Miért oltassak?

Figyelt kérdés

Izraelben, Angliában az oltottak tiszta betegek. Egy kicsit sem kíméli őket a variáns. Most már várhatóan ugyanez lesz nálunk is ősszel. Miért oltassak, ha máshol ahol előrébb járnak oltottságban és már megy a delta variáns át az embereken ott az oltatlanok még jobban vannak mint az úgymond állítólagos védettek?

[link]


2021. júl. 24. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Semmiért.Ne oltass,ennyi.
2021. júl. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap mást mondanak.

Most azzal riógatjak a nyaralókat,hogy Horvátország zárni fog,meghogy a "piros" kategóriába fog esni.


Aztan azt is mondjak,hogy tök biztonsagos.

2021. júl. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Mindenki tudja, hogy az oltasok nincsenek rendesen, hagyomanyos modon letesztelve.


Semmi bizonyitek nincs rola, sem tanulmany, hogy mennyire vednek meg a jelenlegi covid-virus(ok)tol, meg mennyire nem, mennyire fekezik a fertozodeseket, mennyire nem.


A hosszutavu mellekhatasukrol meg meginkabb sincsen tenyszeru tanulmany, semmi, akarmennyire mondja itt a hivatalos gyakori felhasznalo, hogy teljesen biztonsagos, meg a virus durvabb. Nem is volt elegendo ido arra hogy rendesen konduktaljanak egy vagy (jobb esetben) tobb ilyen tanulmanyt.


Amirol van adatunk, az az, hogy melyik korosztalyt erintheti jelentos mertekben halallal. Megjegyzendo ilyenkor, hogy 20 - 40 eves korig a covid-ban elhalalozas merteke ugy nagyjabol 0 - 0.6%. Az alatt a kor alatt megkisebb.


Belgiumi Sciensano hivatalos adatai alapjan peldaul a mortalitasi rata 0.05%, 25-44 eves kor kozott. Egy picit megemelkedik ~5% kornyekere 44 es 64 kozott.


Bar itt mar kerdeses ugye, hogy idosebb szervezetrol van szo, egy erosebb influenza is okozhat nyilvan halalt ekkor.


Afolott a kor folott meg mar meginkabb kerdeses, hogy mennyire ellenallo es flexibilis, alkalmazkodokepes egy 64 eves folotti szervezete. Esetleg cukorbeteg vagy hasonlo, es ha jon egy erosebb virus akkor magaval viszi az illetot az alapbetegsegek miatt foleg.


Az olasz statisztikak is hasonlokat mutatnak.


Az oltas egy mellekhatas-riziko : betegseg-kockazat merlege alapjan dol el, hogy beadjak-e.


Ha a tenyszeru statisztikakat nezzuk, akkor nyugodt szivvel kimondhatjuk - egyeni tapasztalatok ellenere - hogy a fiatalokat szinte nem erinti a betegseg meglepoen nagynak titulalt mortalitasa. Azt is kimondja, hogy az idosekre - mint minden fertozo betegseg tekinteteben nagyjabol - jobban oda kell figyelni.


Mint minden fertozo betegseget, az alapszabalyokkal nagyon hatekonyan el tudunk kerulni. Rendes technikaval kezet mosni megfelelo ideig. Rendes taplalkozas, alvasmennyiseg. Ha ugy hozza a helyzet, akkor maszkok szigoru viselese nagyon zart terekben (metro, busz, stb...). A maszk hordasa egy tanulmany szerint harmadara csokkentette a terben levo korokozokat. Ezek nagyon hatekonyak a fertozodes es fertozes ellen. Hadd ne mondjam el mennyi kollegat latok egyetemen akik bemennek, es a kezmosas a szappan nelkuli, az ujjbegyek kis lefrocskoleset jelenti mintha mar-mar a viztol felnenek jobban.


Ha csak ezt a harmat-negyet rendesen betartanank es odafigyelnenk es nem lazadoznank hogy a maszkban megfulladunk, nincs oxigen, akkor nem csak a covidot de az influenzat sem kapnank el olyan konnyen.


Az oltas, mint minden gyogyszer rizikoval jar, mint peldaul egy fajdalomcsillapito vagy vernyomascsokkento. Hallottunk mar mindent (igazat), az oltas mellekhatasok kapcsan. Szivizomgyulladas, verrogkepzodes, ideiglenes avagy elhuzodo arclebenulasok/lebenulasok/meg nem szuno rangatozasok a legkoztudottabbak.


En nem mondom meg senkinek hogy oltassa vagy ne oltassa be magat, ezt mindenki maga donti el, sajat felelossegere.


Viszont azt megmondom, hogy ne uszitsuk az egyiket a masik ellen. Ne legyen diszkriminacio az oltottak vagy oltatlanok ellen. Tudom sokan kiadnak magukbol a szemelyes indulatokat naciskodassal meg amivel lehet, hogy beoltanak minket akkor mi vagyunk az Arja fajelmelet legtetejen, "te kevesebb vagy mint en nem oltott/oltott", de ezt ne. Ez rendkivul erkolcstelen es undorito.


Szoval oszinten nem tudjuk, mit varjunk az oltastol, csak bizunk benne hogy jot hoz.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=7ferlE32PbQ

2021. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

3-mas vagyok


Megjegyzem, az influenza a fiatalabb korcsoportra nagyobb mortalitasi rataval rendelkezik, mint a covid, a felhasznalt forrasokat nezve.


[link]

2021. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Alex Fly ***** válasza:
0%
Azért itt Magyarországon a mortalitás kissé magasabb az általad megadottnál: cca 700000 fertőzöttből több mimt 30000 elhunyt. Aki nem, azok felénél maradandó egészségkárosodás lett a következmény. A védőoltás ezt is jelentősen mérsékli.
2021. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#3


[link]


Pedig teljesen jól látszik az Egyesült királyság-beli adatokból, hogy az oltások működnek minden téren, minden korosztályban. Ja, tudom ezek csak kamu adatok, az igazi, valós adatok a VAERS-ben találhatóak amiket titkolnak a kormányok. (Mondjuk az ugye mindegy, hogy én is írhatok a VAERS-be, hogy kinőtt a 6 lábujjam, de sebaj).

2021. júl. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

En is sokaig gondolkoztam rajta, vegul majusban mentem. Amiert beoltattam magam:

- sokat talalkozom a 90 eves nagymamammal es nem akartam hogy esetleg megfertozzem

- csaladban, ismerosi korben, kollegaim 90%-ban beoltattak magukat es senkibek semmilyen komolyabb problemaja nem volt.

- szerettem volna visszakapni az eletem masfel ev utan.


Negativ hatas (ami nem biztos hogy az oltashoz kotheto, de szerintem van koze hozza, mert azota kezdodott)

- elkezdett hullani a hajam

- van egy genetikai bor betegsegem, amit szepen vissza tudtam szoritani az elmult 2-3 evben es hirtelen ujra kiujult.

Tehat elegge odabasz szerintem az immun- es hormonrendszernek.

De persze teljesen szervezet fuggo. Ha alapvetoen egeszseges szervezeted van, szerintem nem lehet gond. En inkabb most oltatnam be magam, mint pl. szeptemberben, amikor kitor esetleg egy ujabb hullam. Mert ha esetleg fertozott vagy es ugy raoltanak, abbol lehet gaz.

2021. júl. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

7


Ugye tudod, hogy azert mert be vagy oltva, hordozhatod a virust a nagymamadhoz?

2021. júl. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%
#8: igen tudom. De maszkban + oltassal azert lecsokken az esely...
2021. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Mikor esik már le, hogy egy átverés csak az egész?
2021. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!