Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van olyan aki a pfizer után...

Van olyan aki a pfizer után sinopharmot kapott második oltásként? Vagy így szeretné?

Figyelt kérdés

A házi orvosom azt javasolta ne adassak második pfizert, mert nagyon rossz mellékhatásaim voltak. Azt javasolta adassam be a sinopharmot 2.-ként.

Biztos vagyok benne, hogy pfizert nem adatok, de a sinopharmtól is félek.

Egy cikket olvastam erről, amiben az állt, hogy egy szerb férfit véletlenül oltottak így és nincs jól ezután.

Kezd elegem lenni ebből az egészből.

Napi szinten sírok.

Úgy érzem nem kell nekem semmilyen második.

Csak közben pedagógusként szeretnék jövőre dolgozni, félek kötelező lesz. Félek ettől a vacaktól is, hogy elkapom a vírust. Hiszen ha a pfizerre olyan rosszul reagáltam, ahogy, akkor a vírus nem tudom mit váltana ki belőlem.

A házi orvos azt mondta nyugodtan adassak sinopharmot, de én már teljesen elvagyok bizonytalanodva!:(((((((


23 éves lány vagyok egyébként.

Féltem az életemet.

Nagyon-nagyon rosszul voltam az első után.


A pfizer elvileg nem javasolja a keverést.


Köszönöm, ha valaki válaszolt, hogy hallott -e ilyenről vagy járt -e valaki így??!!


Vagy aki pfizer első oltást megkapta és nem kaphat másodikat belőle neki mit javasoltak, mit tervez...?



Köszönöm előre is a segítséget!!!



2021. aug. 6. 20:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi volt az a "nagyon rossz" mellékhatás?


Ha nem akarsz magaddal ki*aszni, akkor esetleg az 1 dózisú Janssen jó lehet, mert akkor tudsz majd utazni EU-n belül.



"Féltem az életemet.


Nagyon-nagyon rosszul voltam az első után."


Az nem durva mellékhatás, ha mondjuk 2-3 napig szarul vagy és ágynak dőlsz.

2021. aug. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. A Jansenről is hallottam már rosszat. Olyat nem szeretnék. A sinopharmba még belementem volna, mert arról rosszat nem hallottam. Azt mondta a házi orvosom, persze kaphatom a pfizer után, de a neten nem ezt írják egyáltalán.


A mellékhatás nem 3-4 napig tartott nálam. Hanem elhúzódott áprilistól júniusig sajnos.

Napi négy szem millgammát szedtem 2 hónapig, aztán végre elmúlt a végtagjaimban, a nyakamban és a hasamban az izom rángás.

Sajnos emellett a végtagjaim lezsibbadtak, fájtak, úgy éreztem őket, mint aki mindennap 40.000 lépést tett meg és le akarna szakadni.

A gerincembe hasított az 2 hétig tartott.

A bal arcom mai napig feszít sajnos, mintha egy kéz folyton rajta lenne.

A bal fülem mellett, a bal szemem alatt és a bal fülem feletti hajas területen két hónapig kibírhatatlan fájdalom volt, mintha folyton erős kalapáccsal nyomnák. Köze sincs a lüktetö fejfájáshoz..., és csak az egyik fejrészt érintette.

Rá következő héten pedig már ugyenaz érzés volt az egész fejemen, az arcom és a homlokom kivételével fájt. Fájt pl. A tarkómnál meg mindenütt, és ugyanaz a kalapács nyomó érzés...

Bizsergett a bal hátam, a bal arcom.

Bizseregtek az ujjaim.

Nagyon sokszor begörcsöltek a végtagjaim.

Pl. Volt olyan, hogy nyugodtan aludtam volna el este és szép dolgokra gondoltam, mint hogy mit fogok holnap fözni. Már majdnem álomba merültem egyszer csak a karomat behúzta a görcs. Szerintem nem kell magyarázni milyen érzés mikor az egész karodat random görcs éri. Iszonyúan fájt.

A lábamat is sokszor behúzta sajnos a görcs hajnalok hajnalán, de volt rá példa napközben is.



Remélem kielégítő választ adtam. :(


És lelkileg pedig egy roncs lettem. Napi szinten minimum 10x elsírtam magamat. Ma is néha elsírom magam, de azért màr most hálistennek néha fordul elő..


Voltak vizsgálataim, hálistennek az agyamban nincs elváltozás!


Úgyhogy ennek örülök, hogy szervi panaszom nincsen.


Nem akarom ezt újra átélni.


23 éves fiatal lány vagyok és nem akarok tovább aggódva és sírva és szomorúan élni.


De természetesen már párszor megkaptam, hogy minek oltattál akkor és így jár aki oltatott.


De mivel sajnos nagyon nagyon rossz dolgok is történtek a covidtól a környezetemben, én nem kételkedtem akkortájt ebben. Természetesen megbántam. Másként csinálnám. De már nem fordíthatom vissza az időt.

2021. aug. 6. 23:20
 3/25 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként én mindig is egy makk egészséges lány voltam.
2021. aug. 6. 23:23
 4/25 anonim ***** válasza:
21%
Ez sem más, csak egy antivaxer gődénybirka kamuzása...
2021. aug. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 krwkco ***** válasza:
45%

#4

"Ez sem más, csak egy antivaxer gődénybirka kamuzása..."

