Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy hete fokozódó káros...

Egy hete fokozódó káros mellék.hatás. Mi ez és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

1 hete kaptam meg az első Pfizer oltást, már aznap elkezdődtek a problémák.

Pár órával az oltás után elkezdett izomrángás keletkezni előbb csak az ujjaimon és lábujjaimon.

Később ez már a combom bizonyos részein és a felkaromon is megjelentek.


Izomrángás kb 10-20 percen keresztül egyik helyen, majd kb fél óra szünet és megjelenik egy másik helyen ugyanez, szintén kb 10-20 percig.


De most hétvégén már enyhe izomláz/izomfájdalom is megjelent kb 30-40 percig, majd szünet 1-2 óráig, ezután újra kezdödik máshol.

(nem szoktam edzeni, nem erőltettem meg magam és nem végzek fizikai munkát sem)


Most már naponta van nagy gyakorisággal izomrángás és kisebb mértékben enyhe izomfájdalom.


Nem hiszem, hogy ez pszichiátriai gond, mert oltás előtt soha nem voltak még ilyen tüneteim.

Mivel a tünetek csak és kizárólag az oltás óta tartanak, ezért szerintem az oltásnak van köze hozzá.


Kérdéseim:

1 Milyen betegség lehet ez a tünetek alapján?

2 Hová lehet fordulni ezzel?

3 Ha háziorvoshoz, akkor mit kérjek tőle, beutalót? Na és hova, milyen osztályra?

4 Mi lesz, ha nem ad beutalót oda, ahová szeretném, hová lehet fordulni akkor?


Nagyon aggódom emiatt.

Kérlek, segítsetek.


2021. júl. 26. 10:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
A háziorvos nem étterem, ahol te rendelsz, ő meg kihozza a rendelésedet. Ő 6 év egyetemet végzett plusz szakvizsgát tett szakember, nem neked kell helyette tudnod, hogy hova irányítson. Szerintem neurológiára fog. De az is lehet, hogy javasol B6 vitamint, magnéziumot, esetleg valami enyhe nyugtatót. Oltási reakció lehet, nem külön betegség. Biztos, hogy nem marad így hosszú távon.
2021. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Első körben háziorvos, de én először csak felhívnám. Ha leráz vagy fogalma sincs, akkor felhívnám az oltóközpontot, hátha ők jobban tájékozottak.


Én oltóközpontban önkénteskedem, bár nem Magyarországon. Hozzánk szoktak néha beesni emberek, hogy fura mellékhatást tapasztalnak, ilyenkor hívjuk az éppen ott lévő orvost. Az orvos vagy továbbirányítja a pácienst, ha olyan a dolog, vagy megnyugtatja, hogy ez a tünet még belefér, el fog múlni két hét múlva, ha nem, akkor hívja fel ezt a számot. Sajnos nem tudom, hogy hová irányítja őket, én nem szoktam ezeken a beszélgetéseken részt venni.

2021. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 krwkco ***** válasza:
50%

"Izomrángás léphet fel idegrendszeri vagy fizikai leterheltség, stressz vagy kialvatlanság esetén is. A vitamin és vas-, nátrium-, kálium-, kalcium-, illetve magnéziumhiány ugyancsak az izmok rángatózásához vezethet. "

[link]

Próbálj ki valamilyen multivitamint, magnéziumot, enyhe altatót a jobb alvásért (pl. valeriána).

Várj néhány hetet. Ha tényleg az oltás miatt van, akkor addigra megszűnik.

És biztasd magad, hogy ez hamar elmúlik majd, mert az egyik lehetséges kiváltó ok a stressz. Próbálj önszuggeszcióval megnyugodni.

2021. júl. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Idegrendszeri tünet, szerintem szedj Magnéziumot, cinket, szelént, B vitamint. Nekem is ezeket mondták. Én nagyon ráparáztam az oltásra, nekem lábzsibbadásom lett, s annyira bepörgettem magam, hogy teljesen rástresszeltem, meg féltem, hogy nem múlik el stb. Végül 2 hónap kellett hozzá.
2021. júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A háziorvosomat meg fogom keresni még ma.

Nem vagyok hipochonder, viszont most olvastam, hogy a Guillain-Barre szindrómának is van egy hasonló tünete (izomprobléma) ráadásul gyakran pont oltás után


[link]

[link]

[link]


Remélem, nem pont ez, vagy ehhez hasonló autoimmun betegség alakult ki nálam.


HA mégis valami ritka, de súlyos probléma lenne, akkor ezt hol tudják majd diagnosztizálni?


Ugye az ehhez hasonló súlyos problémák diagnosztizálásával normál esetben a neurológia foglalkozik? Ugye jól gondolom?

2021. júl. 26. 11:32
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
És még azt mondják, mindenki oltassa be magát!!!
2021. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%
Oltás eredménye. De ennyivel nem úszod meg lessz még idővel baj. Megérte..
2021. júl. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%
Ne károgjon, 7-es! Ezt a gondolatát azokkal ossza meg, akiknek a családjában volt covid halálozás. Nem fog vele sikert aratni! Sőt: még magával is megtörténhet.
2021. júl. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kerdezo, mindenkeppen fordulj orvoshoz es ne hagyd, hogy lerazzanak, kotelesek foglalkozni a oltas utan fellepo egeszsegugyi problemakkal es jelenteni is kotelesek, annak megallapitasa ugyanis, hogy van-e koze az oltashoz nem az o jogkoruk, nem naluk futnak ossze az adatok.


Itt egy kozvetlen link, ahol te is tudod jelenteni (magyarul is):

[link]


Azoknak meg, akik szerint majd elmulik: a hozzaallasotok nem novelik a vakcinak iranti bizalmat, hanem eppen ellenkezoleg, alaassak azt. Vakcinaciot koveto idegrendszeri tunetekre multivitamin, az eszem megall. Meg majd elmulik. Elkepeszto. Es akkor el kellene hinni a kormany mellekhatosok gyakorisagara vonatkozoan kozolt adatat, mikor uton-utfelen azt latja az ember, hogy a legtobbet nem is jelentik, sot egymast gyozkodik, hogy lehet nem is attol van, meg majd elmulik. Ennek eldontese nem a ti feladatotok!

2021. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%
Te se károgjál 8 as. A covid halálozás az mind a kórházi protokol miatt van. A covid nem halálos. De az oltás igen.
2021. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!