Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Terhesség alatti covid oltás...

Terhesség alatti covid oltás mellékhatások?

Figyelt kérdés

Barátnőm 11 hetes terhes és be akarja oltatni magát. Elég sok vetélésről hallottam és aggódom miatta. Mondtam neki, hogy én átgondolnám ezt és a helyében inkább szülés után oltatnám be magam.

Valakinek vagy az ismerősi körben van tapasztalat erről? Leírnátok azt is, hogy milyen vakcina?



2021. jún. 12. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

En kivarnam a szulesig.


Azert megis csak kb. majdnem 1 eve, hogy elkezdtek hasznalni a vakcinakat.


Meg nem igazan tudunk sok biztosat mondani, hogy mikkel nem szabad beadatni a vakcinat.


Nyar van most ugy is, lazulnak az esetszamok erosen, szoval annyira nem kell most aggodni.

2021. jún. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
És a Covid hatása a kismamára és a magzatra nézve? Nem véletlenül javasolják.
2021. jún. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell beadatni,ennyi.Amerikai statisztikákat kell nézni és ott tele van oltás utáni vetélési eseményekkel hm...Lehet a véletlen műve és egyébként is az lett volna a vége de mi van ha nem??Itt nincs ilyen statisztika mert minden top secret és csak pozitív oltási esetek léteznek vagy ha valaki mást mond akkor vagy hazudik vagy véletlen egybeesés vagy hülyének nézik,ez van.

Én ha terhes lennék tuti hogy nem merném beadatni.Már benne vagyunk a baba projektben szóval tuti nem kell és ha nem akarnánk babát akkor sem.Tegyék kötelezővé,kész

2021. jún. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

A statisztikák szerint nem növeli a vetélési kockázatot a vakcina, sem pedig a fejlődési rendellenességekét.


11 hetes terhesek közül alapból is elvetél kb. 2%, tehát minden 50 kismama közül 1. Nyilván 50 oltott közül is átlagosan legalább 1 el fog vetélni sajnos, hacsak a vakcina kifejezetten nem véd a vetéléstől. De egyébként csak 12 hetes terhességi kortól adják be (akkor sincs még sokkal 2% alatt az alap vetélési kockázat).


Ellenben ha koronavírusos lesz, akkor jó esélye van terhesen a súlyos lefolyásra. Tartós alacsony véroxigénszint, magas láz, lélegeztetőgép, koraszülés, akár idő előtti császármetszésre is szükség lehet. És ezek csak a leggyakoribbak. Fogalmunk sincs, hogy a covid mit okoz hosszú távon a babának. De egészen biztosan sokkal súlyosabb következményekre kell számítani, mint az mRNS-oltások esetén. A betegség egy hatalmas pofon az oltás kis fricskájához képest. Az oltás egyáltalán nem jut át a méhlepényen, csak a termelt ellenanyag jut át (ugyanúgy, mint betegség esetén), amiből marad a csecsemő szervezetében a szülés után is és így egy ideig a babának passzív védettsége lesz a szülés után (amit még megerősít az anyatejjel kapott ellenanyag is).


Viszont az tény, hogy most már nincs olyan sok beteg. Ha a barátnőd tud vigyázni magára, tehát a munkája során nem találkozik emberekkel (pl. otthonról dolgozik), akikkel találkozik azok mind oltottak, lakáson kívül zárt terekben legalább FFP2-es maszkot visel (vagy FFP3-asat, az még jobb), akkor nagyon kicsi jelenleg a megfertőződés esélye. Ebben az esetben elhalasztanám az oltást, akkor adatnám be, ha megint emelkedni kezd a fertőzöttek száma esetleg. Valamint oltás előtt csináltatnék ellenanyagtesztet, ha az pozitív, azaz átesett rajta a barátnőd, akkor sem adatnám még be a helyében, akkor is lehet halasztani.

2021. jún. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se támogatom a terhesség alatti oltást, de ha nagyon akarja, azt olvastam és hallottam, hogy 24. hét után érdemes, addigra az idegrendszere is kifejlődött a magzatnak, de legkorábban 20-22. hét után, addig várjon.
2021. jún. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
5-ös vagyok: Ahogy számolom, 20. hét. augusztus közepe lesz, szerintem nyáron még jó lesz a helyzet, ha akkor beadatja akkor szeptember közepe-végére védett lesz. Természetesen, ha van másik gyereke és ovis-iskolás akkor meggondolandó, hogy augusztus elején kapja meg, hogy szeptemberre már védett legyen, de én az idegrendszer miatt 20. hetet megvárnám mindenképpen, még az se 100%, de jobb, mint a semmi. De ha otthonról dolgozik, és ahogy írták mindenhova ffp2-ffp3 maszkban megy, kicsi az esély. Azt sokan elfelejtik, hogy a vírusfertőzéshez megfelelő mennyiségű vírust kell benyelni, azért ha ffp3 maszkban van mindenhol (kevés helyre jár, inkább csak séta-doki) ez nagyon kicsi esély, ha a párja is nagyon vigyáz és nincs más gyerekük még, nem sok esély van, hogy megkapja. Nekem van kollégám, aki a pici ovis gyerektől kapta el, a gyereknek folyt az orra, de jól volt, kollégám 2 nap múlva kórházban, életéért küzdöttek, szerencsére túlélte, hetekig volt kórházban. Gyereknek semmi baja nincs azóta se, na ő puszilta, vele volt folyamatosan, ez kemény vírusmennyiség.
2021. jún. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm anyukája elvetélt az oltás után mivel nagyon legyengült tőle. Szerintem várjátok meg a terhesség lefolyását, utána már lehet nyugodtan.
2021. jún. 14. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rebesgetik, hogy "népirtás" van. Nem tudom, hogy ez igaz-e. Ha pedig mégis igaz, akkor evidens, hogy vetélés lesz a vége.


Amúgy, beoltatta magát a barátnőd, vagy nem?

2021. nov. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!