Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus halálozás: mennyir...

Koronavírus halálozás: mennyire érvényesült az a teória, hogy főleg az idős-krónikus betegek haltak meg?

Figyelt kérdés
Ugye mindig azt mondták, hogy azok halnak meg, akik már amúgy is idősek voltak, vagy eleve volt valami krónikus alapbetegségük. Mennyire volt igaz ez a valóságban? Akinek volt covidos halott ismerőse, rá lehet fogni a fenti megállapítást, vagy netto a covid vitte el?

2021. júl. 25. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Többségében az idősek és a súlyos betegek halnak bele, igen. De ez a legtöbb betegséggel pont ugyanígy van. Ez természetesen nem azt jelenti hogy egy fiatal, egészséges nem halhat bele, csak kisebb rá az esélye.
2021. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon.

Tessék itt egy statisztika

[link]

2021. júl. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért érdemes összehasonlítani ezzel:

[link]


Szóval oké, ebből az látszik, hogy az idősebbek arányaiban nagyobb eséllyel halnak meg, de összességében viszont sokkal többen és a fiatalok is.

2021. júl. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

#3: igen, ebböl is látszik, hogy az influenza halottak 8.5%-a 50 év alatti, míg a covidban csak 4.7%.

De influenzára nem teszteltek le minden kórházba kerülőt, szóval ezek is csak becslések.

Ahogy a fertőzöttek száma is.

A covid valóban durvább betegség az influenzánál, de azért nagyon túl lett ez tolva ahhoz képest.

2021. júl. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az ismeretségi körömben több fiatal, egészséges ember is belehalt, szóval szerintem ezt csak azért mondják, hogy elkerüljék a még nagyobb pánikot. Én személy szerint egy 25 éves, egy 41 és egy 45 évesről tudok, akik belehaltak a covidba. Mindegyiküknél náthaként indult, majd pár nap múlva magas láz, fulladás, mentő, kórház, lélegeztető. Az első tünetektől számítva átlag 3 héten belül jött a hír, hogy meghaltak :(
2021. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

A statisztikai adatokat nem ismerem. A közvetlen környezetemben az elmúlt 13 hónapban, 11 ismerősömet vitte el ez a szemét.

Közülük három volt ismerten krónikus beteg és csak egy volt 60 év feletti. Négyen pedig 40 alattiak voltak.

2021. aug. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az összes ismerősöm enyhe tünetekkel, vagy tünet mentesen átvészelte, én voltam a legbetegebb. Sose értettem, hogy hogy van az, hogy valakinél a fél rokonság kihal... Nem lehet, hogy rosszul csináltok valamit?
2021. aug. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: genetika. Általában "családban marad" a tünetmentesség is meg a halál is.
2021. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7 jaja... És az ismerősöknél?
2021. aug. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!