Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid konteók, mi erre a...

Covid konteók, mi erre a magyarázat?

Figyelt kérdés

A környezetemet teljesen beszippantották a mindenféle összeesküvéselméletek, így sajnos eléggé képben vagyok, miket hisznek el az emberek. Az édesanyám orvos, így mi inkább a tudományos adatokra támaszkodunk, de van pár dolog a konteókban, ami nem hagy nyugodni és nem értem mi rá a logikus magyarázat:

1. Ha a népességcsökkentés lenne a cél, akkor nem lenne egyszerűbb egy 70/80/90%- os halálozási rátával bíró vírust rászabadítani a világra, mint egy ezeknél kevésbé veszélyes vírust elengedni és aztán győzködni az embereket hogy oltassák be magukat?


2. Másrészt ha ebben hiszünk, akkor nem logikusabb, hogy azok maradjanak életben akik "szót fogadnak" és beoltatják magukat, mint azok akik nem?


A tudományos, biológiai részbe nem mennék bele, mert nem szakterületem, másrészt nagyon elvinné a témát.


Köszi!



2021. aug. 10. 13:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
43%

Majd az oltás kifejti hatását pár éven belül. Elég, ha csak különböző károsodások lesz tőle, máris gyengébb az immunrendszered, így könnyebben leszel beteg, és halsz meg.


Keresztanyukám szomszédjának két Pfizer után leállt mind a két veséje. Másfél hónapja javulgat, már dialízisre nem kell járnia, de még nincs rendben.

2021. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
5%
Egyszerűen szard le
2021. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
66%
Tanulatlanság, általános közbizalmatlanság a vezetőkkel szemben, plussz az sem segít rá a helyzetre, hogy a kormányunk már minden elképzelhető abszurd korrupt disznóságot csinált 10 év kormányzása alatt, így nem meglepő, ha az emberek már tényleg bármiféle abszurd összeesküvést képesek elhinni.
2021. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk az egész család orvos, úgyhogy mi is a tudomány és evidence based módon közelítjük meg a témát.


Van egy gyerekkori barátom aki szinte az összes ilyen konteóban hisz.

Konkrétan ezeket és ezekhez hasonló kérdéseket is ezerszer feltettem már neki, amikor ezekkel a teóriáit hozza fel.

Például nekem mindig az a nagy kérdésem, hogy miért nem az ételekkel vagy az ivóvízzel mérgeznek minket, amit ugye mindannyian fogyasztunk.

Vagy mire jó egy mikrochip amikor az emberek önszántukból osztanak meg mindent magukról, be van kapcsolva a helymeghatározás, google history,.. és sokan a legkülönbözőbb információkat logolják magukról különböző appekben.


Szóval ilyenek és ehhez hasonló kérdések bennem is mindig motoszkálnak, de még sosem kaptam rájuk választ.

2021. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
47%

1.Válasz:A népesség csökkentés nem azzal egyenlő hogy "megölik" az embereket hanem azzal hogy később esetleg hangúlyozom esetleg meddő lesz a pár bármelyik vagy akár mindkét tagja.Illetve később jöhetnek elő tömeges autoimmun betegségek különböző formában mondjuk és akkor kell a gyógyszer ezekre a betegségekre.Halott emberből nincs haszon ugyanis se dolgozni nem tud már ami profitot termel illetve nem veszi a betegségéhez szükséges gyógyszereket ami szintén profitot termel vagy nem?

Akik pedig meghalnak azok úgy jártak(ő szerintük,nem én szerintem)

2.Ebben ne keress logikát mert nagyon kesze kusza ez az egész de az oltatlan embereket tudják diszkriminálni és ezáltal létrejön egy káosz és arra koncentrál nagyrészt és így észrevétlenül tudnak tevékenykedni és lehet hogy bevezetik például a Kredit rendszert mint Kínában is van és utána kb kuss a neve annak aki nem azt csinálja amit ők mondanak.Nem véletlen vannak globálisan tüntetések

2021. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
5%
Az is lehet,hogy kimentik az egész emberiség dns-ét. Mint egy modern kori Noé bárkája.
2021. aug. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
85%

Előre leszögezem, hogy feltételezés amit írok, oltatlan vagyok de nem hiszek el minden szarságot, sőt, mondhatjuk, hogy csak a tényeken alapuló dolgokban hiszek (épp ezért sem vagyok alapvetően oltásellenes de pont emiatt nem is oltatom magam).


A vírus Kínából indult ki, náluk túlnépesedés van. A híresztelésekkel ellentétben most mintha olyasmi bukkanna napvilágra, hogy mégiscsak mesterséges körülmények közül (laborból) szabadult ki a vírus (most, hogy véletlen vagy szándékosan, az mellékes).


