Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire igaz, hogy a súlyos...

Mennyire igaz, hogy a súlyos Covid fertőzés felér egy kisebb stroke-val?

Figyelt kérdés

A volt feleségem orvos és az ismeretségi köréből vannak nekem is orvos ismerőseim, a múltkor egy fogorvosnővel váltottam pár szót a járványról és azt mondta, hogy a lélegeztetőgépesek szellemi színvonala kimutathatóan csökkent, egyrészt a covid az idegrendszert is rombolja súlyos esetben, talán enyhébben is károsít valamennyire, de főleg a huzamos ideig tartó oxigénhiány miatt olyan sok agysejtje elhal a lélegeztetőgépeseknek, hogy alig különböznek gyógyulás után az enyhébb agyvérzéses betegektől.

Megdöbbentett ez az információ, mert valamit hallottam ilyesmit nagy óvatosan említeni, de nem ilyen konkrétan, másrészt mégiscsak egy fogorvos, így nem tudom eldönteni, hogy túlzás e, vagy valós ez az információ.

Tényleg meg lehet hülyülni a vírustól ?



2021. júl. 11. 06:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
A COVID tényleg az idegrendszert támadja főleg. Lehet ilyen hatása, persze nem törvényszerű. Sajnos sokan még mindig alulbecsülik, milyen veszélyes ez a vírus, csak a halottak számát nézik (és azt sem helyesen, nem a többlethalálozást nézve), pedig nem csak azt kéne. A lélegeztetőgépesek meg egy külön kategória, kész csoda, hogy életben maradtak, elképzelheted, milyen állapotban lehetnek utána.
2021. júl. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
28%
Annyira igaz mint az hogy van szavazati jogunk
2021. júl. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 krwkco ***** válasza:
56%

A COVID betegek gyakran panaszkodnak utólagos homályos, zavart, "dizzy" állapotra. Úgyhogy igaz lehet.

Keress rá arra, hogy covid dizziness.

2021. júl. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, találtam cikkeket, klinikai tanulmányokat a paciensek szédülésére, a súlyos esetek egyéb tüneteire, vagy a központi idegrendszer elváltozásaira a halottak boncolása során, bár nem mindent értettem 100%-ban, de úgy tűnik, igaz ez a hír, valóban képes komoly károsodást okozni az agyban a Covid 19.

Még jó, hogy beoltattam magam, minden hálám az orvosoké és a kormányé, hogy viszonylag hamar sikerült vakcinát kapnom.

Köszönöm mindenkinek a választ.

2021. júl. 11. 09:35
 5/21 anonim ***** válasza:
41%
🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Orsós bácsi küldött?
2021. júl. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Tessék?
2021. júl. 11. 10:19
 7/21 anonim ***** válasza:
36%
Tényleg szuper, gratulálunk. A csodaszérum mindentől meg fog védeni hála a kormánynak. xD
2021. júl. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Remélem is, azért csinálták.
2021. júl. 11. 11:35
 9/21 anonim ***** válasza:
51%
A folyamatos rettegéstől lehet meghülyülni, a vírustól nem.
2021. júl. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nincs mitől félnem, be vagyok oltva, nekem már nem lehet bajom a járványtól.
2021. júl. 11. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!