Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltottak nem aggaszt titeket,...

Oltottak nem aggaszt titeket, hogy Izraelben megérkezett az 5. hullám és az oltottak a nagyobb részben betegek? Nálunk is ez várható ősszel?

Figyelt kérdés
Miért lehet ez, miért nem az oltatlanok betegek többen? Nem akarok ilyen óvodás dologgal jönni, hogy ez nem igazságos de mégis ennek nem így kellene elvileg lennie.
2021. júl. 17. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Izraelben többen is vannak beoltva,mint akik nincsenek...
2021. júl. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Hol láttál olyan adatot, ami szerint az oltottak a nagyobb részben betegek?

[link]

2021. júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

9,3-ból 5,3 mió oltott, ez 57%-a a lakosságnak.

A napi fertőzöttek 55%-a oltott, tehát a delta elleni fertőzés ellen minimálisan ugyan de véd (ugye 57-nek kellene lennie a számnak).

Azonban: jelenleg 93%-ban véd ott a súlyos lefolyás ellen, így mindenképpen érdemes még mindig oltatni, aki nem tette meg még.

2021. júl. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy az egész a súlyos lefolyás megelőzéséről szól tisztában vagyok vele csak fura. Remélem azért nálunk nem így lesz.
2021. júl. 17. 21:32
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Senki se mondta azt hogy nem kaphatjuk el. Azt mondtak, hogy súlyos szövődményemet kerülhetünk el vele. Én amúgy oroszt kaptam es meg vagyok vele elégedve.
2021. júl. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, tényleg nem így lesz, nálunk van egy csomó kínaival oltott idős, akinek semmi védettsége. Sokkal nagyobb szívás lesz, mint Izraelben.
2021. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
5: akkor elégedj meg vele, ha már nem lesz több hullám és mindent túléltél szépen.
2021. júl. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 scamdemic ***** válasza:
61%
4. hullám ide, 5. hullám oda, egyes szakértők szerint a következő ősszel és télen meg fog halni az oltottak 20-30%-a. Nem tudom, mennyire hihető, de én aggódnék az oltottak helyében.
2021. júl. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
"Egyes szakértők".. Mindenegyben blog, Antalvali vagy Gődény? 🤣🤣🤣
2021. júl. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Pontosan. ÉS akkor a nem oltottak aggódjanak, vagy akik egyáltalán nem találkoztak a vírussal ? Még csak ellenanyaguk sincs? Megjósolom, hogy 20-30% meghal ?

Nem minden vakcina váltja ki a kellő immunitást, de azt nem szabad elfelejteni hogy a régi vakcinák közül sem pl: Hepatitis B sok esetben semmi ellenanyag sincs ellene az ember szervezetében pedig kötelező oltás. Az orvosok esetében kötelezően szintet néznek és újraoltják, addig amíg nem lesz jó. Miért ne fordulhatna elő ez a covid vakcinák esetében? Persze ebben az esetben meg kell ismételni az oltást, de ez más vakcinák esetében is így működik. A tetanuszt is meg kell ismételni egy idő után, ahogy az influenza oltást is. Van amiből nem elég egy adag, ez van. Most meg mindenki háborog, hogy nem működik a vakcina, de egyébként rengeteg vakcina esetében megesik ez, vagy egy időtartam után már nem nyújt kellő védelmet. Ez nem újdonság és úgy gondolom ezzel tisztába kell lennie annak aki felveszi az oltást. Reméljük, hogy addig kitart, amíg tart ez a járványhullám (meg lehet nézettetni az ellenanyagszintet vagy ha akarjuk felvehetjük a harmadik oltást), ezt el kell fogadni ez van. Felesleges provokálni az oltottakat, hogy mi a f... oltották magukat ha nem elég hatásos. Az ő döntésük volt, rettegni nincs okunk úgy gondolom és paráztatni felesleges.

2021. júl. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!