Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek be merjem magamat...

Szerintetek be merjem magamat oltatni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok oltàs ellenes, nem erről van szó, a csalàdomban szinte mindenki megkapta, aminek örülök. Csak nekem annyi bajom van màr így is, és félek tőle, valahol... Elsősorban amiatt, mert fülzúgásom van, lassan 2 éve, amivel màr valamennyire megtanultam együtt élni, de voltak a fülzúgós csoportban olyanok, akiknek erősödött az oltàstól a zúgàsuk, és olyanok is, akiknek vissza sem àllt (nem nagy szàmban, de akkor is nagyon félek ettől..) Én pedig azt màr nem bírnàm ki, ha még erősebb lenne..:( Ugyanakkor attól is félek, ha elkapom a vírust, akkor meg ràhúzódik a fülemre, és amiatt hangosodik a zúgàs...

Emellett hormonális gondjaim is vannak, a pajzsmirigyemmel sincsen minden rendben.. Inzulinrezisztencia, mellékvese kifàradàs, amitől mindig hulla fàradt vagyok, mostanában a fejem is sokat fàj, de érdekes módon, beteg ritkán vagyok. Valahogy belül egy hang azt súgja, hogy megbolygatnàm ezeket az egyébként is meglévő problémáimat is...De ugyanakkor persze a vírustól is félek. Gondoltam, megvàrom az egy évet esetleg, amiatt is, hogy kiderüljenek a hosszabb távú mellékhatásai az oltàsnak (ha vannak) de úgy olvastam, hogy arra többet kell vàrni.

Eléggé pànikolós is vagyok, és volt, akinél olvastam,hogy hirtelen felment a vérnyomása (nem túl magasra, csak magàhoz képest)és bedugult a füle, úgy, hogy szinte semmit nem hallott, és nekem egyébként is ez a legnagyobb félelmem, a hallàsom, a fülzúgás miatt, és szerintem én ott tuti elàjulnék, ha velem ilyen történne.

A szüleim màr nagyon régóta monjàk, hogy regisztráljak, de valahogy még nem vitt rà a lélek.

Bocsi, ha hülyeséget írtam, előre is köszönöm a segítséget!


2021. jún. 7. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem konzultálj a háziorvossal, hogy ő mit tanácsol, de ha ilyenek vannak én inkább nem oltatnám be magam.
2021. jún. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2021. jún. 8. 00:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előtte tájékozódj!


[link]

2021. jún. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen se. Gondolkodj, informálódj, de ne a szélsőséges hülyeségeket hidd el, és a zsarolásnak se engedj. Az orvosoddal meg feleslegesen konzultálsz, mert pénzt kapnak az oltásért, tehát érdekelt abban, hogy rábeszéljen.
2021. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Màrmint, a szélsőséges hülyeségeket arra érted,ami az oltàs ellen szól?

Egyébként, egyelőre úgy döntöttem,hogy nem adatom be..

Most is írtak többen is a csoportba, akiken erősebb a fúlzúgàsuk, oltàs óta..

Illetve, apukàmnak, aki màr kapott egy Moderna oltàst, elég durván elkezdett dagadni a làba/vàdlija, bokàja, ezért holnap, vagyis ma, megy a sürgősségire, hogy kizàrjàk a trombózist...:( Előtte is fàjt màr néha a làba, meg dagadt is időnként, de ennyire nem..

2021. jún. 10. 01:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Jól döntöttél.

Mindkét oldalon vannak szélsőséges hülyeségek. De ha józanul átgondolod és az értelmes érveket állítod fel, akkor rá fogsz jönni, hogy nem szabad beadatnod. Valószínűleg nem fognak olyan chippet ültetni az oltással, ami átprogramozza az agyad, de megvédeni sem fog a vírustól, márha egyáltalán létezik. Viszont ez egy kísérleti vakcina, nem ismertek a hosszútávú mellékhatásai. A média pedig csak a koronavírus áldozatait emlegeti, mindezt eltúlozva, az oltás szövődményeitől megbetegedett, elhunyt emberekről pedig mélyen hallgat. Ha belegondolsz, hogy vajon miért teszi ezt, akkor rájössz, hogy miért nem szabad oltakozni.

2021. jún. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!