Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől alakulhat ki a rák?

Mitől alakulhat ki a rák?

Figyelt kérdés
Még fiatal vagyok, de ha lehet, akkor már most elkezdenék ennek megelőzésével foglalkozni. Kell valamit figyelnem magamon vagy ezt látni nem is lehet? Kell többet/kevesebbet enni valamiből? Lehet bármi köze a kialakulásnak a mentális egézséghez? Az immunrendszer erőssége mennyire számít? Mi más?

2021. jún. 12. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
2021. jún. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ezzel nem megijeszteni akarlak, de minden ember hordozza magában ezt a betegséget. Csak nem mindenkinél jön elő. Ez általában a sejtek, DNS mutációk miatt alakulhat ki, vagyis a sejtosztódás nem normálisan történik. De össze függhet az életmóddal is például ha dohányzól vagy alkoholt fogyasztasz. Az immunrendszer erőssége igazából nem számít, akár egy teljesen egészséges fitt ember is lehet rákos. Természetesen ez lehet genetikai alapon is.
2021. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon nehéz megmondani. Egészéges táplálkozás az fontos, hogy minél kevesebb karcinogén( rákkeltő típusú élelmiszert vigyél a szervezetedbe. A másik fontos dolog a genetika, hogy ne legyél rá hajlamos, illetve hogy a szüleid, nagyszüleidnél, ükszülőknél ne legyen ilyen betegség. A sport, és az immunrendszer erősítése sose árt, de nem is biztos, hogy segít teljesen elkerülni a rákot, de a kezeléseket jobban bírja a szervezeted, és talán könnyebben legyőzöd a rákot. De sok típusú rákot szinte lehetetlen megelőzni, ezért fontosak a szűrések, és a korai felismerés, hogy tudd milyen tüneteknél érdemes orvoshoz fordulnod.
2021. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem általában a betegségeket lelkileg okozzuk magunknak. Saját magamon tapasztaltam, hogy mindig akkor volt egészségügyi problémám, amikor lelkileg rosszul voltam.

Persze nem lehetünk mindig boldogok, ez lehetetlen, de én törekszem a lehető legpozitívabban élni az életemet.

2021. jún. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem genetika, életmód, feldolgozatlan lelki trauma.
2021. jún. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Persze életmód is, de nagyon nagyrészt sajnos genetika. :( lehet sportolni, tudatosan étkezni, mindenképp jót tesz az embernek, de a szűrővizsgálatok nagyon fontosak, hogyha bármi baj van, időben kiderüljön. Évente egy hasi uh, tüdőszűrő, teljes vérkép, nőknél egy nőgyógyászati vizsgálat, esetleg egy bőrgyógyászat. Ha ezek évente megvannak, jóeséllyel bármi baj van, időben észlelik!
2021. jún. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
sugárzástól alakul ki lásd 5g. Annyit tehetsz h lehuzol tanyára ahol nincs annyi sugárzás, ne wifizz csak kábeles internet.
2021. jún. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!