Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A barátom öccse nem akarja...

A barátom öccse nem akarja beoltatni magát, szerintetek jól teszi?

Figyelt kérdés

A családjában már sokan megkapták a Covid elleni oltásokat. Mindenkinél kijött valamilyen mellékhatás. Az apjuknál volt a legsúlyosabb, 2 hétre rá agyvérzésben meghalt (vérrög). Anyjukat 2 hétre rá mentő vitte el, 220/130-as vérnyomással. Azóta erős vérnyomáscsökkentőt szed. Előtte mindig 125/80 körül volt a vérnyomása. A húga 2 héttel az oltás után belázasodott. Bevitték a korházba, mert nem tudták levinni a lázát. 41 fokig emelkedett. Annyit mondtak, hogy oltási reakció. A barátom kapta meg a legkésőbb. 29 éves, egész életében sportolt. Most már ő is vérnyomcsökkentőt szed. Ugyan az volt, mint az anyjánál, csak ő még el tudott menni a háziorvoshoz. Szintén oltás után 2 héttel jött ki. Ennyi véletlen a világon nincsen. Pedig nem is ugyan azt az oltást kapták. Az öccse most ott tart, hogy fel fog mondani, mert ahol dolgozik, ott kötelezővé fogják tenni nemsokára az oltást.

Szerintetek jól teszi?



2021. júl. 22. 10:50
A kérdező szavazást indított:
Oltassa be magát, véltelen hogy mindenki a családjában 2 héttel oltás után lett rosszul.
Ne oltassa magát, mert valószínűleg nála is elő fog jönni egy hasonló mellékhatás.
35 szavazat
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
26 éves, ezt kihagytam.
2021. júl. 22. 10:50
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem semmi bajom nem lett az oltástól. Szóval én azt mondtam neki, hogy inkább oltassa magát. De ilyen helyzetben megértem, hogy nem akarja. Csak hát ugye a hivatalos statisztikák ilyen eseteket nem közöltek eddig, szóval elvileg ilyennek meg sem szabadott volna történnie.
2021. júl. 22. 10:52
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
Ja, persze, majdnem az egész családot kinyírta az oltás. Még a végén el is hiszem.
2021. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Elképzelhető, hogy neki is lesz valami. Elég sűrűn lehet hallani ilyen szintű mellékhatásokról, ráadásul nem is egyből jelentkeznek (tehát nem oltási reakciók), hanem 1.5 - 2 hétre rá. Az én ismeretségi körömben is van nem egy ember, akinek megemelte a normál 110-120-as vérnyomást 160-180-ra normál állapotban (ülő helyzet), csak vérnyomás csökkentővel tudták 1-2 hónap után lejjebb vinni, most valahogy hagyhatta el a gyógyszereket. Ez a jobbik eset, hogy bár gyógyszeres kezeléssel de nagyjából helyreállt (pulzus is emelkedett természetesen).

Páromnál menstruációs ciklust borította fel de más ismerősöm is panaszkodott erre. És ezek csak a kisebbik gondok.

Vérrög, meddőség lehetséges kialakulása, szívizomgyulladás vagy bármilyen más mellékhatás már rövid távon kijöhet, hosszú távon meg senki nem tudja mi fog még.

Én megvártam amíg aki akart vagy maga miatt vagy a kártya miatt oltakozni, de mivel igazoltan ennyi probléma van az oltásokkal, ráadásul nem is védenek a covid ellen (csak a megbetegedés lefolyásának milyenségét csökkentHETi - már ha teszi és kialakul egyáltalán védettség).


Alapvetően egészséges vagyok, sportolok, nekem amúgy sem hiányzik az oltás, ilyen meg pláne nem. :D


Szóval én a helyében sem így, sem úgy, főleg ha a családjában ilyenek történtek, nem oltatnék.

2021. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%
#4-es vagyok még: Azt azért hozzátenném, hogy ha mindenkit ennyire leszedált az oltás akkor ott valami más gond is lehet illetve azért gyanús ez kicsit. :) A fenti soraim kérdésre vonatkozó részét mondjuk úgy, hogy annak tudatában írtam, hogy elhiszem, amit írtál. :D (de attól még gyanús)
2021. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Elég sanszos hogy genetikai oka van, hogy az egesz családot leborította, én biztos nem adatnám be a helyében. Csak veszíthet vele.
2021. júl. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Van egy csomó oltás utáni reakciós csoport Facebook-on. Érdemes olvasgatni, pláne annak, aki nem hiszi, hogy az oltás után lehetnek komoly mellékhatások. Túl sok a "véletlen".
2021. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15%
Szokásos oltásellenes hazudozás...igen, fél falvak kihaltak, aztán kiderül, hogy mégsem. Hazudtak akkor is, amikor az az újságíró meghalt. A legundorítóbb, hogy mint a dögkeselyűk, lesik a halálhreket, hogy hozzáköltsék, jaj ez is oltásban halt meg. Pontozzatok le, ettől függetlenül babonás parasztok maradtok, akik minden kamut bevesznek.
2021. júl. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%
"Van egy csomó oltás utáni reakciós csoport Facebook-on. Érdemes olvasgatni, pláne annak, aki nem hiszi, hogy az oltás után lehetnek komoly mellékhatások. Túl sok a "véletlen"." Nagy részük ismerős rokonának a kutyájától hallotta, SOHA NINCSEN biztos forrás.
2021. júl. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon jól teszi! Rengeteg ilyen van és valahogy sose kerülnek bele a statisztikákba, mert természetesen soha nem az oltástól van...Nekem is van egy ismerősöm, akinek az addig normál vérnyomása az oltás után magas lett, annyira, hogy már élete végéig gyógyszert kell szednie rá. Biztos mind véletlen, ja🙄 Itt is van egy ilyen kérdés, olvasd végig. A vége tipikus:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet_..

2021. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!