Ha a népességcsökkentés lenne a cél, akkor nem rövid távon csinálnák, hanem hosszú távú, kevésbé észrevehető módszerekkel (pl. meddősség kialakulása). Ha egyszerre, sokan meghalnának az nagyon feltűnő lenne, bár így is agyonhype-olt ez a vírus.


Elképzelhető, hogy nem terveztek ebből világméretű járványt, csak Kínán belül szépen izolálják és ennyi csak hát ez nem így működik. Ekkor jött az, hogy akkor nyerészkedjünk is rajta, fejlesszünk oltásokat.

Az oltások alapvetően a megelőzést kellene, hogy segítsék de egyik covid vakcina sem akadályozza meg a fertőződést és annak átadását sem (nagyon maximum csökkenti a valószínűségét, valamelyest).

Viszont mint minden gyógyszernek, oltásnak, vannak mellékhatásaik, rövid távon már sok előjött (vérrög, szívizomgyulladás, idegi/neurális problémák, veseelégtelenségek, menstruációs/hormonális zavarok - későbbi lehetséges meddősség jele is lehet akár, magas vérnyomás és pulzus - gyógyszeres kezeléssel csillapítható...stb). A felsoroltak közül oltott ismerősi körömben többeknek van, nyilván nem mind és nem mindenkinek.

Tehát amennyit segítene az oltás, annyit árthat is, hanem többet.


Ilyen chippelés, Bill Gates, Gődény stb. dolgokban nem hiszek, mindenki lekövethető ma már szinte, főleg ha okostelefonja van.

A legnagyobb gond emögött, hogy a vírus oltástól függetlenül terjed, fertőz, betegít meg embereket és nem a vírus által okozott problémákat (poszt-covid) tüneteket próbálják orvosolni, hanem a járvány közepén oltogatni ismeretlen kimenetelű vakcinákkal (legyen szó bármelyikről a covid kapcsán).

A vírus javarészben vagy tünetmenetesen végigmegy vagy enyhe tünetekkel egy-egy emberen, viszont van persze kivétel, egy kisebb réteg, aki megsínyli. A közepes, súlyos és halálos kimenetelű fertőzés kezelésére kellene szerintem inkább kitalálni valamit, minthogy most itt oltogatni olyan vakcinákkal, amelyek rövid távon is problémásak, hosszú távú mellékhatásaikról (amennyiben lesznek) meg senki a világon nem tud semmit.

2021. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Ypszilon1980 ***** válasza:
59%
Az egész konteo úgy ahogy van badarság és logikátlan. Ivóvízzel pl. sokkal könnyebben lehetne mérgezni az embereket. Itt inkább az a kérdés, hogy a vírus valóban olyan veszélyes, mint ahogy mondják, vagy csak azért teszik, hogy jó drágán, sok pénzért lehessen nyerészkedni az oltásokon. Ugye az is megvan, hogy gyakorlatilag az összes más betegség háttérbe került a Covid miatt, tehát a kár nagyobb lett mára, mint a Covidtól való megóvás.
2021. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 krwkco ***** válasza:
18%

A kérdezőnek.

A konteókat nem lehet úgy megcáfolni, hogy azt vizsgálod, hogy kinek állt érdekében, vagy hogy hogyan lehetne eredményesebben csinálni. Látod, hogy néhány perc alatt mennyi látszólagos érvet össze tudtak szedni a kommentelők egy ilyen megközelítésben.

Az eredményes cáfolat: A COVID-dal kapcsolatos konteók azért nem tudnak igazak lenni, mert ilyen szintű hazugság technikailag megvalósíthatatlan:

1. Internet. A világ minden fontos országából kapunk információt a járványról. Ezek között vannak demokráciák, diktatúrák és egymással szembenálló hatalmak. És a hírek többsége mégis egységes: az emberek egy új betegségben betegszenek meg.

2. Rengeteg a résztvevő. Orvosok, ápolók, kórházi személyzet. Nem lehet az összeset megvesztegetni, hogy hazudjon, vagy hallgasson egy hazugságról.

3. A tudományos közlemények szövete. Egy-két kutató közölhet hamis eredményeket, de akkor a többiek azonnal rávetik magukat. A tudományos kiadók (pláne az internetesek) a nemzetek felett állnak és a kormányok nem uralkodnak rajtuk. És szinte minden tudományos közlemény -legalább absztrakt formában- elérhető az interneten.

A COVID nem azért nem lehetett kitalált, mert lennének jobb hazugságok is, hanem azért, mert az ilyen szintű félrevezetés megvalósíthatatlan.

2021. aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
78%
9.Te itt most csak azt próbáltad megcáfolni,hogy a covid nem lehet kitalált dolog.De a kérdező szerintem nem ebben kételkedik,hanem azt kérdezte,hogy mi a valódi cél vele. Erre te sem tudtál választ adni.
2021. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!