Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire igaz, hogy a súlyos...

Mennyire igaz, hogy a súlyos Covid fertőzés felér egy kisebb stroke-val?

Figyelt kérdés

A volt feleségem orvos és az ismeretségi köréből vannak nekem is orvos ismerőseim, a múltkor egy fogorvosnővel váltottam pár szót a járványról és azt mondta, hogy a lélegeztetőgépesek szellemi színvonala kimutathatóan csökkent, egyrészt a covid az idegrendszert is rombolja súlyos esetben, talán enyhébben is károsít valamennyire, de főleg a huzamos ideig tartó oxigénhiány miatt olyan sok agysejtje elhal a lélegeztetőgépeseknek, hogy alig különböznek gyógyulás után az enyhébb agyvérzéses betegektől.

Megdöbbentett ez az információ, mert valamit hallottam ilyesmit nagy óvatosan említeni, de nem ilyen konkrétan, másrészt mégiscsak egy fogorvos, így nem tudom eldönteni, hogy túlzás e, vagy valós ez az információ.

Tényleg meg lehet hülyülni a vírustól ?



2021. júl. 11. 06:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A lélegeztetőgép szétroncsolja a covidosok tüdejét, meg azt a maradékot is. A gépre kapcsoltak 90%-a meghal.

Ha az agy nem kap elég oxigént, akkor maradandó károsodás lesz.

Sajnos aki 2 oltás utan került kórházba, és gépre rakták, az is ugyanúgy meghalt.

2021. júl. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Ne kábíts, két oltás után nem kerülsz kórházba.

:)

2021. júl. 11. 11:56
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
ok
2021. júl. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező most trollkodsz, vagy tényleg ennyire buta vagy? Remélem, az első verzió... xD
2021. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
56%
Ha a covid fogást talál rajtad mindegy, hogy van-e vakcina vagy nincs. Onnantól kezdve csak az immunrendszeredre leszel hagyatkozva. Még hogy 2 oltás után nem kerülsz kórházba...még temetőbe is akár. Ez nem egy csodavakcina, hogy mindentől IS megvéd, bár nagyon sokan azt hiszik. Közben meg lehet, hogy semmilyen védettséget nem sikerült a szervezetednek kialakítania, úgyhogy szúrkáltathatod magad és beleringathatod, hogy véd, de közben lehet, hogy sehol semmi. Épp ez a legnagyobb baj.
2021. júl. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 krwkco ***** válasza:
44%

#14

"Kérdező most trollkodsz, vagy tényleg ennyire buta vagy? Remélem, az első verzió... xD"

A kérdező teljesen összeszedetten kérdez és állít az orvosok, víruskutatók, járványügyisek által képviselt álláspontnak megfelelően. Viszont az ellenkommentelők szövegei -függetlenül attól, hogy kinek van igaza- meglehetősen alacsony szellemi szintet mutatnak. Ami itt a gyk-n eléggé általános.

2021. júl. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező, a véleményekre ne adj. Ugord át. Nagyon jól tetted, hogy magad folytattál célirányos webes kutatást. Ott is nézd meg mindig, ki mondja azt, amit mond. Továbbá egy forrás nem forrás. A józan észt mindig használni kell, a logikai ellentmondást tartalmazó szövegeket helyből ejteni kell. Én (63F) átestem a fertőzésen, egyedül, senki nem segített, nem is tudtak róla mások. Kb. 3 napig volt lázam, elesettség, gyengeség, étvágytalanság. A legrosszabb állapotomban 85%-os volt a véroxigén szintem. Ha szóltam volna az orvosnak, lehet, hogy már nem élnék. A lélegeztetőgép maga egy megpróbáltatás még egy egészségesnek is, nemhogy egy betegnek. A kérdésre: egy súlyosabb COVID fertőzés károsítja a tüdőt és az egész szervezet, benne az agy oxigénszintjét lejjebb viszi. Ismert, hogy az alacsony oxigénellátottság sok baj okozója, hosszú távon rákokozó is. Az orvosok a gyógyulást az ötéves túléléssel mérik. Ez nagyon szép eredmény egy 102 évesnél, de lehangoló egy 35 éves esetében, ahol legalább 35 éves túlélést várnánk.

Én a saját (élet)tapasztalatomat tudom továbbadni: minden komolyabb betegség elvett, vagy csökkentett valamilyen képességet nálam. A Roaccutan kúra óta zúg a fülem és lecsökkent az agyi képességem (magas labda :) ). A finom, gyors, érzékeny agyműködésem elveszett. Hasonlót okozott, azaz tovább rontotta az állapotomat a kettes vércukor elleni kezelésként kapott sok gyógyszer, de a magas vérnyomás elleni gyógyszerek bevétele után kis idővel is drasztikus hülyítő hatást - fáradtság, bágyadtság - észlelek magamon. A legjobb orvosa mindenkinek önmaga, ha kellően tájékozott.

Rá kell keresni Erdős Pál életére és megnézni, mivel doppingolt és annak mi volt a hatása az agy oxigénellátottságára... benne van a válasz, hogy mire van szüksége - többek között - az agynak a jó működéshez.

2021. júl. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, sajnos nagyon nagy tévedésben élsz. Tudod, attól, hogy be vagy oltva még elkaphatod a vírust, sőt, mondok még jobbat: tovább is terjesztheted, így továbbra is bárki elkaphatja tőled. Az oltás csak attól véd, hogy ne legyenek súlyosak a tüneteid, ne kerülj emiatt kórházba.

Üdv! (egy oltott)

2021. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. júl. 11. 21:01
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Én oltáspárti vagyok, de ez a problémaleírás és a megoldás dicsérete tényleg elég teleshopos lett. Szinte látom magam előtt a színészeket, ahogy túljátsszák :).

A fekete-fehér képsorokon a posztkovidos középosztálybeli átlagember tragikus arccal forgat egy ötödikes példatárat, látványos sóhajtással, erős gesztikulálással mutatja, hogy bárhogy küzd, sajnos képtelen megérteni.

Aztán jön az oltásos képsor vidám színekben: emberünk mosolyogva tanulmányozza az egyetemi szintű elméleti fizika képleteit, egyet laza mozdulattal ki is javít. "Végre nem kell attól félnem, hogy nem fogok érteni valamit. Köszönöm, Sputnik!"

Bocs, tudom, hogy nem így értetted, csak olyan kis modoros. :D

2021. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!