Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez az jelenti, hogy átestünk...

Ez az jelenti, hogy átestünk rajta?

Figyelt kérdés

A kislányom 8 hónapos és a Pfizer-rel szeretném beoltatni magam mivel szoptatom még.

Múlthéten voltam antitest vizsgálaton hátha már termel valamennyit a szervezetem és nem kell mennem az oltásra.

Az eredményem 2,3 Au/ml volt. Ez azt jelentheti, hogy átestem rajta úgy, hogy nem éreztem semmilyen tünetet? Sajnos a háziorvost nem érem el folyamatosan foglalt.


2021. jún. 2. 16:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez marha kevés a védettséghez de kíváncsi vagyok, hogy átestünk- e rajta.
2021. jún. 2. 16:58
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha van antitest a véredben akkor átestél rajta.
2021. jún. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Áteshettél, de ez nagyon kevés, könnyedén újrafertőződhetsz.
2021. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jún. 2. 22:19
 5/13 anonim ***** válasza:

T-sejtes immunitás is van, nem csak antitestes, azt meg az antitest teszt nem mutatja ki.

Ráadásul ha átestél rajta, nagyobb a valószínűsége a T-sejtesnek.

2021. jún. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 krwkco ***** válasza:

"Az eredményem 2,3 Au/ml volt."

Minden labor megmondja, hogy mennyi a mérésénél a határérték. Laboronként különböző.

2021. jún. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A Synlab-nál 50 Au/mol. Akkor elvileg van annyi antisejted, hogy "védett" legyél. A papíron ezt nem tűntették fel csak utána olvastam a weboldalon.
2021. jún. 3. 08:58
 8/13 krwkco ***** válasza:

"Ez az jelenti, hogy átestünk rajta?"

A Synlab honlapról:

"érzékenység a tünetek megjelenése után 15 nappal 99,37%, a PCR–pozitivitás után 15 nappal 98,81%

A pozitivitás határértéke: 50,0 AU/ml

Negatív az eredmény, ha a mért érték < 50,0 AU/ml.

Pozitív az eredmény, ha a mért érték ≥ 50,0 AU/ml."

Bármilyen meglepő, ez azt jelenti, hogy 98-99% valószínűséggel nem estetek át rajta.

2021. jún. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Oké. A szomszédom is megcsináltatta. Átesett a koronavíruson ami nagyon legyűrte. Két hónapja volt benne. Neki 0,03 Au/ml.

Neki is negatív lett ez az eredmény.

Azért elmegyek az oltásra.

2021. jún. 3. 10:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert az én eredményem 4.98 lett és pozitív. A whitelab-nál csináltattam.
2021. jún. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!