Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Limfóma beteg lehetek ezek...

Limfóma beteg lehetek ezek miatt a nyirokcsomók miatt?

Figyelt kérdés

Voltak nyaki UH-n és az állkapcsom alatt van 2 nem múló borsónyi nyirokcsomó, amire az UH-n azt mondták oké. A f-o-g azt mondta, hogy 1 hónap múlva menjek vissza.

Sajnos azóta találtam 2 borsónyi csomót a nyakam tövében is!!!:( mozgathatók, puhák, de hát nagyok, borsónyik, nem normálisnak találom.


Kaptam pfizer oltást áprilisban, olvastam okozhat ez a vacak ilyet. Azóta utálom magamat, hogy pfizerrel oltottam..


Jövőre lenne az esküvőm és jövőre szeretnénk babát vállalni.

Kétségbe vagyok esve. Napi szinten sokszor elsírom magam.

Voltam pszichológusnál, de megmondta, hogy nem nagyon tud segíteni, nem tud gyógyítani és csak azt hajtogatja, hogy elég akkor idegeskedni mikor fix a baj. Úgyhogy már nem járok hozzá, inkább spórolom a pénzem, ha tényleg baj van, mert 10 ezer forintot adtam mindig a pszichológusnak.


Próbálok megnyugodni.


Minimális emelkedés van fehérvérsejtszám,limfocita. Kértek új vérképet jövőhéten megyek.

Zavar, mert hónap vége még szörnyen messze van. Nem tudom addig mi tévő legyek!!!!!:((((((



2021. aug. 5. 11:41
 1/5 A kérdező kommentje:

Szerintetek érdemes elmennem magándokihoz megmutatni a másik két nyirokcsomót?

Mert még messze van agusztus vége. :(((

Csak tudom, hogy a kezelő orvosok nem szeretik, ha elmegy az ember magánba...

2021. aug. 5. 11:43
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Valószínűleg nem limfóma. A daganatos nyirokcsomók kemények, nem mozgathatóak. Ha magas a fvs és nagyobbak a nyirokcsomóid 99,99999%, hogy valami enyhe fertőzésed van. Esetleg észre sem veszed, mert az immunrendszered legyűri.

A Pfizerrel pedig nem értem mi a bajod, az egyik legjobb oltás. Azért szerintem sokkal jobb egy kis nycs megnagyobbodás, mint hogy lefertőzd a nagyszülőket/szülőket, akik belehalhatnak a covidba. De láttam már 30-40 éves életerős embereket lélegeztetőn, sőt, csúnyábbat is, ebbe ne menjünk bele.

Egy szó mint száz, valószínűtlen, hogy nagyobb bajod lenne, inkább sok stressz érhet mostanában és ezért ideges, feszült lehetsz.

2021. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:

A nyirokcsomóidat megmutattad orvosnak, ultrahanggal megvizsgálták, ezt kellett tenni.

A mozgatható puha csomók szerintem zsírcsomók. A nyakon gyakori. Nekem is van egy. Nincs jelentőségük.

Ha babát akarsz vállalni, jól tetted, hogy beoltattad magad. Senkinek sem hiányzik a terhesség alatt egy oxigénhiányos állapot a COVID által roncsolt tüdő miatt.

Az aggódás ellen próbálj ki önszuggesztiós módszereket, pl. a Cue módszert. És ne olvass oltásellenes kommenteket a gyakorin, mert tele vannak ostobaságokkal és félrevezetésekkel. Csak alaptalanul növelik a szorongásodat.

2021. aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ha ez vigasztal, én Sinopharm oltást kaptam április, illetve május végén. Nekem is vannak azóta is nagyobb nyirokcsomóim. Júniusban tapintottam egyet a nyakam alsó részén, egyet kulcscsontnál. Borsónyi az egyik, babnyi kb a másik. Én is totál bepánikoltam, rongyoltam magán uh-ra, ahol közölte a doki, hogy tök normális nyirokcsomók, és mikor mondtam, hogy bal karba kaptam a szurit, azt mondta, tuti attól van, baromi sok ilyet lát. Megnézte a hónaljamat, mondta, hogy ott is vannak, de mind mérethatáron belül és normális szerkezetű, ne foglalkozzak vele, csak ha nőnének esetleg. Azért egy vérképet még én is csináltattam, de a laborom nekem tökéletes volt.

Állítólag sokan így reagálnak az oltásra, csak gy csomóan észre se veszik a nyirokcsomókat.

2021. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak hónapok óta nyakamban és hónaljamban is. Aztmondták hogy normálisak, pedig nekem sokszor fáj és nyilal is. Ugyan aztmondták nekem is hogyha nem nől ne foglalkozzak vele. Hozzátették hogy van hogy kijön, és örökre ott marad. :(
2021. szept. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!