Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Azt olvastam, hogy a covid19...

Azt olvastam, hogy a covid19 delta variánsának tüntete a nátha. És én most náthás lettem. Teszteltessem magam? Mennyire veszélyes ez?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim közül nem volt senkinek sem súlyosbb következménye a covidnak, de én nagyon félek, mert ugye ez a nátha most nem az a nátha, ami korábban volt. Érdemes tesztelteni magam? Vagy elég ha kifekszem? Mennyi ideig maradjak ágyban? Lehetnek komolyabb szövődmények, ha esetleg nem fekszem ki? Egyáltalán kijön az orvos, vagy telefonon diagnosztizálnak még?

2021. jún. 24. 07:13
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

A többség már immunis valamilyen szinten, vagy oltott vagy már átesett (nagy eséllyel tünetmentesen).

Utólag belegondolva lehet nekem is deltám volt múlt héten. Torokfájás, utána azt hittem előjött az allergiám, tüsszögtem és patakokban folyt a taknyom. Az egész kb 5 napig tartott. Tesómnak ugyanez. Feleségem meg a gyerek 1 napig voltak taknyosak, ők a brit mutánst is ennyivel tudták le.

2021. jún. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Most komolyan már előre ezen rettegsz? Egyébként, Epsilon, Eta, Iota, Kappa, Lambda stb... változatok is vannak amitől még félhetsz.

[link]

2021. jún. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem csak a Deltának vannak nátha szerű tünetei. Én eddig kétszer kaptam el a vírust, valószínűleg más-más variánsát. Először bedugult az orrom és egyben el is kezdett folyni, nyomást éreztem a fejemben, nem volt jó a közérzetem. A másodiknál a torkom fájt, az orrom csak picit dugult be. Egyik sem járt szövődménnyel, se post-Covid tünetekkel. Szóval mindegyik variánsra igaz, hogy nátha szerű tüneteket okoz. Van akinél súlyosabb, van aki meg meg sem érzi.

Én akkor teszteltetnék, ha járnék emberek közé és lenne esélyem megfertőzni őket. Ha ez nem áll fenn, akkor teljesen mindegy, hogy Covid-os vagy náthás vagy-e, mert ilyenkor még ugyanúgy kell kezelni.

2021. jún. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen felesleges teszteltetni. Egy nátha miatt nem fogja elrendelni a háziorvos, kijönni pedig végképp nem fog.
2021. jún. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Na ,kezdik behülyíteni a fogékonyabb birkákat...
2021. jún. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:
57%

"Vagy elég ha kifekszem? Mennyi ideig maradjak ágyban?"

Jelenleg nagyon alacsony a napi új fertőzések száma. És a szennyvízben mért vírusmaradékok mennyisége is. Viszont a hőségben megizzadunk, ki-be járkálunk a klímatizált helységekben. Könnyen megfázunk.

Csak annyit feküdj, amennyit egy náthánál szoktál. Kérd ágyba az ebédet és nézzed a focit.

Semmiképpen ne teszteltess, mert akkor kiderül, hogy semmi bajod és menned kell dolgozni. :-)

2021. jún. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Náthásan ne dolgozz kérlek, egy dolog hogy te szövődményt akarsz kapni, de másokat ne fertőzz meg.

A biztonság kedvéért nem árt a tesztelés sem.

Általában nem a hidegtől leszünk betegek, viszont most a közösségbe visszatérve sok ismeretlen vírus ostromolja a szervezetünket.

2021. jún. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
68%
4-es válaszoló: sima nátha gyanúja miatt is kérhet tesztet a háziorvos, ő valóban nem megy ki, de Semmelweises hallgatóként mondom, hogy minket az OMSZ a mai napig küld házhoz tesztelni a legkülönfélébb tünetek miatt :)
2021. júl. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!