Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A negyedik hulláma a kovidnak...

A negyedik hulláma a kovidnak mennyire lesz Sulyos vajon legalább kevesebb lesz a halálozás és mikor durvul be vajon lesz 5-otodik hullám is én idegileg már nem birnek ki többet ?

Figyelt kérdés

2021. aug. 1. 12:41
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
33%
Remélem elkapom és elpusztulok 😂
2021. aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Menjenek a banatba tukmaljak az oltást a csapból is mégis nekik is kötelező a maszk és meg is fertőződhettek csak a tünet lesz enyhébb Megasztán a mellékhatások persze hogy nem beszélnek róla ez olyan érzés mintha vennél egy tisztítószert aztán nem tisztit csak az illata jó eddig csak dupla kellet most már tripla oltás lesz itt még négy vagy öt is meg új mutánsok szóval cumi az egesz
2021. aug. 1. 13:26
 13/33 anonim ***** válasza:
84%

11


Ezt ne remeld. Imadkozz a leheto legtobb isten fele, mert a 25 - 44 eveseknel a mortalitasi rata ~0.05%.


Meg ha meg is akarsz benne halni, akkor is erosen tenned kell azellen hogy ne eld tul.


Az influenzanak nagyobb a halalozasi rataja.


Na most a tipik-gyakorisok ellenere en linkelek forrasokat it. Nem csak frocsogok a budos szambol.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2021. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Egyebkent én csak 18eves vagyok és nincs semmi egészségügyi problémám az idegesség kivul AKkor nincs okom parazni?
2021. aug. 1. 13:48
 15/33 anonim ***** válasza:
33%

#13


Alacsony a mortalitasi rata a 30 evesek koreben, ez nem kerdes. Nem 0, de sokkal alacsonyabb mint az idoseknel.


A Statista grafikonokrol:


1) Influenzaban a 18-49 korosztalyban 1,8/100000 ember halt meg (US, 2019)


2) Belgiumban 2021. junius 25-ig 124 25-44 kozotti halt meg Covidban. Ebbe a korosztalyba 3 millio ember tartozik. Tehat 100000 emberre 125/30=4,1 halalozas jutott. Nem egyertelmu az osszehasonlitas az influenza 1,8-aval, mert (1) az egy szezonra vonatkozik, ez pedig tobb hullamra (2) viszont a Covid eseteben eros korlatozasok voltak ervenyben, az influenza eseteben pedig semmi sem, (3) az influenza szam magaban foglalja a 18-25-os korosztalyt is.


Ez alapjan inkabb tunik nemileg alacsonyabbnak az influenza halalozasi rataja egy 30-as eseteben.

2021. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
#14: Parazni nincs okod semmikepp.
2021. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Csak olyan rossz látni a biohazard ruhás embereket és az operatív törzs is pannikelto és olyan felkavaró ahogy annyian szenvednek és haldokolnak a korlátozás és az ellenőrzés is tök para
2021. aug. 1. 14:34
 18/33 A kérdező kommentje:
De remélem csak túlzás kamu és propaganda az egész
2021. aug. 1. 14:38
 19/33 anonim ***** válasza:
93%

15


1, ??? Igen, ezt jol latod, bar ezt nem kellet volna kiirnod, szerintem mindenki tud olvasni, de azert koszi.


2, Korlatozas valoban volt, de hogy mennyire hatekony, azt maga orszaga donti el. De ha ennyire bele akarunk menni, akkor azt is sajat orszaga donti el, hogy mi szamit COVID elhalalozasnak. M.o-n peldaul az is COVID elhalalozasnak szamit, ha valaki COVID-al volt regisztralva, de mondjuk autobalesetben halt meg. Mehet is a listara.


Azt meg meg mindig nehez eldonteni, hogy egy idos lepukkant, 70 - 80 eves vagy idosebb szervezet mennyire tud akar egy erosebb influenzanak is ellenallni.


Gondolok itt alapbetegsegekre, keringesi rendszer betegsegekre, erzekenysegre, kulonbozo gyogyszerekre, stb. Amiket rendes, idoigenyes, hagyomanyos modon nem ellenoriztek, nem teszteltek es a mai napig nincsen rendes statisztikank, tanulmanyunk arrol hogy bizonyos esetekben belehet vagy nem lehet beadni a vakcinat.


Ebbol a szempontbol nem meglepo, hogy a COVID elhalalozasok megnovekednek ha azt a korcsoportot nezzuk. De ez szinte minden enyhen vagy nagyon leterhelo fertozesre ervenyes, nem kell nagy szemekkel nezni a COVID-ot, mintha most latnanak eloszor ilyet a tudosok.


DE, ehelyett remeljuk hogy majd minden problemat megold es nem kerulunk mi abba a 0.1% - 0.9%-ba (en sem tudom, de mondok valami jo kicsi szamot hogy huzzatok a szatokar), hogy lebenulunk, szivizomgyulladas, verrogkepzodes meg a tobb tizen ilyen oltas mellekhatas.


Arrol nem beszelve, hogy ahogy haladunk elore az idoben, minden egyre biztosabb. Biztosabb hogy miket okozhat az oltas, lehet addigra talalnak valamit amivel az oltas mellekhatast is tudjak azonnal kezelni, vagy ne adj isten lesz valami gyogyszer amit fertozes eseten beveszel (antiviralis szerek, igen ilyenek is vannak) es lazas sem leszel plusz nincs is annyi mellekhatasa, ellenben egy tobb honapig, evig hato oltassal.

2021. aug. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Nekem egyébként erős az immunrendszerünk még tudtommal el sem kaptam pedig pár rokonom és ismerősöm is elkapta de nem halt meg egy ismerősöm sem
2021. aug. 1. 14:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!