Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A veszettség terjed vizelettel?

A veszettség terjed vizelettel?

Figyelt kérdés

Pl,ha valaki belelép olyan helyre,ahol előtte egy állat pisilt.


Közterületen sokszor jártam már olyan helyen,ahol pisi szagot éreztem,gondolom a kutya sétáltatók ott gyakran járnak,és pisilnek a kutyák.


És hát mondjuk ha nyáron papucsban vagyunk,vagy nyitott cipőben akkor simán fertőzést kaphatunk,kisebb bőrsérülésen keresztül is.


2021. júl. 30. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
te némileg hipochonder vagy nem?
2021. júl. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Vérrel terjed.
2021. júl. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak némileg első? 😀
2021. júl. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Konkrétan olvasgattam utána,de sehol nem írják,hogy nem.

Azt írják,hogy testnedvekkel,főként nyállal,illetve harapással.


De ha megnyalja a sebes bőrfelületet egy beteg állat,akkor is lehet fertőzés.


Ezért gondoltam arra,hogy ha vizelettel is terjed,akkor ha mondjuk egy seb van a sarkadon,lábujjadon,és belelépsz,akkor veszélyes lehet.

2021. júl. 30. 20:22
 5/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Zállatorvos ezen videója segíthet: [link]

Tehát a videó alapján ha lábujjon kapod az áldást akkor akár 3 hónapig is húzhatod. Ahogy láttam kimutatható vizeletből de elsősorban a nyálban van jelen a vírus és emiatt harapással terjed.

2021. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi,már láttam ezt a vidit:)


Igen,tudom,hogy minél távolabb van a központi idegrendszertől a sérülés helye,annál később jelentkeznek a tünetek.


Nyilván ez akkor nyújt vigaszt ha mondjuk tudod,hogy melyik állat pisijébe léptél bele,mert akkor őt meg tudod figyelni,hogy produkál-e tüneteket.

De azt nem tudom,hogy mondjuk 1-2 hónappal egy esetleges fertőződés után már mennyire lenne hatásos az oltássorozat.



Igen,egyébként hipochonder vagyok.


Van saját kutyusom is,aki olykor bepisil,de ő oltva van,így tőle nem kaphatom el.

Csak eszembe jutott ez,hogy ha a városban sétálok ki tudja milyen kutyák pisijébe léphetek,akik oltatlanok.


Hogy ürülékkel terjed-e,arról sincs igazán pontos válasz,illetve 100%-os válasz.

A denevérek terjesztik,és hát olvastam már sok helyen,hogy az ablakpárkányukon denevér kakit találtak.

De azt olvastam,hogy a szabad levegőn nem él meg sokáig,így ha beszáradnak a testnedvek,akkor elvileg már akkor sem fertőznek.

Mondjuk azt nem tudom,hogy a száraz kakiban meddig él meg.

2021. júl. 30. 21:16
 7/7 anonim ***** válasza:
A veszettség az állat nyálával terjed. Vizelettel nem.
2021. szept. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!