Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagyon jó barátnőnél ti...

Nagyon jó barátnőnél ti ráültök a wc-deszkára? Kaphattam fertőzést?

Figyelt kérdés
Igazából fiúk is válaszolhattok viszont ez inkább minket nőket érintő kérdés, gyakrabban szembesülünk ezzel. Egy nagyon közeli barátnőmnél voltam tegnap délután, pisinél nem ültem rá, de mikor nagydolgot mentem intézni akkor igen. Ma du. elkezdett égetően viszketni a combomnál fenékhajlatomnál és nem akar szűnni, be vagyok kicsit parázva most. :/

2021. aug. 12. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon sokan hiszik, hogy az ülőkéről könnyen kaphatnak fertőzést, de ez elég nagy tévhit. Mivel az ülőkre nagyrészt a combbal érintkezik, így a nemibetegségeket elég nehéz ott továbbadni, hacsak nem dörgölöd bizonyos egyéb részeidet oda, amit elég nehezen kivitelezhető nőként, férfiként sem olyan könnyű mondjuk.

Sokkal könnyebb viszont kilincsről összeszedni a dolgokat, ugyanis megfogod, mikor bemész, aztán magadhoz érsz, és máris átjuttattad a kilincsen lévő dolgokat. Ha meg neked van betegséged, akkor a mosdó használata után, főleg, ha nem jól vagy egyáltalán nem mosol kezet, és úgy fogod emg a kilincset, akkor tovább is adod.

Sokkal gyakoribb, hogy pl olyan erős vegyszerrel lett takarítva a wc ülőke, hogy ugyan rászáradt, de nem tűnt el a felületéről, így mikor ráülsz, irritálni kezd (főleg ha érzékenyebb vagy rá).

Szóval van esély rá, hogy elkaptál valamit, de annyiiiiira minimális, minthogy rádessen egy zongora, ahogy kilépsz az ajtón.

Inkább azért nem szoktak ráülni, mert gusztusa nincs az embernek. Azért a barátaidat csak ismered, hogy körbe szokták-e pisilni a wc ülőkét. Meg ezt mondjuk észre is veszed.

2021. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem a barátság fokától függ az, hogy ráülök-e valahol, hanem az adott hely tisztaságától.
2021. aug. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%
Még itthon se, nemhogy másnál.
2021. aug. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Hagyjuk már a hülyeséget. Nem lehet WC dezkáról hüvelyi fertőzést összeszedni. Ez ilyen hülye tévhit, aminek semmi alapja.

Ha a combon viszket ott, ahol ráültáél, akkor szimplán a fertőtlenítőszerre lehetsz érzékeny, amit a takarításra használ...

2021. aug. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én öcsémtől kaptam el, de nem a deszka miatt - onnan lehetetlen szinte -, hanem mert neki a kézmosás az kb leöblítem 1 mp-ig :D Persze, megfogtam én is a kilincset és úgy sikerült valamit összeszedni. De az rendesen fertőzés volt, vérrel, miegymás :(
2021. aug. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem fertőzés miatt nem ülünk rá, hanem szimplán azért, mert undorító.
2021. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sose ülök le sehol,csak és kizárólag otthon.

Még a tesómnak és az anyukámnak se.

Nekem csak az a tiszta wc,ahol én élek. Persze nem azért nem ülök le mert nem tiszta (takarítanak anya vagy nővérem), nálam ez egy ilyen "kenyszer" betegség.

Max wc papírt teszek rá és úgy.


Nyilvános helyen pedig csak és kizárólag gugolva felette.



Tudom túlzás, de nem tudom leszokni

2021. aug. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dorci1999 ***** válasza:
Igen ráülök, mert a barátaimnál tiszták a wc-k. És hüvelyi fertőzést sem lehet összeszedni az ülőkéről hacsak nem ér hozzá a nemiszerv.
2021. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!