, meg az összes többi oltásellenes, akik az új típusú vakcinák mellékhatásaitól félnek: miért nem oltatjátok be magatokat a kínai Sinopharm-al? "


Ugyanazért amiért influenza ellen sem oltom be magam. Nem érzem akkora rizikónak hogy indokolt legyen terhelni ill. feleslegesen befolyásolni az immunrendszeremet.

2021. júl. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
0%

Én például oltatom magam influenza ellen, amikor van lehetőség, például a munkahely általi magánban van ilyen akció, mert nem hiányzik a náthák, "megfázások" mellé az influenza is rosszulléttel, táppénzzel (így se sok az ember fizuja), esti egyetemről való kieséssel együtt.


37


Honnan veszed ezeket a halálozási adatokat a 65 év alatti korosztályból?


Felmegy az ember a koronavirus.gov.hu-ra és tele van akár 20-on, 30-valahány éves elhunytakkal. Alapbetegségük semmi vagy epilepszia vagy depresszió.

Miből gondolod, hogy tudod, melyik alapbetegségekkel rendelkezők a veszélyeztetettek?


Miért smafu neked az, hogy kórházi dolgozók mondják, hogy tavasszal középkorúakkal, fiatalokkal volt tele a kórház? Nekem volt munkatársamnak a párja kórházi dolgozó. Hogy a párjától miket hallott, azt az is alátámasztja, hogy akkor is hordta a maszkot az irodában, amikor már nem kellett, sőt, a napokban visszajött papírokért - maszkban.


Miért smafu neked, hogy bármely korosztálynál, akár gyerekeknél, akár enyhe tüneteseknél mindenféle autoimmun folyamat indul el a betegség után, ami poszt-COVID-ot okoz, jobb esetben 9 hónapig egyen úgy, hogy nem érez ízeket/minden rosszízű, rosszabb esetben krónikus fáradtsággal essen ki a munkából vagy szívizomgyulladást kapjon. Baromi gyakori a poszt-COVID, neked ez smafu?


Hozol svájci halálozási adatokat, de azt nem veszed figyelembe, hogy korlátozások nélkül jóval több covidos, így halott lett volna.



Szerinted Japánban miért nézők nélkül fogják tartani az olimpiát?

Szerinted miért kell számos országban még most is maszk, például Németország (ahova egy jó barátnőm megy és visz magával maszkokat)?

2021. júl. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim ***** válasza:
68%

Az első világháború idején a férfiak a frontokon, a nők, gyerekek otthon. Ez a világháború a civilektől távolabb zajlott, nem úgy, mint a második, ahol városokat bombáztak és a többi.

Nem vagyok jó történelemből, de józan ésszel úgy képzelem, hogy az életerős férfiak a frontokon traumatizálódtak és valószínűleg valamennyire éheztek is, míg a nők, gyerekek, idősek otthon éheztek és traumatizálódtak.

A lelkiállapotot el lehet képzelni, milyen lehetett egy ilyen helyzetben illetve nem hinném, hogy ne lett volna probléma az élelmiszerellátással is.



Tehát a spanyolnátha egy ilyen állapotban levő lakosságot talált meg.


A vírus megtalálta a testileg és lelkileg leamortizált fiatalokat, akik szervezete nem tudott megfelelően védekezni (ráadásul az akkori idősebbek már immunisak lehettek valamennyire az ellen a törzs ellen, de a fiatalok nem, mert még hasonló törzzsel se találkoztak, ilyesmit olvastam), majd miután nagyon elszaporodott bennük a vírus, jött a citokinvihar, amibe viszont órák alatt belehaltak.


Én is azt gondolom, hogy MA nem lenne akkora halálozási aránya, mint akkor. Oltás nélkül se.



Emellett, mint járványt, talán érdemes mégis összehasonlítani a koronával.

A korona is szelídül idővel.


Viszont az oltás segíti a biztonságos immunizálást.

2021. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
94%

"Én például oltatom magam influenza ellen, amikor van lehetőség, például a munkahely általi magánban van ilyen akció, mert nem hiányzik a náthák, "megfázások" mellé az influenza is rosszulléttel,"


Szíved joga. Ki mondja hogy ne tedd? Én egész végig csak arról beszélek hogy senkit ne akarjanak rávenni az oltásra. Tegyenek közé minden információt pro ÉS KONTRA, és hagyják békén az egyéneket hogy döntsenek a saját életükről. Nem kell az államnak meg tudósoknak apáskodni a buta gyerekként kezelt nép felett. Az a jó állam/kormány amiről nem is tudod hogy létezik addig amíg nincs szükséged rá ill. amíg nem kérsz tőle segítséget. (mellesleg a jó szülő is ilyen) Másképp hogyan lehetnének magukban bízó, felelősségteljes polgárok?