Szerintem nem az. És ne birkázd a másikat. Nem elegáns.

A kérdező leírása meggyőző és részletes. Hangulatilag tükrözi a kétségbeesést és az igényt a megoldásra. És senkit sem bíztat semmire, illetve nem beszél le senkit semmiről.

2021. aug. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is kamu. Egyre inkább jellemző, hogy már-már hihető körítést adnak a sztorinak, de én messziről kiszagolom ezeket.
2021. aug. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

:(

Na ezért nem írtam le a kérdésemben, hogy mit jelent a nagyon rosszul voltam.

Miért kérdezted, ha aztán úgy sem hiszed el? Nem is értem. :/


Talán ezért sem terjesztik sokan, akiknek valami bajuk lett, mert mindenki azt mondja kamu.


A házi orvosom eleinte nem tudta mit kezdjen velem, nem tudta hova tegye ezt, aztán sajnos most már mondja, hogy nem csak velem, hanem mással is megestek ezek a tünetek.


Igaz, csak is én tudhatom igazán mit éreztem és mik voltak velem.


A saját családtagjaim se akarták elhinni, azt mondták, hogy nincs semmi baj és nem tudták elképzelni se milyen erősek a fájások.


A vőlegényemnek egy kérése volt, hogy süssek neki aranygaluskát a névnapjára.

Nagyon szeretek sütni és neki is álltam, de nagyon sokszor meg kellett állnom, mert hasított a gerincem közepébe és a bal arc felembe. Úgy éreztem magamat, mint aki egy földön kívüli. Sírva hagytam abba, majd folytattam, hogy azért is megcsinálom, csak közben az egyik kezemmel a gerincemet fogtam. Így teltek a napjaim.

És persze az is elég földönkívüli érzés volt mikor csak úgy szimplán bizseregtek az ujjaim:( vagy mikor rángott a nyakamon az izom, belenéztem a tükörbe és folyamatosan emelkedett a bőr nagyon gyorsan és egyszer csak megállt, majd megint ismétlődött. Ugyanez a hasamba, a lábamba.


Nagyon sokszor aludtam úgy el, hogy sírva és imádkoztam, hogy csak reggel keljek fel.


Én mindig is egy magabiztos lány voltam. Tudtam, hogy sokat szoktam sportolni, egészségesen élek, hiszem, hogy jó géneket örökölök és mindig is nagy célom volt, hogy 100 évig éljek..


Nem gondoltam volna, hogy valaha is kételkedni fogok magamban.


Sajnos fájdalomcsillapító se a gerincemnek, se a hátamnak, se a fejemnek nem segített egyszer se.

A millgamma is csak a izomrángásra volt jó.


Aztán végre megszünt és imádkozom ezek többé ne legyenek.


Elfogadom, hogy nem hiszitek el. Őszintén talán, ha nekem is csak a karom fájt volna egy napig + lázam lett volna csak tőle én is fenntartással kezelném, mert túl bizar...

A házi orvos is csak ennyit mondott, hogy ez nagyon bizar, ami velem van.

Ez van.


Ha esetleg valaki nem hisz az írásomnak én szívesen vállalom a hangomat és az arcomat is. Privátban lehet keresni engem és megadom az elérhetőségemet.


Persze annyira senkit se érdekel a dolog, hogy megkeressen engem és tényleg hajlandó legyen felhívni vagy videóban beszélni velem. Sajnos a fájdalmaim nem lehet megmutatni, de én felvállalom magamat szívesen, nem csak névtelenül írogatok, hogy kamu.

2021. aug. 7. 00:52
 8/25 A kérdező kommentje:

Még eszembe jutott egy mellékhatás, de persze ez is csak kamu, de már leírom, mert belejöttem a "hazudozásba".


Sajnos még nekem olyan is volt, hogy mint a kés szúrkált a bokámba, a lábfejembe, a kezembe. Mintha kést döfködnének bele vagy mint akinek izületi fájdalmai vannak.

Sok este aludtam el úgy, hogy a lábfejem vagy a bokám fogtam a szúrások miatt.


Azt hiszem ennyi.


Még felsorolni is rossz volt. Nem is nagyon mondtam sok mindenkinek, mert még meghallgatni is sok és sajnos a családomon, a szeretteimen kívűl azt vettem észre, hogy az emberek nem hisznek.


Csodálkozom ezek után, hogy az orvos hitt nekem..... még szerencse, hogy nem küldött haza, hogy hazudok.


:(((((((

2021. aug. 7. 00:58
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
Akkor Moderna, mégse Pfizer de a technika ugyanolyan.
2021. aug. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%

Ugye a legnagyobb baj ezekkel a mellékhatásokkal, hogy mindenki állítja, hogy neki ez meg az volt, lebénult, rohamai vannak stb stb. Ellenben az OGYÉI ajtóját senki sem veri le, a kórházak nincsenek tele az oltásban "rokkantakkal".


Ebből 2 dolog következhet:


1. Nincs is annyi mellékhatás, mint amennyit mondanak.

2. Nem olyan súlyosak azok a vélt vagy valós mellékhatások, hiszen nem fordul vele sehova az illető.

2021. aug. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!