Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha pozitív az ellenanyag...

Ha pozitív az ellenanyag gyors tesztem oltás után, az azt jelenti, hogy hatott az oltás és kialakult a védelem?

Figyelt kérdés

2 hete kaptam Janssen oltást és azt hallottam sokaktól, hogy mivel egy dózisú, szinte nem ér semmit, ezért csináltam egy gyorstesztet, aminél pozitív eredményt kaptam.


Ez azt jelenti, hogy mégis hatásos volt az oltás és kialakult a védelem vagy csak a még le nem bomlott oltóanyag miatt mutat pozitívat?



2021. júl. 5. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
14 nap alatt alakul ki a védettség, addigra bomlik le teljesen az oltóanyag, úgyhogy szerintem védett vagy. Egyébként nekem az a teszt úgy mutatott negatívat, hogy már átestem a víruson, úgyhogy szerintem hatott az oltás.
2021. júl. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bízz az orvosokban, es az államban. Azt mondták oltani kell. Megkaptad már a vedettségi kártyát? Ha igen, akkor védett vagy, ha nem akkor nem.

Nem kell házilagos tesztekkel kontárkodni, nem vagy orvos.


Viccet félretéve, hatott az oltas, de semmi garancia nincs arra, hogy ez védettséget jelent.

2021. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyilván ellenanyagtesztet csináltál. Egyetlen oltás sem tartalmaz ellenanyagot, kész ellenanyagot csak a súlyos betegeknek adnak. A Janssen vakcina sem visz be a szervezetedbe ellenanyagot, azt te magad termeled az oltás hatására. Tehát, ha pozitív volt az ellenanyagteszt, akkor hatott az oltás. Az egydózisú oltásnál csak annyi gond lehet, hogy hamarabb múlik el a kimutatható ellenanyag, dehát a variánsok miatt úgyis kell még oltás majd valószínűleg.
2021. júl. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!