"Honnan veszed ezeket a halálozási adatokat a 65 év alatti korosztályból?" Mindenhova írtam forrást, lehet korábbi posztban. Olvasd vissza. 65 évet csak a spanyol náthával kapcsolatban írtam, az a Spanish Flu wikipedia oldalról való.


"Felmegy az ember a koronavirus.gov.hu-ra és tele van akár 20-on, 30-valahány éves elhunytakkal. Alapbetegségük semmi vagy epilepszia vagy depresszió.

Miből gondolod, hogy tudod, melyik alapbetegségekkel rendelkezők a veszélyeztetettek?"


Nézd meg azt is hogy hányan vannak a lakossághoz mérten. Ennyi ismeretlen okú szövődmény és haláleset előfordul influenzánál is rendszeresen, csak nem csináltak ilyen premier plán influenza.gov.hu paranoia-oldalat neki. Durva mennyire nem veszik észre az emberek micsoda hatalmas hatással van a média az értékítéletükre és a gondolkodásukra.



Munkatárs haverjének ismerősének keresztfiának szomszédjának a kicsodája neked kórházi dolgozó (ez alapján akár takarító is lehet).


Nekem a nővérem covid-osztályon volt pár hónappal ezelőttig szakasszisztens, csak ezt az übergáz szerződést nem fogadta el és inkább elment magánkórházba dolgozni. Nem hajlandó oltani magát, heti tesztelésre kötelezték. Egész végig rendszeresen találkozott covid betegekkel, hordta a maszkot rendesen, fertőtlenítette a kezét, soha nem lett pozitív egyik tesztje se. Nekem ő azt mondta hogy pont a fiatal oltottak kezdtek szívizomgyulladással tömegesen jelentkezni nála vizsgálatra. Igen voltak postcovidosok is, de nem annyira sokan. Valamint rengeteg oltott covidos is bekerült hozzájuk, mondjuk az vszeg a még nem ható oltás alatti fertőzés miatt volt, de simán lehet hogy az oltással elfoglalt immunrendszer miatt lettek súlyosabbak a tünetek amik amúgy könnyű lefolyásúak lehettek volna.



Annyira sok helyzet, eset és egyedi körülmény létezik, hogy a legnagyobb baromság mindenkire ráerőltetni ugyanazt a "gyógymódot".


"Miért smafu neked, hogy bármely korosztálynál, akár gyerekeknél, akár enyhe tüneteseknél mindenféle autoimmun folyamat indul el a betegség után, ami poszt-COVID-ot okoz, jobb esetben 9 hónapig egyen úgy, hogy nem érez ízeket/minden rosszízű, rosszabb esetben krónikus fáradtsággal essen ki a munkából vagy szívizomgyulladást kapjon. Baromi gyakori a poszt-COVID, neked ez smafu?"


Itt egy idézet a kedves nagyrabecsült WHO oldaláról:


"Children and adolescents tend to have milder disease compared to adults, so unless they are part of a group at higher risk of severe COVID-19, it is less urgent to vaccinate them than older people, those with chronic health conditions and health workers"


[link]


Csak a rizikós gyerekeknek ajánlják az oltást. Ez nem úgy tűnik hogy olyan baromi gyakori lenne...


"Hozol svájci halálozási adatokat, de azt nem veszed figyelembe, hogy korlátozások nélkül jóval több covidos, így halott lett volna."


Itt jóval kevesebb korlátozás volt mind Magyarországon. Maszkot is jóval később kellett csak hordani, szabadban soha, kijárási tilalom sose volt, sulikat is ÖSSZESEN csak 3 hétre zárták be, 12 év alatti gyerekek maszk nélkül voltak suliban. Étterembe sose kellett se teszt se oltásigazolás, most is csak diszkókba kell meg repülőre.


Mindez úgy hogy egy kicsit nagyobb a ki-be járkálás itt, mivel a lakosság kb negyede bevándorló, Afrikától Dél-Amerikán át távol keletig van itt mindenki.


Svédeknél még ennyi korlátozás sem volt, mégis jobban állnak a nagy korlátozó Magyarországnál, sőt másokhoz képest is, nagyjából középmezőnyben vannak. Nekem úgy tűnik a korlátozásoknak semmi köze nem volt ahhoz hogy mennyire terjedt a vírus.



"Szerinted Japánban miért nézők nélkül fogják tartani az olimpiát?


Szerinted miért kell számos országban még most is maszk, például Németország (ahova egy jó barátnőm megy és visz magával maszkokat)?"


Paranoiakultúrában élünk, és ez sajnos világszinten megy.


Ez a video szerintem jól összefoglalja az általános helyzetet és hogy mi vezetett idáig:


https://www.youtube.com/watch?v=DGyNqrIglQs

2021. júl. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!