Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltottaknak mennyire ajánlott...

Oltottaknak mennyire ajánlott továbbra is hordani a maszkot, kezet fertőtleníteni, ott ahol ki van rakva, illetve otthon és a többi "megelőző intézkedést" tartani?

Figyelt kérdés

Én biztosan fogom továbbra is hordani a maszkot olyan zárt terekben, ahol nem fertőtlenítenek rendszeresen, minden személy után (például szállodában nem, de mondjuk bevásárlóközpontban igen). Nem vírusrettegés, csak szeretném megóvni az idős szeretteimet a covid-19-től, amennyire csak lehet. Meg természetesen magam is, mivel asztmás vagyok. A kézfertőtlenítést továbbra is fogom csinálni, mert nem szeretném a vírusokat hordozni. Meg azért céltalanul most sem fogok csavarogni az utcákon. Kopogtat az ajtón a delta, meg még jön egy rakat mutáns, lehet hogy lesz olyan is, ami ellen nem véd semelyik sem.


Ti hogy vagytok vele?



2021. júl. 18. 17:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Oda kell figyelni de nem túlzásba víve és minden tárgyat fertőtlenítve mert az nevetséges.Én ahol kötelező csak ott vagyok hajlandó felvenni 40 fokban a maszkot és a kézfertőtleítőt használom de azt sem ész nélkül.Oltott oltatlan között pedig írtó szűklátókörűség folyton különbségeket tenni mert erre megy ki pont a játék ha nem tűnt volna fel
2021. júl. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Láttam a minap 40 fokban pár emberkét maszkban és gumikesztyűben.Wtf?🤦‍♂️🤦‍♂️

Erről jutott most eszembe szóval ez már amit művelnek egyesek az túlzás és nevetséges paranoia is mert vírusok és baktériumok mindig voltak,vannak és lesznek is amíg világ a világ és nem lehet steril környezetben élni és szkafanderben battyogni mert delta meg omega mutánsok jönnek

#1

2021. júl. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Igaz én oltatlan vagyok, de már középiskolás korom óta fontosnak tartom a kézfertőtlenítőt. Akkoriban kinevettek és beszólogattak, de nem érdekelt. Tömegközlekedést használtam és azt tudjuk hogy mennyire takarítják/fertőtlenítik....

Ahogy egy másik kérdésnél is írtam már: Sokkal nagyobb hangsúlyt kellene fektetni a személyes higiéniára! Sokkal kevésbé terjedne ez a szar is, ha az emberek oda figyelnének.

Mikor elmegyek bevásárolni mindig áttörlöm a kocsi vagy a kosár fogantyúját domestosos/sanytolos kendővel. Bent az üzletben csak akkor fogok meg terméket ha kíváncsi vagyok a leírásra, de csak úgy nem tapicskolok össze semmit. Vásárlás után mindig használok kendőt vagy kézfertőtlenítőt. A kocsiban és a táskámban is mindig van. Már a covid előtt is így csináltam és úgy néztek rám az üzletben, mint egy bolondra.

Nem félek a vírustól, de az emberek szutykától igen!

2021. júl. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Én is oltatlan vagyok és igazad van 3-as azért terjed ez a sz@rság mert nem figyelnek sokan a megfelelő higiéniára
2021. júl. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

"csak szeretném megóvni az idős szeretteimet a covid-19-től"

Mert nincsenek beoltva?

2021. júl. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5.

De, be vannak oltva, viszont a vakcina nem olyan csodaelixír azért, mint aminek beállítják. Rengeteg defektje és mellékhatása van, de én úgy gondoltam, hogy mindenek ellenére megéri beadatni, ha a harmadiktól borsódzik a hátam, de legalább az első kettőt.

2021. júl. 18. 21:45
 7/14 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy kísérleti stádiumban van.
2021. júl. 18. 21:46
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Én be vagyok oltva de továbbra is hordom a maszkot a tömegközlekedesen meg a boltban, főleg amikor nagy tömeg van. Már megszoktam, engem nem igazán zavar, persze melegem van benne de az maszk nélkül is lenne. Megbízok az oltásban, de nyilván az nem 100%-os hatékonyságú, úgy vagyok vele hogy megteszem amit tudok, már voltam covidos és az egyszer elég volt. Meg folyton van olyan aki köhög vagy tüsszög a buszon,és igazából mást sem szeretnék elkapni. Meg a kézmosásra/kézfertőtlenítésre is figyelek, de ez már a járvány előtt is igy volt.

Én is ugy gondolom hogy ha az ilyen alap dolgokat betartana mindenki, hogy köhögésnél a szája elé tegye a kezét/zsebkendőt, kezet mosson rendszeresen, betegen otthon maradjon, ne a másiktól 10 centire álljon a sorban, már az is sokat enyhítene a járványon, csak sajnos úgy tűnik hogy ez sok ez sok embernek már túl megerőltető lenne.

2021. júl. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség az óvatosság, főleg zárt térben. Egyrészt mert az oltás nem 100%-os, másrészt mert mást is elkaphatsz, mással is kórházba lehet kerülni, ami nem egy életbiztosítás, miután a covid (meg a kormány idióta intézkedései) eléggé kivették az erőt az egészségügyi rendszerből.


De persze túlzásba se kell esni. Szerintem kültéren maszkot hordani például túlzás, vagy állandóan kezet fertőtleníteni (tehát nem bolt, tömegközlekedés stb. előtt/után). A kesztyűnek meg sose értettem, mi a célja, mitől védene. A koronavírus nem bőrön át fertőz.

2021. júl. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A kesztyű akkor jó, ha nem akarod a kezed tönkretenni a sok alkohollal. Akkor indulás előtt felveszed, mihelyt kinyitod az ajtót, leveszed és a benti kilincset már az nélkül fogod meg. Amúgy kevésbé hatékony, mert ha vírusos kesztyűvel nyúlsz arcodhoz ugyanott vagy, mintha nem is csinálnál semmit.
2021. júl. 20. 23:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!