Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » AstraZeneca 2. oltás helyett...

AstraZeneca 2. oltás helyett Pfizer?

Figyelt kérdés

Van lehetőség AstraZeneca 2. oltása helyett egy Pfizerhez jutni? Hallottam már ilyenről, hogy valaki így kapott (közszereplő, így nem tudom megkérdezni, hogy csinálta).

Pfizer BlackFridayok előtt kaptam AZ-t, amikor még vadászni kellett az oltásra, de 12 hétre így még csak hamarosan jön a 2. adag. Kicsit hipochonder vagyok, az 1. után egy napig úgy éreztem, hogy kiugrik a szívem. Múltkor voltam háziorvosnál, ahol EKG-t csináltak és az asszisztens megijedt, mert szívritmuszavart fedezett fel, de az orvos legyintett rá. Emiatt félek a 2.-tól :/

Van hivatalos, érvényes módja 2.-ként Pfizert kérni? Vagy nem lehet kombinálni Magyarországon?


2021. jún. 14. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Háziorvosodat megkérdezed
2021. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. Itthon nincs rá opció. Nyugaton sok helyen így csinálják mert így hogy már nincs vírushelyzet nem éri meg a kockázat az Astra Zenecával.
2021. jún. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Május végén az Országos Tisztifőorvos bejelentette, hogy "Súlyos oltási reakció esetén másik típusú vakcina is beadható". Háziorvosod eldöntheti, hogy súlyosnak tekinthető-e a reakció, ha igen, kapsz Pfizert.
2021. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy az AZ-Pfizer kombó az egyik legütősebb, csak azt hallottam, hogy amikor ráoltanak Pfizerrel annak brutál durva a mellékhatása kétszer olyan a hidegrázás fejfájás stb mint egy sima Astra oltásnál.
2021. jún. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ismeretségi körömben hárman kaptak AZ-t, az első után rosszul voltak, egyiküknél szintén szívritmuszavar lépett fel. A másodikat viszont egyikük sem érezte meg, egy kicsit se. Nyugi. 🙂
2021. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet de kérdezz meg róla egy dokit
2021. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta megkaptam a 2. AZt. Előtte kértem még egy EKG-t egy másik orvostól, szerinte nincs gond.
2021. jún. 22. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!