Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elisa vagy Centaur tesztet...

Elisa vagy Centaur tesztet érdemes csináltatni? Mindkettőre jár védettségi igazolvány, viszont nem tudom melyiket érdemes, ami régebbi fertőzést (értsd legalább 6 havi) kimutat? Melyiket javasolnátok inkább?

Figyelt kérdés
2021. jún. 6. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja szerintem kimutatni már. Nejem mikor fertőzött volt, utána 2 hónappal vettem gyorstesztet, az még mutatta. 5 hónappal később viszont már negatív lett, kétszer is próbáltuk. Bár lehet, hogy a laborba érzékenyebb, nem tudom...
2021. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A fertőzés után 2-3 hónapig lesz elég ellenanyag az igazolványhoz. 6 hónap után teljesen mindegy, melyit tesztre mész el, mindkettő negatív lesz.
2021. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, 2-es de ha mégis elmennék, melyiket ajánlanád, amelyiknél esélyesebb, hogy kimutat valamit? Megmondom őszintén, mivel azért voltam emberek között (olvastam, hogy van akin tünet nélkül átment, elment tesztre és nagyon magas ellenanyaga volt), szeretném tudni oltás előtt, hogy van-e bennem ellenanyag, ha nincs megnyugszom, hogy kell az oltás.
2021. jún. 6. 12:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Családban 7 hónappal az igazolt betegség után is volt antitestje valakinek. Kentaur tesztet néztek, és elég volt a kártyához még.


Ha neked az az X ezer forint nem jelent nagy anyagi terhet akkor nézesd meg, de attól, hogy voltál emberek között még nem garantált a fertőzés. Illetve egyénfüggő is kinek meddig mennyi antiteste van vírus után.

2021. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!