Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Laborleleten ANA és aTPO...

Laborleleten ANA és aTPO autoantitestek kimutatása autoimmun betegséget jelent?

Figyelt kérdés
Mindkét érték határértéken belül van,de vizsgálták az ENA értéket is ami negatív. Valahol azt olvastam, hogy akkor normális az ANA, ha nehatív, ez tényleg így van? Orvostól kérdeztem, de csak legyintett. Már egy éve vannak tüneteim, egyre rosszabul vagyok azért érdekel ez a dolog, mert akkor legalább tudnám merre induljak el. Kérem szépen aki ért hozzá tudna segíteni? Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. jún. 8. 08:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért nem használod a google keresőt? Íme a válasz.

[link]

[link]

2021. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Autoimmun laborvizsgálatok - Medicover Laborvizsgálat

[link] › laborvizsgalatok › autoim...

Az autoimmunbetegségek diagnosztikáját a laboratórium autoantitest kimutatással és speciális immunológiai laboratóriumi tesztekkel támogatja. ANA (​anti nukleáris antitest) Hep-2, ANA ELISA; ANCA profil (MPO, PR3, katepszin, elasztáz, laktoferrin, BPI antitestek); anti-DNA, DNS ellenes antitest; anti-TG; anti-​TPO ...


Laboreredmények jelentése | Gellért Labor - Vérvétel ...

[link] › laborvizsgalatok

Laborlelet magyarázó kislexikon. ... Az ANA vizsgálat elvégzendő szisztémás autoimmun betegségek, SLE és rokon kórképek, ... Az antitestek kimutatása segítséget ad az SLE, Sjögren szindróma, CREST-szindróma, Scleroderma ... A tireoperoxidáz elleni antitest szint (anti-TPO ) emelkedése gyakoribb Graves-​kórban és a .

2021. jún. 12. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!