Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elisa antitest teszten milyen...

Elisa antitest teszten milyen érték számít jónak?

Figyelt kérdés

2 héttel a 2. sinopharm után megcsináltattam az Elisa tesztet. Elvileg védett vagyok. NTU: 45,128 Ez jóval a határérték felett van.

Azért érdekelne hogy mások akik megcsináltatták ezt a tesztet milyen eredményt kaptak. Mégjobb lenne ha megírnátok hogy milyen oltást kkaptatok, vagy kaptatok-e egyáltalán oltást.

Eléggé a levegőben lóg ez az érték. Örülnék ha lenne vmi amivel össze tudom hasonlítani.

Előre is köszönöm a válaszokat. :-)



#antitest #antitest teszt #Hát nekem eléggé antitestem van, fogyhatnék kicsit
2021. jún. 13. 18:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt írják a teszt lapon hogy Negative: under 9 (NTU). Ezt én bőven felülszárnyalom. Persze a neten van aki azzal okoskodik hogy csak 50 felett vagyok védett.
2021. jún. 13. 18:03
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt viszont nem nagyon írják mit jelent az az NTU. Nem igazán tudom értelmezni a tesztet és össze sem tudom így hasonlítani más erdeményekkel. Mások 600-700-as antitest számot írnak. Valyon ők is NTU mértékegységben kapták meg az eredményt? (legyen bármi is az az NTU)
2021. jún. 13. 18:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Laborban, hivatalosan elvégzett teszt esetén valóban azt mondják hogy 50 felett védett az ember, ezt meg tudom erősíteni.

Ezekben a gyorstesztekben pedig nem hiszek, nem véletlenül mondják hogy semmit nem érnek, nem adnak bizonyosságot a védettségről.

600-700 az már bőven jó, de gondolom nem ezekkel a vacak patikai tesztekkel jöttek ki ilyen eredmények, hanem rendes laboros teszteléssel.

2021. jún. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én rendes hivatalos tesztet csináltattam, ha nem kaptam volna már oltást akkor védettségi kártyát is kérhetnék az eredménnyel. Vért vettek tőlem és 3 napot vártam az eredményre. Azt írták NTU: 45.

Azt is írták hogy NTU: 9 felett pozitív az eredmény, tehát védett vagyok.

Úgy látom hogy különbörző helyeken különböző mértékegységeket használnak. Vagy aki 600-as eredményt kapott ott is NTU volt a mértékegység? Egyáltalán mit jelent az NTU?

Nemtom most mi van, sikerült összezavarniuk. Ninccs is sok időm foglalkozni vele, mert mostanában 16 órában melózom és nagy a hajtás. Remélem azért ért vmit ez a szinopharm.

Komolyan ennyire kevésnek számít az én 45-ös értékem? Ez elég szomorú. Azt hittem ez egy tök jó eredmény, végülis jóval több mint a 9-es határérték.

2021. jún. 13. 20:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, azt hittem patikás. Akkor csak mondták volna ha túl alacsony. Biztos véd a kínai is, különben nem alkalmaznák.

Én a SynLabról tudok nyilatkozni, nem tudom hogy ott mi a teszt neve, de ők azt mondják hogy 50 felett jó. Van olyan családtagom aki nem akar oltatni, csináltatott tesztet és 0 lett az eredmény. Meg van olyan akinek 78, és igényelhetett kártyát.

Ha a te teszteden 9-ben határozták meg a minimumértéket, és neked 45 lett, akkor védett vagy, ne aggódj.

2021. jún. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5: köszönöm a választ. Igazad van. Sajna nem a legjobb az egészségügyi állapotom, azért csináltattam a tesztet hogy megnyugodjak. Ehelyett sikerült eléggé összezavarniuk. Viszont több energiát már tényleg nem kéne ölnöm a dologba. Max ha mégis megbetegszem akkor felkeresem az orvost aki aláírta hogy védett vagyok és az arcába köhintek. XD
2021. jún. 13. 21:07
 7/8 anonim ***** válasza:

:D

[link]

Egyébként most rákerestem, itt a SynLabnál a tájékoztatóban azt írják hogy 50,0 AU/ml

Náluk biztos más a mértékegység. Olyat itt nem látok hogy NTU.

2021. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7: Köszönöm, igen én is azt látom hogy más a mértékegység ott ahol én csináltattam. Jobban utána kellett volna járnom a dolognak. Közel volt és 11k-ról le volt engedve 9k-re. A Lurdiház parkolójában volt vmi zuglabor. Azt írták teljesen hivatalos elisa teszt. Gyááá jól megbonyolítotték az életem. Most már ez van.
2021. jún. 13. 21:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!