Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem hat az az antibiotik...

Miért nem hat az az antibiotikum, amit kifejezetten specifikusan a tenyésztés után írtak fel?

Figyelt kérdés

2021. jún. 14. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennél azért kicsit többet kellene tudni! Mi a bajod? Honnan származik a minta (normálisan steril területről vagy van ott normál flóra)? Mit szedtél eddig? Meg még jónéhány dolog. Aki felírta az antibiotikumot, annak mondtad, hogy nem hat?
2021. jún. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Húgyúti fertőzésem és hüvelyfertőzésem van. Hüvelytenyésztést csináltak és onnan jött meg az eredmény. Eddig szedtem egy csomó más antibiotikumot előtte, amit felírtak, de már nem nagyon szeretnék még többet..
2021. jún. 15. 11:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Eddig szedtem egy csomó más antibiotikumot előtte - ezért nem hat és már nem is fog, hiába "specifikusat kaptál ezúttal.
2021. jún. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos hittem az orvosnak, mikor egymás után felírta a csomó antibiot. :( Így hogy tudok meggyógyulni?
2021. jún. 15. 11:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Vizelettenyésztés volt? A vizelet elvileg steril, ha jól veszik a mintát (középsugaras vizelet kell, előtte meg kell mosakodni, de le kell jól öblíteni a szappant pisilés előtt). Ha a vizeletben ilyen mintavétel mellett szignifikáns számú baktérium van, az okozhatja a tüneteket. Akkor legyen tenyésztés, amikor legalább 3 napja nem szedtél antibiotikumot.

A hüvely nem steril, előfordulhat, hogy mire a laborba kerül, a sok más baktérium elnyomja a kórokozó baktériumot. Pláne, ha sok antibiotikumot kaptál, felborulhatott a hüvelyflórád is.

2021. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Probiotikumot mindenkeppen szedj!!!
2021. jún. 16. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!