Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 8 hónapja voltam covidos. Ez...

8 hónapja voltam covidos. Ez jó ellenanyag értéknek számít?

Figyelt kérdés

Tegnap megnézettem az antitestjeimet.


Az eredmény 1934 AU/ml. November elején voltam beteg szerencsére csak egy megfázás volt, de azóta sem érzek szagokat/ízeket.


Szerintetek mennyire számít jónak ez az érték, ahhoz képest, hogy mikor voltam beteg? Nektek mennyi idő múlva teszteltek ellenanyagot és mennyi lett az eredmény?


Az oltásnál tudom, hogy nagyon kiugró, pl 30.000-res értékek jönnek ki, de engem most a gyógyultak eredményei érdekelnének.


Köszönöm!



2021. jún. 23. 02:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon jónak számít.
2021. jún. 23. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Melyik tesztet csináltattad? Köszönöm
2021. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem is nagyon jónak számít.
2021. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15 AU/ml felett mar vedettnek tekintenek, szoval nagyon jo. Semmi szagot/izt nem erzel azota?
2021. jún. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

Semmit nem jelent az antitest szám. :(

Oltás nélkül újra el fogod kapni és benne van a pakliban hogy súlyosabb lefolyású lesz.

2021. jún. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
5-ös miért is?
2021. jún. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kimásolom egy másik kérdés alól a válaszom arra a kérdésedre 2-es, hogy melyik tesztet csináltak nekem.🙂

"Tőlem vért vettek, a Synlab értékelte ki, a megnevezésben ez áll: SARS-CoV-2 Spike IgG / CMIA


(Abbott)



Egyébként csak úgy kértem magánúton a vérvételt, hogy "Szeretném megnézetni mennyi covid ellenanyag van a szervezetemben. Olyan vérképet kérnék, amivel lehet védettségi igazolványt kérni".🙃



Na így nekem, ha jól emlékszem a Radio Dentalban (ott vették le a vért és tovább küldték a Synlab-nak) 7000 + 2000 (vérlevételi díj) volt összesen, ami szerintem annyira nem vészes. Gyógyszertári antitest tesztet 7500-ért vettem annó, és azután nem jár igazolvány."


Novemberben voltam covidos, decemberben elkezdtem ízeket/szagokat érezni kb 30%-osan, tisztán, aztán február elejére ez 70 %-os lett, február végétől pedig pár héten belül teljesen elment és előjöttek a fantomszagok (pl a kávét molyírtó szagúnak éreztem). 1-1 dolognak az ízét és szagát minimálisan éreztem még márciusban, de most már ízeket egyáltalán nem érzek, szagokat sem nagyon (kivéve a szaglástréning csomagomét, persze azokat szépen érzem, más dolgokat pedig nem...). Evésnél és szaglásnál azt érzem, hogy érzek valamit, de nem tudom meghatározni, hogy mit. Amikor covidos voltam, akkor még annyit sem éreztem. Voltam dokinál, azt mondta ez lehet örökre így marad nekem.

2021. jún. 28. 10:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez brutál rosszul hangzik. Szteroiddal vagy egyéb immunszuppresszánssal nem lehet megoldani, hogy újra érezz legalább ízeket?


Ez vajon úgy működik, hogy egyszer rombolja le az immunrendszer ezeket a sejteket, amikor a vírus ellen küzd vagy autoimmun folyamat alakul ki, amiben mostantól amíg él az ember, folyamatosan támadni fogja?

2021. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát nagyon elkeserítő.😔 Imádtam enni! Most már csak a textúrákat élvezem... amennyire lehet + Van egy 10 hónapos babám és 2 hónapos kora óta nem érzem az illatát... Mindenki dícséri, hogy olyan jó baba illata van, még a doktornőnk asszisztense is... Én pedig lehet sosem tudom meg milyen is az.😥


Nem tudom sajna hogyan működik a szervezet reakciója. Szteroidos orrsprays használok az allergiámra pár hete + Milgammát szedek a szaglásvesztésem miatt + van itthon szaglástréning csomagom, amit mindig felfelejtek használni. Jelenleg semmilyen pozitív változást nem tapasztalok.

Neked is elment a szaglásod?😕

2021. jún. 28. 15:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem voltam COVID-os szerencsére. Még. :/
2021. jún. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!